Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ponad 20 członków załogi zaginęło na wodach u wybrzeży Hongkongu po tym, jak tajfun Chaba podzielił statek na pół

Ponad 20 osób zaginęło po tym, jak statek inżynieryjny z 30-osobową załogą został podzielony na pół podczas tajfunu na Morzu Południowochińskim.

Ratownicy byli w stanie odciągnąć trzy osoby w bezpieczne miejsce, ale trudne warunki pogodowe spowodowane przez tajfun Chaba utrudniły im zlokalizowanie pozostałych.

Służba lotnicza rządu Hongkongu poinformowała, że ​​samoloty i helikoptery zostały wysłane w celu zlokalizowania statku inżynieryjnego, który został znaleziony 300 kilometrów na południe od Hongkongu.

Członek załogi został podniesiony do helikoptera ratunkowego, gdy fale uderzyły w tonący statek, który rozdzielił się na dwie części.

Flying Service powiedział w oświadczeniu, że członkowie załogi napotkali trudności w wyniku huraganu, który miał maksymalny wiatr 110 kilometrów na godzinę.

Osoba trzymająca parasol spacerująca w deszczu po nabrzeżu.
Tajfun Chapa przetoczył się przez Hongkong, przynosząc ulewny deszcz i wiatr.(Reuters: Paul Young)

Burza wylądowała w przybrzeżnej prowincji Guangdong pod koniec soboty.

Władze Hongkongu podniosły ostrzeżenie przed tajfunem w czwartek, gdy chiński prezydent Xi Jinping przybył do miasta, aby uczcić 25. rocznicę przekazania go z Wielkiej Brytanii do Chin.

Tajfun Chaba sprowadził do miasta ulewne deszcze i wiatry, ograniczając transport publiczny i zmuszając wiele firm do zamknięcia.

Muzeum Pałacowe, które miało zostać otwarte w sobotę w ramach obchodów 25. rocznicy przekazania Hongkongu pod panowanie chińskie, pozostało zamknięte.

AFP/Reuters

opublikowany A zaktualizowany

READ  Turcja: Ponowne otwarcie cypryjskiego miasta Varosha w obliczu greckiej opozycji | Wiadomości z Europy