Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pozytywny przypadek COVID-19 w Melbourne w bliskich kontaktach dał wynik negatywny

Rodzicom i uczniom ze szkoły podstawowej w południowo-wschodnim Melbourne powiedziano w sobotę, że nie będą już musieli poddawać się kwarantannie po bliskim kontakcie z pozytywnym przypadkiem koronawirusa.

Osoba będąca w bliskim kontakcie – która leciała w środę tym samym lotem z Perth do Melbourne – uzyskała wynik negatywny.

Rodziny związane ze szkołą podstawową w Caulfield South otrzymały wiadomość tekstową z Departamentu Zdrowia po godzinie 12:00, informującą je, że nie muszą już być badane i izolowane.

Społeczność szkolna otrzymała wcześniej wiadomość tekstową w piątek wieczorem, w której napisano, że muszą udać się w izolację po tym, jak utrzymywali bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem w czwartek i piątek..

Pierwsza wiadomość SMS z Ministerstwa Zdrowia mówiła, że ​​osoba, która odwiedziła szkołę, nie była pozytywna. Departament powiedział w poprzednim SMS-ie, że kończy pilny test bliskiego kontaktu.

Ładowanie

Rząd wiktoriański wysłał wiadomości tekstowe do 5442 osób, które przybyły do ​​stanu z regionów Perth i Bell od 17 kwietnia, radząc im, aby przystąpili do testu i izolowali się, dopóki nie uzyskają wyniku negatywnego.

Weimar powiedział, że jest niezwykle pewny stanowych procedur testowych i szybkich zmian w kontaktach z ponad 250 pasażerami i personelem związanymi ze środowym lotem.

„Jeśli nie zobaczymy żadnych negatywnych przypadków, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni, jasne jest, że da nam to znacznie większą pewność, że udało nam się opanować tę sytuację w terenie, tak jak robiliśmy to wiele razy wcześniej”.

Victoria odnotowała w piątek dwa nowe przypadki koronawirusa, w tym Mężczyzna po pięćdziesiątce zaraził się wirusem w Perth Kwarantanna hotelowa i jeden przypadek za granicą.

Dwa przypadki, które zostały ogłoszone w sobotę rano, nadal znajdują się w kwarantannie w hotelu. Obecnie w całej Wiktorii są 23 aktywne sprawy.

Otrzymano 13 079 wyników piątkowego testu, podczas gdy podano nieco ponad 3100 dawek szczepionki.

READ  Wysokie ciśnienie krwi może zwiększać ryzyko retinopatii cukrzycowej u pacjentów z T2D

Australia Zachodnia nie odnotowała żadnych przypadków przeniesienia wirusa w społeczności z dnia na dzień, ponieważ weszła w trzecią blokadę od początku pandemii.

Pobierz nasz biuletyn dotyczący aktualizacji koronawirusa

Bądź na bieżąco z wiadomościami, które chcesz wiedzieć o pandemii. Wysłane w poniedziałek i czwartek. Rejestracja tutaj.