Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie miasto Wrocław nazwało jedną ze swoich dzielnic imieniem ojca Amitabha Bachchana

Polskie miasto Wrocław nazwało jedną ze swoich dzielnic imieniem ojca Amitabha Bachchana

Rada Miejska Wrocławia nadała placowi imię ojca Amitabha Bachchana, Harivansha Rai Bachchana, na cześć zmarłego poety. Ikona Bollywood podzieliła się tą wiadomością na swoim zweryfikowanym koncie na Instagramie.

„Rada miejska Wrocławia w Polsce podjęła decyzję o nazwaniu placu imieniem mojego ojca… Nie mogło być bardziej odpowiedniego błogosławieństwa dla Dusshery niż to… chwila wyjątkowej dumy dla rodziny i społeczności indyjskiej. W Wrocław… i Indie… Jai Hind.”

Amitabh zamieścił także zdjęcie talerza z wypisanym imieniem ojca. Tablica w kolorze niebieskim, czerwonym i żółtym głosi: „Plac Harivansh Rai Bachchan Wrocław”.

W lipcu aktor udostępnił na Instagramie film, na którym studenci Uniwersytetu Wrocławskiego oddają hołd swojemu ojcu, czytając kilka wersów słynnego wiersza „Maduszala”.

Obok klipu Amitabh napisał: „W zeszłym roku prezydent Wrocławia ogłosił mnie ambasadorem miasta Wrocławia w Polsce… Dziś na dachu uniwersytetu zorganizowali recytację Bapuji Madhushala przez studentów”. budynek. Ponieważ Wrocław otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO, może przekazać wiadomość fanom Babu Ji z całego świata – Wrocław to miasto doktora Harivansha Rai Bachchana. „Jestem ponad wzruszenie. Dziękuję Wrocław.. Na tym etapie procesu sprawia mi to wiele radości.”

Amitabha można obecnie oglądać w telewizji, gdzie prowadzi popularny teleturniej „Kaun Banega Crorepati 12”.

Do najbardziej oczekiwanych projektów filmowych należy przygodowy fantasy „Brahmastra” w reżyserii Ayana Mukherjee, w którym występują Ranbir Kapoor, Alia Bhatt, Mouni Roy i Nagarjuna. Można go także zobaczyć w filmie sportowym Nagraja Manjule’a „Jhund”, thrillerze psychologicznym Emraana Hashmiego z „Chehre” w roli głównej oraz w wielojęzycznym projekcie Naga Ashwina z Prabhasem i Deepiką Padukone.

READ  Lista filmów „Szary człowiek”; „Virgin River” trafia na listę telewizyjną na pierwszym miejscu - Media Play News