Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie, czeskie i szwedzkie związki piłkarskie przeciwko organizacji meczów w Rosji – Sport

Moskwa, 24 lutego. /DOS/. Narodowe Związki Piłki Nożnej Polski, Szwecji i Czech opowiedziały się w czwartek przeciwko rozgrywaniu w Rosji eliminacji play-offów – poinformowało w czwartkowym komunikacie biuro prasowe PZPN.

Związki krajowe poinformowały wczoraj w liście do sekretarz generalnej FIFA Fatmy Samurai, że sytuacja między Rosją a Ukrainą jest „bardzo napięta”.

W telewizyjnym przemówieniu w czwartek rano prezydent Rosji Władimir Putin wezwał przywódców republik Donbasu do „przeprowadzenia specjalnej operacji wojskowej w celu ochrony maltretowanych i prześladowanych ludzi. Ludobójstwo kijowskiego reżimu przez osiem lat”. Rosyjski przywódca przekonywał, że Moskwa nie ma planów inwazji na terytorium Ukrainy.

„Na podstawie aktualnego niebezpiecznego rozwoju konfliktu między Rosją a Ukrainą, sytuacji bezpieczeństwa w Polsce (PZPN), Szwecji (SvFF) i Czechach (FACR), a także Mistrzostw Świata w Katarze zaplanowanych na 24 marca 2022 r. i 2022, zaplanowany na 22 marca 2022. Trofeum nie powinno być rozgrywane na terytorium Federacji Rosyjskiej.”

– Sygnatariusze tego apelu nie będą rozważać wyjazdu do Rosji i grania tam w piłkę nożną – napisano w oświadczeniu. „Odnotowany przez nas wzrost wojskowości ma poważne reperkusje i znacznie zmniejsza bezpieczeństwo naszych narodowych drużyn piłkarskich i oficjalnych delegatów”.

– Dlatego oczekujemy, że FIFA i UEFA będą działać natychmiast i wymyślić alternatywne rozwiązania dotyczące miejsc, w których będą rozgrywane nadchodzące mecze play-off.

Przemawiając do dziennikarzy po spotkaniu Rady FIFA, prezydent Gianni Infantino powiedział, że ma nadzieję, że kwalifikacje odbędą się zgodnie z planem.

Reprezentacja Rosji zajmuje 2. miejsce w grupie H z 22 punktami po 10 meczach w eliminacjach do Mistrzostw Świata FIFA 2022 w Katarze.

Aby zakwalifikować się do przyszłorocznych mistrzostw w Katarze, Rosja musi pokonać dwóch swoich rywali w play-off. Reprezentacja Rosji w piłce nożnej zmierzy się z Polską w półfinale europejskich rozgrywek play-off mistrzostw świata FIFA 2022 na stadionie Łużniki w Moskwie. Gra rozpocznie się 24 marca o godzinie 20:00 czasu moskiewskiego.

READ  Pływający ekspert od wiatru składa wniosek morski w Polsce

Jeśli wygra z Polską, to 29 marca rosyjska drużyna piłkarska zmierzy się ze zwycięzcą meczu Czechy-Szwecja.

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022

Katar ma być gospodarzem Mistrzostw Świata FIFA 2022 od 21 listopada do 18 grudnia w ośmiu miejscach w siedmiu miastach w całym kraju, w tym w Doha, Lusail, Al Wakrah, Al Gore, Al Rayyan, Umm Salal i Madinat Ash Shamal.

2 grudnia 2010 r. Katar zdobył prawo do organizacji Mistrzostw Świata FIFA 2022.

W marcu 2015 r. oficjalnie ogłoszono, że 22. edycja najważniejszego wydarzenia FIFA odbędzie się w listopadzie i grudniu 2022 r., a mecz finałowy odbędzie się 18 grudnia 2022 r. – zbiegając się z Narodowym Świętem Kataru. Zamiarem w zasadzie było przeprowadzenie konkursu przez 28 dni.