Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Ponieważ „dobry sen” wiąże się z niższym ryzykiem udaru mózgu i chorób serca, jak zresetować sen na wypadek upadku?

Ponieważ „dobry sen” wiąże się z niższym ryzykiem udaru mózgu i chorób serca, jak zresetować sen na wypadek upadku?

Jakbyśmy potrzebowali więcej przekonania, że ​​sen jest dla nas dobry, nowe badanie sugeruje, że nieoptymalny sen wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca i udaru mózgu.

Naukowcy odkryli, że „ludzie, którzy dobrze śpią” rzadziej mają udary mózgu – ale odkryli również, że 9 na 10 osób zwykle nie śpi.

„Oczekiwano niskiego rozpowszechnienia dobrego snu, biorąc pod uwagę nasze pracowite życie 24 godziny na dobę” – powiedział autor badania dr Aboubakari Nambima z francuskiego Narodowego Instytutu Zdrowia i Badań Medycznych w Paryżu.

„Znaczenie jakości i ilości snu dla zdrowia serca powinno być nauczane we wczesnym okresie życia, kiedy utrwalone są zdrowe zachowania”.

Dobry sen wiąże się ze zmniejszonym ryzykiem udaru mózgu i chorób serca.

Choroby sercowo-naczyniowe są główną przyczyną zgonów na całym świecie, dlatego naukowcy chcą zwiększyć świadomość znaczenia dobrego snu dla utrzymania zdrowego serca.

Latem często zanikają pozytywne nawyki związane ze snem – może przebywamy na dworze późno, bo wciąż świeci słońce, a może pijemy więcej niż zwykle. Przepełnione gorące sypialnie również mogą zakłócać sen.

Jednak szkoły już wróciły, co oznacza, że ​​jesień jest tuż za rogiem. To idealny czas, aby nabrać nowych zdrowych nawyków – a dążenie do lepszego snu to świetny początek…

Weź cyfrowy detoks przed snem

Unikanie ekranów przed snem jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia, ale może naprawdę być przepustką do lepszego snu.

„Korzystanie z telefonu przed snem nie jest dobre dla naszych mózgów” – mówi Hector Hughes, współzałożyciel Digital Detox Cabin Unplugged.unplugged.rest).

„Usuwając telefon z ramion rano i wieczorem, Twój mózg będzie spał głębiej i dłużej”.

Hector Hughes, współzałożyciel Unplugged.

Profesor Jason Ellis, konsultant ds. snu, który specjalizuje się w Puressentiel (pl.puressentiel.com) zgadza się, wyjaśniając: „Niebieskie światło emitowane przez ekran telefonu komórkowego zmniejsza produkcję melatoniny, hormonu kontrolującego cykl snu i czuwania (rytm okołodobowy). To utrudnia zasypianie i budzenie się następnego dnia”.

READ  Leczenie pooperacyjne bez radioaktywnego jodu daje gorsze wyniki po tyreoidektomii

Zaleca rezygnację z ekranów przynajmniej godzinę przed snem.

Jak więc właściwie zastosować cyfrowy detoks przed snem?

„Zostaw telefon poza sypialnią na noc, aby uniknąć ryzyka” uwolnienia się od śmierci ” lub sprawdzania e-maili przed snem. Zamiast tego poczytaj książkę lub posłuchaj podcastu „.

Hughes radzi. „Polecam również zainwestowanie w tradycyjny budzik, który budzi cię rano, a nie w telefon”.

być aktywnym

„Aktywność fizyczna poprawia długość i jakość snu” – mówi Ellis, który zaleca chodzenie lub bieganie co najmniej 30 minut dziennie, chociaż każda forma aktywności fizycznej jest lepsza niż żadna.

Cokolwiek zdecydujesz się ćwiczyć, możesz chcieć to ostrożnie zaplanować. „Bieganie tuż przed snem może sprawić, że dłużej nie zasniesz – tak jest w przypadku niektórych, ale nie wszystkich” – mówi Ellis. Może więc lepiej „być w dobrej kondycji do ćwiczeń wcześniej w ciągu dnia”.

Uprawianie sportów i uprawianie ich na łonie natury definiuje dwie klatki piersiowe jednocześnie.

Ciesz się naturą

„Przebywanie na łonie natury jest wspaniałe dla naszego umysłu i ciała. Poprawia nasz nastrój, zwiększa kreatywność oraz zmniejsza stres i niepokój” – mówi Hughes.

Dla wielu z nas stres może być główną przeszkodą w zasypianiu. Więc, zwłaszcza jeśli mieszkasz w mieście, dlaczego nie spróbować włożyć więcej wysiłku, aby wyjść na łono natury? Może to być coś tak prostego, jak spacer po parku, aby zobaczyć zmieniające się liście, lub wyjazd pociągiem z miasta, aby złapać wiejskie powietrze na popołudnie.

Możesz nawet połączyć to z większą aktywnością i pobiegać lub wyjść na zewnątrz, aby pomnożyć nagrody.

Poszukaj roślin, które wywołują sen

Ellis jest zwolennikiem wykorzystywania mocy roślinnej, aby pomóc Ci zasnąć. Zaleca olejki eteryczne, takie jak lawenda, które, jak zauważa, „są stosowane ze względu na ich działanie uspokajające, powodujące senność i spokój”.

READ  Aerodynamika siadających ptaków może pomóc w projektowaniu samolotów

Kontynuuje: „Wypróbuj inne rośliny sprzyjające zasypianiu, takie jak majeranek, który jest częścią rodziny mięty, która zawiera kilka związków wspomagających sen”, a także drzewo sandałowe, „które jest bogate w związki alfa i beta santalolu, które mają zostały uznane za ich działanie uspokajające.”

Podjęcie tych kroków może poprawić Twój sen – i Twoje zdrowie.

Już subskrybowane? Zaloguj się

[As ‘good sleep’ is linked to lower stroke and heart disease risk, how to reset your sleep for autumn]

[[text]]