Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Porażka: Disney ponownie ocenia decyzję o zablokowaniu odcinka Bluey o Fart |  niebieskawy

Porażka: Disney ponownie ocenia decyzję o zablokowaniu odcinka Bluey o Fart | niebieskawy

Amerykański serwis streamingowy Disney + „ponownie ocenił” swoją decyzję o zablokowaniu odcinka niebieskawy Ojciec rysunkowego psa oskarża złodziei o pierdzenie w twarz Blueya.

Odcinek Zjazdu Rodzinnego z popularnego serialu dla dzieci nr 3 przedstawia fikcyjny proces, w którym matka Chile jest sędzią, aby ustalić, czy złodzieje byli „dżentelmenami”, czy „robili ciasteczka” na twarzy Blowiego.

Odcinek zaczyna się od tego, że sześcioletni szczeniak o niebieskich obcasach mówi „Mój tata właśnie wybuchł mi w twarz”, a złodzieje temu zaprzeczają. Później przyznał: „Jej twarz jest na poziomie włóczęgi – trudno tego nie robić”.

Fani nagrodzonego Emmy australijskiego serialu, który jest emitowany w Disney+ w Stanach Zjednoczonych, zauważyli, że odcinek zaginął, gdy spadł w zeszłym tygodniu i narzekali w mediach społecznościowych.

Disney zakazał rodzinnego odcinka Bluey Meetup, jeśli chodzi o pierdzenie, tak jakby prawie każdy (lub każdy) dziecięcy program w dzisiejszych czasach miał żarty, których nie rozumiem 💀 ) )

– irl Peepaw Gearloose™ (@gyroscope420) 11 sierpnia 2022

Początkowo Disney Branded Television milczała na temat powodów opóźnienia odcinka, ale teraz potwierdziła, że ​​zrobiła to, ponieważ naruszyło „standardy i praktyki Disney Junior”.

Koledzy Bluey Przyjaciele. Pierwsza połowa sezonu 3 jest już dostępna w Disney+. Minus jeden odcinek – rodzinne spotkanie – ponieważ kreskówkowe gadające psiaki w jakiś sposób zakłócają oceny. pic.twitter.com/8GMmh9b3Y5

– Autobot Kíli @TFN 2022 (@jobot935) 10 sierpnia 2022

Rzecznik „Family Gathering wkrótce pojawi się na amerykańskich platformach” Amerykański blog rozrywkowy dla dzieci. „Część zawartości Bluey nie trafiła na transmisję Disney Junior S&P w momencie nabycia serii. Teraz, gdy została wprowadzona na inne platformy, jest to świetna okazja do ponownej oceny, którą planujemy zrobić ”.

To nie jedyny odcinek prześmiewczej serii Studio Ludo Brisbane cenzura w Stanach Zjednoczonych. Odcinek drugiego sezonu zatytułowany Dad Baby, w którym Bandit zachowuje się tak, jakby przechodził przez poród, nie był dostępny w Disney+ ani Disney Junior.

W 2020 roku były to dwa odcinki Bluey Tymczasowo usunięte Z ABC iView i zredagowany po skardze termin „ooga booga” miał konotacje rasowe.

Słownik Macquarie definiuje „ooga booga” jako rzeczownik pejoratywny, co oznacza: „stereotypowy pokaz tego, co mówca uważa za język tych, których uważają za afrykańskich dzikusów”.

Subskrybuj, aby otrzymywać w ten weekend e-maile dotyczące stylu życia i kultury w Guardian Australia

Producenci Bluey i ABC powiedzieli, że ma to być „niegrzeczny rymowany slang, często wymyślany przez dzieci” i został usunięty „gdy ABC i producenci zewnętrzni zdali sobie sprawę z potencjalnie agresywnego znaczenia tego terminu”.

BBC powiedziała również, że „szczerze przeprosiła skarżącego za wszelkie wywołane przez nią cierpienia”.

Najpopularniejszy program telewizyjny ABC, Bluey To międzynarodowe kultowe show który inspiruje zarówno dzieci, jak i rodziców od czasu premiery w 2018 roku, a teraz ma przebojowy album, mobilną scenę, Emmy i notacja dźwiękowa kto wyjaśnia każdy odcinek?.

Bluey wygrał kolejny blog dla Most Outstanding Kids na początku tego roku.

Guardian Australia skontaktował się z Disneyem w celu uzyskania komentarza.

READ  Daniel Jones składa hołd tragicznej śmierci Sama Murphy'ego