Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pozostałości straszliwych szkód gospodarczych, jakie wyrządził sojusz, wciąż pozostają do dziś

Pozostałości straszliwych szkód gospodarczych, jakie wyrządził sojusz, wciąż pozostają do dziś

Złe decyzje podjęte przez niekompetentne systemy spowodowały trwałe szkody w Australii, chociaż prasa głównego nurtu nigdy się do tego nie przyzna, donosi Alan Austin.

Dziesięć lat temu w tym felietonie początkowo przyjęto założenie, że złe decyzje mogą trwale osłabić gospodarki krajowe. Hipoteza ta została ostatecznie potwierdzona.

Najważniejsza obserwacja z maja 2014 r. była następująca Różne odpowiedzi Do początku Światowy kryzys finansowy (GFC) w 2008 r. przyniosło w dużej mierze sprzeczne wyniki. Niektórym rządom przypadkiem udało się uniknąć katastrofy gospodarczej. Złe decyzje w innych krajach doprowadziły do ​​niebezpiecznych konsekwencji Utrata pracygłęboko recesjapowszechne bankructwa i tysiące Samobójstwo.

W artykule tym ubolewano, że sześć lat po kryzysie w Hiszpanii, Hongkongu, Irlandii i innych krajach stopa bezrobocia nie powróciła jeszcze do poziomu sprzed światowego kryzysu finansowego.

Jak wiemy, koszty długotrwałego bezrobocia są ogromne, jeśli chodzi o biedę, niską samoocenę i marnowanie kapitału ludzkiego.

Studium przypadku: Hiszpania

Hiszpania Stopa bezrobocia Od połowy 2005 r. do końca 2007 r. odsetek ten wynosił niecałe 9%. Niewielki, ale historycznie niski. Wskaźnik ten wzrósł niepokojąco podczas światowego kryzysu finansowego, osiągając najwyższy poziom 26,9% w 2013 r. W chwili publikacji tej analizy w 2014 r. nic nie wskazywało na powrót poniżej 9%.

Kiedy więc, patrząc wstecz na dziesięć lat od tego czasu, stopa bezrobocia w Hiszpanii w końcu wróciła do normalnego poziomu, poniżej 9%? Przygnębiająca odpowiedź jest taka, że ​​jeszcze się to nie wydarzyło, choć minęło 17 lat. Ostatnia stopa, w grudniu ubiegłego roku, wyniosła 11,8%.

Słaba i spóźniona reakcja Hiszpanii na światowy kryzys finansowy – obejmująca rażące niewłaściwe zarządzanie bańką na rynku nieruchomości – była wyraźnie niemądra. Hiszpania nie jest sama.

Studia przypadków: Grecja i Litwa

Grecja Stopa bezrobocia Na początku 2008 roku było to 7,7%. W następstwie kryzysu w 2013 roku wskaźnik ten osiągnął poziom 28,3%. Najniższy poziom od tego czasu wyniósł w styczniu br. 10,4%.

READ  Nowa Zelandia zamierza zlikwidować Maoryski Urząd Zdrowia pomimo protestów | Wiadomości o prawach ludności tubylczej

Litwini cierpieli gorzej. Oni Stopa bezrobocia W czerwcu 2007 roku było to imponujące 2,7%. Wartość ta osiągnęła najwyższy poziom w 2010 r. i wyniosła 15,3%. Najniższy od tego czasu wskaźnik wyniósł 7,2% we wrześniu 2016 r. Obecnie wynosi 9,3%. Kiedy ponownie zobaczą 2,7%? Może nigdy.

Zatem hipoteza wydaje się potwierdzona. Złe decyzje mogą prowadzić do nieodwracalnych – lub przynajmniej długoterminowych – szkód. Nie było to nieuniknione, jak pokazały kraje, które szybciej i lepiej ukierunkowane zachęty wdrożyły oraz oszczędzały dochody podatkowe, aby utrzymać rozsądną równowagę budżetów.

Studium przypadku: Australia

Australia pod rządami byłego premiera Kevina Rudda To było coś wyjątkowego powodzeniez Bezrobotni W latach 2007 i 2008 odsetek ten wynosił mniej niż 5,0%. Jego szczyt osiągnął poziom zaledwie 5,86% w czerwcu 2009 r., a następnie powrócił poniżej 5,0% w grudniu 2010 r. i utrzymywał się na tym poziomie przez większą część następnych sześciu miesięcy.

Wyrazy uznania dla Roda i jego skarbnika Wayne’a Swana Według ekonomistów, światowych przywódców i innych, ich liczba przekracza obecnie 160 osób, jak wynika z archiwum Tutaj.

Inne rozwinięte gospodarki, w których przed światowym kryzysem finansowym nastąpił stosunkowo szybki powrót stóp bezrobocia, to Japonia, Izrael, Szwajcaria i USA.

