Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Poszukiwanie źródła tajemnicy trwa nadal w przypadku NSW COVID-19

Władze zdrowotne wciąż próbują odkryć tajemniczy przypadek COVID-19 w epicentrum obecnej epidemii, która sprowadziła Nową Południową Walię na skraj przepaści.

Władze zdecydowanie zwróciły uwagę na Haymarket XOPP, gdzie uważa się, że mężczyzna po pięćdziesiątce z Woullahra – nazwany Pacjentem X po tym, jak stał się jego pierwszym nowym przypadkiem w tym tygodniu – mógł skrzyżować ścieżki z brakującym ogniwem.

Władze drastycznie zwróciły uwagę na Haymarket XOPP w poszukiwaniu brakującego ogniwa w obecnym wybuchu epidemii (XOPP)

Pacjent X i jego żona to jedyne potwierdzone przypadki w klastrze.

Hotel Park Royal Darling Harbour Quarantine znajduje się zaledwie 500 metrów od przyjemnej restauracji hotelowej XXOP. W dniu, w którym Pacjent X i jego żona jedli obiad w XXOP, podróżnik wracający ze Stanów Zjednoczonych doświadczał tego samego stresu, co małżonkowie podczas kwarantanny w Park Royal.

Podejrzewa się, że podróżny mógł przenieść wirusa na operatora kwarantanny, co może być brakującym ogniwem.

Nie wiadomo jednak, jaką rolę odegrała tajemnicza sprawa w systemie kwarantanny hotelu, przez co trudno ją odnaleźć władzom.

Dyrektor medyczny Paul Kelly powiedział, że fakt, że w piątek nie było nowych lokalnych przypadków przypadków, jest obiecujący i zachęcał ludzi do dalszych badań.

„A ilekroć widzimy możliwości, możemy zobaczyć więcej przypadków i zdecydowanie musimy popracować nad tym łańcuchem, aby osoba, którą znamy, przybyła 24 kwietnia … Sidney i jego żona, którzy uzyskali pozytywny wynik bez widocznego powiązania. wyraźnie ten sam wirus. ”.

Ponieważ poszukiwania tajemniczego problemu trwają, w całym Sydney nadal będą obowiązywały maski i ograniczenia.

Pasażerowie w maskach wysiadają z tramwaju na dworcu centralnym w Sydney.
Pasażerowie w maskach wysiadają z tramwaju na dworcu centralnym w Sydney. (GT)

Ponieważ epicentrum epidemii jest powracający podróżnik, sytuacja po raz kolejny rodzi pytania o skuteczność obecnego systemu i procedur kwarantanny hotelu.

Według raportu w Sydney Morning HeraldW ciągu ostatnich trzech tygodni sześć ze 150 osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 w kwarantannie hotelowej, zostało w pełni zaszczepionych za granicą przed przybyciem do Australii.
Ludzie ustawiają się w kolejce do testów w klinice testowej COVID-19 w Bondi. (Mark Metcalfe / Getty)

Podkreśla to rolę szczepionki w zmniejszaniu potrzeby hospitalizacji z powodu wirusa, ale przypomina, że ​​nie eliminuje ona choroby.

Podnosi również pytania o możliwość skutecznego wdrożenia systemu paszportów szczepionkowych dla powracających podróżnych.