Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski regulator finansowy wydaje ostrzeżenie publiczne o finansach

W obliczu kontroli finansowej ze strony regulatorów na całym świecie polski organ nadzoru finansowego wydał alert konsumencki dotyczący giełd kryptowalut.

Środa, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) Opublikowany Raport o rosnących na świecie kwestiach regulacyjnych finansów podkreśla, że ​​działalność firmy nie jest regulowana w krajach Europy Środkowej.

Regulator zauważył, że rynek kryptowalut „nie był regulowany ani nie podlegał nadzorowi” KNF, ostrzegając opinię publiczną o ryzyku związanym z obrotem finansami i dając rosnący rabat transakcjom ze strony globalnych regulatorów finansowych, stwierdzając:

“Zgodnie z ostrzeżeniami organów bezpieczeństwa i nadzoru zagranicznego uczestników rynku finansowego, UKNF zaleca zachowanie ostrożności przy korzystaniu z usług spółek z grupy księgowej i obrocie kryptowalutami, gdyż może to wiązać się ze znacznym ryzykiem strat finansowych.”

Na całym świecie regulatorzy wydali wiele ostrzeżeń przed finansami KNF Niemiecka Federalna Komisja Nadzoru Finansowego, Zjednoczonego Królestwa Komisja Postępowania Finansowego, Ten Władze monetarne Kajmanów, a także Komisja Papierów Wartościowych i Giełd Tajlandii. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dział finansowy jest przedmiotem zapytań i przeglądów organów regulacyjnych w krajach takich jak Kanada, Japonia, Stany Zjednoczone i Singapur.

Ponadto KNF wydała ostrzeżenie w styczniu o powszechnym ryzyku inwestowania w kryptowaluty, takie jak Bitcoin (PTC), Odnosi się do Rynek kryptowalut nie jest w Polsce regulowany.

Związane z: Przepisy finansowe zatrzymują przelewy bankowe w euro pośród upałów

KNF i Binance nie odpowiedziały natychmiast na prośbę Cointelegraph o komentarz.

Raport KNF już wkrótce Dyrektor księgowy Zhangpeng Zhao Powtórzył zobowiązanie firmy do współpracy z globalnymi regulatorami zgodnie z regulacjami rynku finansowego. Prezes powiedział Nadal istnieje duża niepewność regulacyjna Wokół krypto, ale jego zdaniem coraz więcej terminów było mile widzianych jako „pozytywne oznaki dojrzewania biznesu”.