Pomimo szaleństwa w mediach, Partia Pracy nadal przoduje we wskaźnikach ekonomicznych na całym świecie

Trwałe szkody dla długu Australii

W tej kolumnie prześledziliśmy szkody wyrządzone australijskiej gospodarce w wyniku dziewięciu katastrof Koalicja lat, a ich zwieńczeniem została opublikowana tutaj dwa lata temu lista sześćdziesięciu najgorszych wyników w historii – lub najgorszych od długiego czasu.

Spośród nich prawdopodobnie najbardziej szkodliwe było dodanie ponad 265 miliardów dolarów Całkowity dług Między grudniem 2013 r. a grudniem 2019 r., przed Covid-19.

Te sześć lat było okresem światowej koniunktury, kiedy dobrze zarządzane gospodarki spłaciły długi potrzebne w czasie światowego kryzysu finansowego. Należą do nich Niemcy, Irlandia, Islandia, Holandia, Czechy i Portugalia. Irlandia zredukowany Jej zadłużenie w tym okresie wzrosło ze 120% PKB do zaledwie 57,1%.

READ  Dziesiątki zabitych i rannych w bombardowaniach Zaporoża – donosi armia ukraińska

Ponieważ boom towarowy wciąż trwał pełną parą, Australia nie potrzebowała zadłużenia. Niekompetencja gospodarcza koalicji od początku była tak rażąca, że ​​obaj byli premierzy Tony’ego Abbotta I skarbnik Joe Hokej Zostali zwolnieni w ciągu dwóch lat – u ich boku.

Niestety kasjer został wymieniony Scotta Morrisona Uzyskuj gorsze wyniki niż hokej – i jego alternatywa, Josha Friedenbergaponownie przyniosło gorsze wyniki.

Pod rządami Frydenberga zaciągnięto więcej niepotrzebnego długu, gdy recesja związana z koronawirusem w 2019 r. wymagała umiarkowanych wydatków stymulacyjnych. Zgodnie z oczekiwaniami wielkość koalicji była bardzo duża, a jej ukierunkowanie bardzo słabe. Między grudniem 2019 r. a wyborami w 2022 r. pożyczono kolejne 327 miliardów dolarów, z czego około dwie trzecie zostało zmarnowane.

Całkowity dług dodany przez koalicję w ciągu dziewięciu lat jej istnienia wyniósł 617 miliardów dolarów, co jest bardzo małą, jeśli w ogóle, kwotą, którą można uzasadnić. Z 38 Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Członkowie Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), chilijski I Australia Jako jedyne w tym okresie podwoiły swoje zadłużenie w stosunku do PKB.

Partia Pracy odbudowuje zniszczoną przez koalicję międzynarodową jedność Australii

Australijscy podatnicy będą musieli spłacać ten dług przez dziesięciolecia. the odsetki Rachunek koalicji na lata 2021-2022 w ubiegłym roku wyniósł 17,4 mld dolarów. Teraz, w tym roku, stawki są wyższe uznanie To 21,5 miliarda dolarów. Są to pieniądze, których nie można przeznaczyć na usługi społeczne, budownictwo socjalne, infrastrukturę czy redukcję zadłużenia. Od teraz tak jest co roku.

Naprawdę szybka realizacja

Najnowsze dane dotyczące płac, inflacji, handlu i zatrudnienia już ponownie plasują Australię wśród światowych liderów gospodarczych.

Świetne prace w ostatni czwartek Przygotowanie Raport potwierdza, że ​​tylko jedna gospodarka na świecie co kwartał osiągała dodatni wzrost w zeszłym roku, może pochwalić się najwyższymi ratingami kredytowymi, a stopą bezrobocia i inflacji poniżej 4 proc. tylko jeden. To jest Australia pod rządami premiera Antoni Albańczyk I skarbnik Jima Chalmersa.

READ  Władimir Putin i najwyżsi generałowie są strzelani przez żołnierzy, mówi Igor Girkin

Australia jednak w dalszym ciągu spłaca odsetki od ogromnych długów, których nie powinna zaciągać. Ta rzecz wyczerpanie Nie da się tego szybko naprawić.

Kosztowne lekcje dla australijskich wyborców

Przesłanie tej sagi jest surowe.

  1. Niekompetentne rządy mogą powodować i powodują nieodwracalne szkody.
  2. Koalicja australijska udowodniła swoją rażącą niekompetencję.
  3. Partia Pracy po raz kolejny pracuje nad przywróceniem losu narodu.
  4. Media głównego nurtu nie podają tego dokładnie. Zamiast wyjaśniać obecny globalny wzrost Australii, popadli w obsesję na jego punkcie Donalda Trumpa umieranie Kevin Rudd, Petera Duttona tryskające Energia jądrowa i brytyjska rodzina królewska znaczący Do sklepów. Nic z tego nie wpływa na jakość życia kogokolwiek.
  5. Media alternatywne są niezbędne, aby wiedzieć, co jest czym W rzeczywistości To się dzieje.

Alan Austin jest australijskim niezależnym felietonistą i niezależnym dziennikarzem. Można go śledzić na Twitterze @alanaustin001.

Powiązane artykuły

Wspieraj niezależne dziennikarstwo Subskrybuj IA.