Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Irańczycy zaczęli usuwać gruz po śmiertelnym trzęsieniu ziemi o sile 6,1 stopnia

Co najmniej pięć osób zginęło, a 49 zostało rannych po trzęsieniu ziemi o sile 6,1 w południowym Iranie, a wkrótce po tym region został dotknięty dwoma kolejnymi trzęsieniami o sile 6,3 magnitudo.

Około 24 trzęsień ziemi – dwa o sile 6,3 i 6,1 – nastąpiło po początkowym trzęsieniu ziemi, które zniszczyło wioskę Sayeh Khosh w pobliżu wybrzeża Zatoki Irańskiej w prowincji Hormozgan.

„Wszystkie ofiary zginęły w pierwszym trzęsieniu ziemi i nikt nie został ranny w dwóch następnych, ponieważ ludzie byli już poza swoimi domami” – powiedział gubernator prowincji.

Mieszkańcy wyszli na ulice, ponieważ wstrząsy wtórne nadal uderzały w okolicę, uszkadzając budynki i infrastrukturę.

Według rzecznika służb ratunkowych połowa z 49 rannych osób została już wypisana ze szpitala, a urzędnicy twierdzą, że operacje poszukiwawcze i ratownicze dobiegły końca.

Nawigacja i loty w Zatoce nie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi, które można odczuć w kilku sąsiednich krajach.

W ciągu ostatniego miesiąca Zachodnie Hormozgan nawiedziło sto pięćdziesiąt trzęsień ziemi i trzęsień ziemi, a w ostatnich tygodniach region był świadkiem kilku umiarkowanych trzęsień ziemi.

W listopadzie w dwóch trzęsieniach ziemi o sile 6,4 i 6,3 zginął mężczyzna.

Iran znajduje się na dużych uskokach sejsmicznych i doświadcza średnio jednego trzęsienia ziemi dziennie, aw ostatnich latach doświadczył kilku niszczycielskich trzęsień ziemi.

W 2003 roku trzęsienie ziemi o sile 6,6 stopnia w prowincji Kerman zabiło 31 000 osób i zniszczyło starożytne miasto Bam.

ABC / drut

READ  Chiny rozpoczynają najdłuższą w historii załogową misję budowy stacji kosmicznej