Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Polskie strefy wolne od LGPD – francuski minister wzywa UE do podjęcia działań prawnych przeciwko Politico

PARIS – francuski minister ds. Europejskich Clement Peone wezwał Komisję Europejską do wszczęcia postępowania prawnego przeciwko Polsce w związku z istnieniem w tym kraju „ideologicznych stref wolnych od osób LGBT”.

ZA Wywiad Kiedy wiodący francuski magazyn LGBTQ Taddu został opublikowany w niedzielę wieczorem, Funeral został zapytany, czy wezwie komisję do zastosowania środków naruszających prawo.

„Tak, musimy użyć wszelkich możliwych narzędzi, aby te zachowania były sprzeczne z naszymi wartościami i zasadami” – odpowiedział.

Jeżeli państwo członkowskie nie przestrzega prawa UE, Komisja zezwala sprawcom na podjęcie działań. Może to doprowadzić do pozwu przed sądem UE, co może skutkować karami finansowymi za nieprzestrzeganie przepisów.

Komentarze Peona pojawiły się zaledwie kilka dni po tym, jak powiedział, że polscy urzędnicy namówili go do odwiedzenia strefy „wolnej od LGBT” podczas oficjalnej wizyty w Polsce. W piątek Peon powiedział, że polscy urzędnicy zagrozili zawieszeniem spotkań, jeśli zrealizuje swój plan wizyty w Kraśniku, jednym z regionów.

– Mogłem to zrobić fizycznie – powiedział Tat. „Ale chcę porozmawiać o tych sprawach z polskimi władzami. Zrobiłem to, to była pierwsza rzecz. „

Zapytany, czy uległ polskiemu zastraszaniu, odpowiedział: „Nie jestem wolontariuszem. Jestem liderem politycznym, muszę zachować równowagę. ”

Peon, który pojawił się jako homoseksualista we wcześniejszym wywiadzie dla Tetu w grudniu, wielokrotnie wyrażał chęć wkroczenia w jedną z tych stref, odkąd został nominowany na stanowisko rządowe w lipcu 2020 roku. Przyjedzie „pod koniec roku”.

Minister powiedział, że polskie strefy „inne niż LGBT” są „sprzeczne z porozumieniami europejskimi”. Od 2019 roku władze lokalne w całej Polsce ogłosiły dziesiątki w dużej mierze symbolicznych obszarów „wolnych od ideologii LGPT” poprzez statuty mające na celu piętnowanie osób LGBT. Według rządu te działania są źle rozumiane poza granicami kraju.

READ  Wycofanie się polskiej tarczy energetycznej budzi obawy o ponowną inflację | Artykuły

Czwartek, Parlament Europejski Podjął uchwałę W odpowiedzi na lokalne działania w Polsce UE nazywa ją „strefą wolną od osób LGBTIQ”.