Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Potworne plamy słoneczne podwoiły swoją wielkość – wskazują dokładnie na Ziemię

Zwykle plamy słoneczne Nie ma prawdziwego powodu do niepokoju, nawet jeśli z dnia na dzień podwoił swoją wielkość i urósł do dwukrotności wielkości samej Ziemi.

Dokładnie to stało się z Obszarem Aktywnym 3038 (AR3038), plamą słoneczną, która akurat jest skierowana w stronę Ziemi i może wytwarzać małe rozbłyski słoneczne. Chociaż nie ma powodu do niepokoju, oznacza to, że możliwe jest potencjalnie wyzwalające zdarzenie – niesamowity zmierzch.

Chociaż naukowcy konsekwentnie podkreślają, że ludzie nie są zagrożeni plamami słonecznymi, takimi jak AR3038, nie przeszkadza to popularnym mediom, zwłaszcza tym, które wydają się szybko rosnąć. Ale to wszystko jest normalne, według Rob Steenbergszef Biura Prognoz Pogody Kosmicznej Narodowej Administracji Oceanicznej i Atmosferycznej.

Wskazuje, że ten rodzaj szybkiego wzrostu jest dokładnie tym, czego spodziewalibyśmy się w tym momencie cyklu słonecznego, 11-letnim powtarzającym się wzorcem, który rozpoczął się w 2019 roku. Zauważa również, że tego typu plamy słoneczne zwykle nie występują produkują niebezpieczne. Rozbłyski słoneczne Może wyłączać satelity lub zakłócać sieci energetyczne. Po prostu brakuje mu złożoności.

Co to jest rozbłysk słoneczny?

Solar Dynamics Observatory NASA uchwyciło to zdjęcie rozbłysku słonecznego – jak widać w jasnym błysku w lewym dolnym rogu zdjęcia – 3 maja 2022 roku.NASA/SDO

Rozbłyski słoneczne występują, gdy pola magnetyczne otaczające plamy słoneczne pękają i łączą się w złożone wzory, z których niektóre wysyłają wibracje do Układu Słonecznego. Jeśli uderzy w ten grunt, może potencjalnie uszkodzić część infrastruktury, szczególnie tej, która jest zależna od energii elektrycznej. Jednak prawdopodobnie stworzy niesamowite zmierzch Kiedy ich jony uderzają w pole magnetyczne Ziemi.

Oceniane pod względem ważności, wahają się od B (najsłabszy) do C, M i X (najsilniejszy). Rozbłyski X mają swój własny system klasyfikacji, a najpotężniejsze rozbłyski słoneczne, X20, występują rzadziej niż raz na 11-letni cykl słoneczny i zazwyczaj nie stykają się z Ziemią.

READ  Niebiańskie wydarzenia w sierpniu uważaj - Technology News, Firstpost

Prawdopodobieństwo powstania X20 z powodu AR3038 jest bardzo małe, chociaż istnieje 10 procent szans na utworzenie słabszego rozbłysku X. Rozbłyski M, które AR3038 mają 25 procent szans na rozwinięcie się przed wyblaknięciem rozmiaru i rozmiaru, są prawdopodobne, tak jak zwykle robią to plamy słoneczne.

Czy rozbłyski słoneczne AR3038 uderzą w Ziemię?

Wygląda na to, że żadna z tych flar nie zostanie skierowana w stronę Ziemi, ponieważ AR3038 został obrócony poza zasięg wzroku i nie jest już skierowany w naszą stronę. Inny aktywny obszar, AR3040, miał 6 flar klasy C w ciągu ostatnich 24 godzin. Więc nadal może istnieć szansa na jakąś niesamowitą zorzę polarną, jeśli planeta znajdzie się na ścieżce jednego z tych rozbłysków klasy C.

Jeśli nie, cały epizod z szybkim rozwojem AR3038 byłby kolejnym przykładem zaniepokojenia opinii publicznej tym, co wydaje się być groźnym obrotem wydarzeń, ale bardzo powszechnym, a nawet nieszkodliwym.

Przy całym sprzęcie skonfigurowanym obecnie do obserwacji słońca, opinia publiczna może być pewna, że ​​otrzymamy przynajmniej pewne ostrzeżenie, zanim jakikolwiek potencjalnie szkodliwy rozbłysk wpłynie na nasze systemy związane z Ziemią. Ale może minąć trochę czasu, zanim to się stanie, więc nie wstrzymuj oddechu.

Ten artykuł został pierwotnie opublikowany w dniu wszechświat dzisiaj przez Andy’ego Thomaswicka. Przeczytać Oryginalny artykuł jest tutaj.