Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polski reżyser Patrick Vega zapowiada nowy film o Putinie – sekcja angielska

Polski reżyser Patrick Vega zapowiada nowy film o Putinie – sekcja angielska

Premiera filmu planowana jest na koniec tego roku, pt Włóż tozapowiada się na bezkompromisową biografię 60-letniego rosyjskiego dyktatora.

Film, nakręcony w języku angielskim, rozpoczyna się od burzliwego dzieciństwa Putina, gdy miał 10 lat, kiedy doświadczył przemocy ze strony ojczyma.

Film przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia Putina, w tym wstąpienie do KGB, pobyt w Dreźnie i quasi-kryminalną działalność jako zastępcy burmistrza Petersburga. Obchody są kontynuowane w rocznicę dwóch wojen czeczeńskich, w tym zamachów bombowych na mieszkania FSB w Bujnaksku, Moskwie i Wołgodońsku, które odegrały kluczową rolę w eskalacji drugiej wojny czeczeńskiej i znacznie zwiększyły popularność Putina.

Następnie film opowiada o kryzysie zakładników w teatrze moskiewskim i oblężeniu szkoły w Biesłanie, wydarzeniach, które doprowadziły do ​​wzmocnienia władzy Prezydenta Rosji, a ich kulminacją była wojna na Ukrainie.

Prezydent Rosji Władimir Putin. Foto: EPA/Aleksey Danichev/Sputnik/Kreml

Vega użyła specjalnej techniki przypominającej deepfake, aby nałożyć rysy Putina na twarz aktora. Technologia ta jest przeznaczona raczej do wyświetlaczy kinowych o wysokiej rozdzielczości niż do telefonów komórkowych. Przełom ten nastąpił po roku wysiłków i pokonaniu poważnych trudności technicznych.

Szybki podgląd w Borodyance na Ukrainie

Reżyser udostępnił fragmenty filmu Borodyanka niedaleko stolicy Ukrainy, Kijowa.

„Bardzo ważna była dla mnie konfrontacja tego materiału z ludźmi z Ukrainy, ponieważ są to ludzie bezpośrednio zaangażowani w wojnę” – powiedziała Vega.

Zdaniem Vegi, reakcja największego ukraińskiego dystrybutora była bardzo pozytywna, co doprowadziło do planów dystrybucji wersji z ukraińskim dubbingiem na Ukrainie i na całym świecie, w krajach o dużej społeczności ukraińskiej.

„Nie ma złudzeń, że zamierza zatrzymać się na Ukrainie”.

Vega ma taką nadzieję Włóż to Wprowadzi tragedię i rzeczywistość wojny z powrotem do globalnego dyskursu. Powtarzając opinię analityków wojskowych, podkreśla, że ​​wojna Putina toczy się nie tylko przeciwko Ukrainie, ale przeciwko Zachodowi, gdyż wykorzystuje on Ukrainę jako pole bitwy.

READ  Dwa zestawy LEGO Ideas oficjalnie trafiają na półki sklepowe

Vega powiedział, że ta perspektywa wywodzi się z jego własnych doświadczeń związanych z życiem w czasach komunizmu w młodości i zapewnia wgląd w szersze cele strategiczne Putina.

Reżyser powiedział: „Nie powinniśmy mieć złudzeń, że zamierza zatrzymać się na Ukrainie”.

Twórcy filmu to zasugerowali Włóż to To coś więcej niż tylko film. Jest to raczej przewodnik edukacyjny pozwalający zrozumieć jednego z najniebezpieczniejszych przywódców na świecie, opracowany przy użyciu przełomowej technologii i oferujący głęboki wgląd w jego motywacje osobiste i polityczne.

(t/o)

źródło: PAPKA