Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie Allegro odnotowuje powolny wzrost zysku w II kw

Polskie Allegro odnotowuje powolny wzrost zysku w II kw

Allegro, największa polska firma zajmująca się handlem elektronicznym, prognozuje wolniejszy wzrost w kraju w drugim kwartale, ponieważ stanęła w obliczu spowolnienia wydatków kupujących przytłoczonych inflacją.

Allegro poinformowało w czwartek, że spodziewa się, że jego skorygowany zysk przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji i amortyzacji (EBITDA) wzrośnie o 13-16 procent rok do roku, w porównaniu do 29,7 procent wzrostu, które zanotowano w marcu.

Oczekuje, że wzrost wartości towarów brutto (GMV) w Polsce zwolni do 11-12 proc. z 14 proc. w pierwszych trzech miesiącach roku.

Allegro zintegrowało czeskiego sprzedawcę internetowego Mala, którego kupiło w zeszłym roku, aby skupić się na kontrolowaniu kosztów przy jednoczesnym zaspokajaniu potrzeb konsumentów o niskich kosztach.

„Nie sądzę, że powinniśmy być zbyt optymistyczni, że popyt konsumpcyjny w Polsce szybko się odbuduje” – powiedział dyrektor generalny Roy Bertisucci podczas telekonferencji.

Dyrektor finansowy John Eastick powiedział, że handel konsumencki zwalnia z powodu opóźnień w wydatkach uznaniowych.

Akcje Allegro spadły o 6 procent o 1052 GMT, analitycy Jefferies wskazywali na potencjalną realizację zysków po tym, jak akcje wzrosły w tym roku o 46 procent.

Stwierdzili również, że wytyczne na drugi kwartał są „słabe” w porównaniu z konsensusem. Analitycy domu maklerskiego Trigon DM stwierdzili, że spodziewane spowolnienie GMV w Polsce oceniają jako „lekko negatywne”, ponieważ zakładają wzrost o 14 proc.

Skorygowana EBITDA Allegro w pierwszym kwartale wzrosła do 600,6 mln zł (145 mln USD), przewyższając 560 mln odnotowanych w ankiecie opracowanej przez firmę, dzięki wyższemu GMV i marżom, silniejszemu wzrostowi przychodów z reklam i ściślejszej kontroli kosztów.

Powiedział, że nie widzi żadnych negatywnych skutków podniesienia ceny Smart! Abonament.

Allegro ściśle zarządza poziomem zatrudnienia i inwestycjami kapitałowymi, powiedział Eastick. Koszty osobowe spadły w I kwartale o 1 proc.

Powiedział, że wprowadzenie „miękkiego” rynku w Czechach na początku tego miesiąca było szczególnie obiecujące.

READ  Nowa dostawa amerykańskiego sprzętu wojskowego do Polski - EURACTIV.com

(1 $ = 4,1422 zł)