Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

UEFA przechodzi do finału Ligi Mistrzów po inwazji Rosji na Ukrainę; Polska nie pojedzie na eliminacje MŚ

UEFA zwołała w piątek nadzwyczajne posiedzenie swojego komitetu wykonawczego w celu omówienia pogłębienia Kryzys między Rosją a Ukrainą. Organ zarządzający europejskim futbolem ma przejść do finału tegorocznego finału Ligi Mistrzów 28 maja, który pierwotnie miał się odbyć na stadionie Krestovsky w Sankt Petersburgu, po tym, jak Rosja zintensyfikowała kampanię przeciwko swoim sąsiadom z pełną ofensywą wojskową przeciwko Ukrainie. Wczesny czwartek rano.

Mówi się, że pociski wylądowały w pobliżu kilku głównych ukraińskich miast, w tym stolicy Kijowa, co wywołało dalsze oburzenie społeczności międzynarodowej. Stany Zjednoczone są jednym z nielicznych krajów, które obiecały nałożyć sankcje na Rosję, reżim Władimira Putina i jego sojuszników; Szczegóły pakietu dla USA zostaną ogłoszone później w czwartek. W takiej sytuacji nieuniknione jest, że zmieni się miejsce meczu europejskiej piłki nożnej Showbiz.

– Śledząc ewolucję sytuacji między Rosją a Ukrainą w ciągu ostatnich 24 godzin, Prezydent UEFA zdecydował o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego w piątek, 25 lutego o godz. rozważania” – czytamy w oświadczeniu. – Więcej informacji zostanie przekazanych po spotkaniu Komitetu Wykonawczego UEFA.

Dalej, UEFA wydała oświadczenie Potępiaj rosyjską inwazję wojskową i okaż solidarność z narodem Ukrainy.

UEFA podziela znaczne zaniepokojenie społeczności międzynarodowej rosnącą sytuacją bezpieczeństwa w Europie i zdecydowanie potępia trwającą rosyjską inwazję wojskową na Ukrainę.

Jako organ zarządzający europejskim futbolem, UEFA niestrudzenie pracuje nad promocją i promocją piłki nożnej zgodnie ze wspólnymi europejskimi wartościami, takimi jak pokój i poszanowanie praw człowieka, w duchu Karty Olimpijskiej. Jesteśmy zaangażowani w naszą solidarność ze społecznością piłkarską na Ukrainie i jesteśmy gotowi wyciągnąć rękę do narodu ukraińskiego.

Traktujemy tę sytuację bardzo poważnie i pilnie. Decyzje zostaną podjęte przez Komitet Wykonawczy UEFA i ogłoszone jutro.

Źródła CBS Sports opracowują plany awaryjne dla alternatyw UEFA, chociaż konkretny zastępca może nie zostać wybrany, dopóki nie będzie jasne, które kraje zagrają w finale Ligi Mistrzów. Londyn został ogłoszony jako potencjalne miasto-gospodarz, a stadion West Ham, który może pomieścić 60 000 widzów, wyraził zainteresowanie organizacją finałów z udziałem pięciu angielskich drużyn w ciągu ostatnich czterech lat. Zarówno stadion Wembley, jak i stadion Tottenham Hotspur są obecnie w ostatnim dniu użytkowania.

READ  Kim jest oczekiwany w Ameryce Gabriel Sloan? Czy „Gaga” może wrócić do USMNT i przyjąć polską rozmowę?

Sam finał Ligi Mistrzów nie jest czymś, co należy lekceważyć. Pojawiły się również pytania dotyczące zaangażowania UEFA w Gazprom. Większościowa państwowa spółka energetyczna sponsoruje Ligę Mistrzów od 2012 roku, a reklamy spółki są podstawą konkurencyjnych transmisji. Transakcja ma być warta 45 milionów dolarów rocznie.

Politycy w Parlamencie Europejskim oświadczyli w liście otwartym, że stowarzyszenie powinno zakończyć działalność: „Wzywamy do zaprzestania postrzegania Petersburga i innych rosyjskich miast jako miejsc międzynarodowego futbolu i wybrania ich jako pierwszego i najpilniejszego kroku. finał Ligi Mistrzów 28 maja 2022 r. Alternatywna lokalizacja.

– Ponadto namawiamy do zwołania specjalnego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA, zawieszenia współpracy z Gazpromem jako sponsorem UEFA oraz rozważenia sankcji wobec poszczególnych rosyjskich urzędników, którzy są współwinni łamania prawa międzynarodowego.

Niemiecki klub Schalke 04 ogłosił, że usunie Gazprom ze swojego sponsora koszulki.

Jeśli chodzi o piłkę nożną, Rosja będzie gościć Polskę w eliminacjach do Mistrzostw Świata 24 marca. Jeśli wygra ten mecz, zagra u siebie ze zwycięzcą meczu między Szwecją a Czechami. Związki piłkarskie trzech krajów twierdzą, że nie zamierzają podróżować do Rosji.

