Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski projekt CD pracuje nad ekspansją cyberbanku po pulsie zysku

(Reuters) – CD Project Cyberbank pracuje nad pierwszą ekspansją w 2077 roku – powiedział prezes Adam Kisinsky, który ogłosił, że polski producent gier wideo wygrał pierwszą połowę swojego zysku netto.

Cyberpunk 2077, z gwiazdą Hollywood Keanu Reevesem, był jedną z najbardziej oczekiwanych gier minionego roku, ale po błędnym starcie został umieszczony w PlayStation Store Sony na sześć miesięcy, by powrócić w czerwcu.

Projekt CD nie dostarczył aktualnych informacji na temat liczby sprzedanych jednostek cyber akcji w pierwszej połowie 2021 r., ale przedstawiciele firmy powiedzieli podczas telekonferencji, że gra była głównym źródłem przychodów w tym okresie.

Dzięki Wiedźmin 3: Dziki Gon przychody projektu Cyberbank CD wzrosły o 29% w pierwszej połowie do 470,6 mln automatów (124 mln USD).

CD Projekt podał, że jego zysk netto wyniósł 105 mln zł, o 28% mniej niż w ubiegłym roku, ale więcej niż przewidywane przez analityków 71 mln.

Członek zarządu Michael Novakovsky powiedział podczas rozmowy telefonicznej w środę, że planowana ekspansja cyberbanku obejmie opłatę dla graczy, podobną do tej, którą udostępniono w Wiedźminie.

„Kiedy mówimy o dodatkach, mówimy o wielkich rzeczach” – powiedział, odmawiając podania konkretnego czasu na jego wydanie.

CD Project pracował nad naprawą gry od samego początku i wydał 10 linków i poprawek. Jego koszty sprzedaży wzrosły do ​​131,2 mln z 72,1 mln slotów rok temu.

Producent gier wideo planuje wydać kolejne wersje Cyberpunka i Wiedźmina 3 jeszcze w tym roku.

„Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielką liczbę dostępnych obecnie na rynku wersji gier nowej generacji, uważamy, że CP77 stanie się jednym z najlepiej sprzedających się tytułów” – napisali analitycy JP Morgan w notatce.

(1 dolar = 3,8042 zł)

(Raport Anny Bruśnicy w Gdańsku; Redakcja Mark Potter i Alexander Smith)

READ  Bajrang, który stracił miejsce w rankingach w Polsce, chce trenować w Rosji