We wspólnym oświadczeniu stwierdzono:: „Na podstawie obecnego niebezpiecznego rozwoju konfliktu między Rosją a Ukrainą, Związki Piłki Nożnej Polski (PZPN), Szwecji (SvFF) i Czech (FAR) wyrażają swoje zdecydowane stanowisko w sprawie kwalifikacji do play-offów. Świat FIFA 2022 Puchar odbędzie się w Katarze w dniach 24 i 29 marca Zaplanowany na 2022 rok, nie będzie rozgrywany na terenie Federacji Rosyjskiej.

„Sygnatariusze apelu nie rozważają wyjazdu do Rosji i grania tam w piłkę nożną”.

FIFA wydała w czwartek własne oświadczenie potwierdzające, że decyzje o statusie kwalifikacji zostaną podjęte „w odpowiednim czasie”. Przemawiając po posiedzeniu Rady FIFA, prezydent Gianni Infantino wyraził przekonanie, że konflikt zostanie „rozwiązany” w ciągu miesiąca przed turniejem.

READ  Nowa fala Kovita mogłaby uspokoić polski rynek pracy, ale tylko chwilowo | Pstryknąć

„Sytuacja, o której wszyscy dowiedzieliśmy się dziś rano, jest bardzo smutna i bardzo niepokojąca i mamy obowiązek poważnie przyjrzeć się tej sprawie” – powiedział. „Otrzymaliśmy ten list na krótko przed spotkaniem i pilnie się nim zajmiemy.

„Pierwszy mecz jest jeszcze za miesiąc i oczywiście mamy nadzieję, że cała ta sytuacja zostanie rozwiązana wcześniej – przedtem, tak szybko, jak to możliwe. Chcemy w to uwierzyć na pewno. Ale mamy ciało. Konsola, na w każdej chwili możemy podjąć decyzję. Badamy sytuację. , Decyzję podejmiemy, gdy ją podejmiemy”.

Omówiony zostanie również udział tego kraju w tegorocznych Mistrzostwach Europy i Lidze Mężczyzn. Real Betis grał w czwartek z Zenitem St. Petersburg w fazie pucharowej Ligi Europy.

Zenit i Spartak Moskwa, który 16. miejsce będzie w kadrze Ligi Europy, to ostatni reprezentanci Rosji, którzy pozostali w europejskich rozgrywkach w tym sezonie. Żaden ukraiński zespół nie zakwalifikował się do ostatnich etapów trzech turniejów UEFA. Ukraińska liga ma zostać wznowiona w ten weekend, ale została zawieszona w związku z konfliktem.

Reprezentant Ukrainy Jarosław Rakicki gra dla Zenita, który zamieścił na swoim Instagramie zdjęcie flagi swojego kraju z podpisem „Jestem Ukraińcem”. W międzyczasie kilku brazylijskich piłkarzy zebrało się w hotelu i poprosiło o aktualizacje. Brazylia ma najwięcej zagranicznych delegatów w lidze ukraińskiej – 30.

Marlon, jeden z 13 Brazylijczyków na liście Szachtara w Doniecku, powiedział: „Prosimy o pomoc przy tym filmie z powodu niedoborów paliwa, zamkniętych granic i zamkniętej przestrzeni powietrznej w mieście. Nie mamy wyjścia. Prosimy o duże wsparcie ze strony rządu brazylijskiego. Mam nadzieję, że pomożesz nam promować ten film tak, aby dotarł do jak największej liczby osób.”

Szachtar opuścił rodzinne miasto w 2014 roku, kiedy na wschodniej Ukrainie wybuchł pierwszy konflikt z Rosją. Grają na Stadionie Olimpijskim Kevina od 2020 roku. Ich menedżer, Roberto de Serbi, powiedział, że obudził się na dźwięk bomb, ale nie posłuchał włoskiej rady, by opuścić kraj.

READ  Kwalifikacje do Mistrzostw Świata: późny strajk Roberta Lewandowskiego przywraca Polsce punkt na Węgrzech | Wiadomości piłkarskie

„Zostaję w swoim pokoju. Dzisiaj nie jest dobry dzień” – powiedział Sportalia de Serby. „Czekam, aż sezon Federacji zostanie zawieszony, aż to się stanie. Jednak nie ruszam się. Przyjechałem tu grać i nie mogę zawrócić fanów.

„Jest tu 13 brazylijskich żołnierzy i mój sztab. Być może wróciliśmy do domu, ale chcieliśmy poczekać. Zeszłej nocy obudził nas dźwięk eksplozji”. Przestrzeń powietrzna Ukrainy jest teraz zamknięta dla lotów cywilnych, co oznacza, że ​​Serbia i miliony innych osób mogą nie być w stanie opuścić stolicy.