Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pozytywny przypadek COVID-19 w Melbourne w bliskich kontaktach dał wynik negatywny

Rodzicom i uczniom ze szkoły podstawowej w południowo-wschodnim Melbourne powiedziano w sobotę, że nie będą już musieli poddawać się kwarantannie po bliskim kontakcie z pozytywnym przypadkiem koronawirusa.

Osoba będąca w bliskim kontakcie – która leciała w środę tym samym lotem z Perth do Melbourne – uzyskała wynik negatywny.

Rodziny związane ze szkołą podstawową w Caulfield South otrzymały wiadomość tekstową z Departamentu Zdrowia po godzinie 12:00, informującą je, że nie muszą już być badane i izolowane.

Społeczność szkolna otrzymała wcześniej wiadomość tekstową w piątek wieczorem, w której napisano, że muszą udać się w izolację po tym, jak utrzymywali bliski kontakt z potwierdzonym przypadkiem w czwartek i piątek..

Pierwsza wiadomość SMS z Ministerstwa Zdrowia mówiła, że ​​osoba, która odwiedziła szkołę, nie była pozytywna. Departament powiedział w poprzednim SMS-ie, że kończy pilny test bliskiego kontaktu.

Ładowanie

Rząd wiktoriański wysłał wiadomości tekstowe do 5442 osób, które przybyły do ​​stanu z regionów Perth i Bell od 17 kwietnia, radząc im, aby przystąpili do testu i izolowali się, dopóki nie uzyskają wyniku negatywnego.

Weimar powiedział, że jest niezwykle pewny stanowych procedur testowych i szybkich zmian w kontaktach z ponad 250 pasażerami i personelem związanymi ze środowym lotem.

„Jeśli nie zobaczymy żadnych negatywnych przypadków, które pojawią się w ciągu najbliższych kilku dni, jasne jest, że da nam to znacznie większą pewność, że udało nam się opanować tę sytuację w terenie, tak jak robiliśmy to wiele razy wcześniej”.

Victoria odnotowała w piątek dwa nowe przypadki koronawirusa, w tym Mężczyzna po pięćdziesiątce zaraził się wirusem w Perth Kwarantanna hotelowa i jeden przypadek za granicą.

Dwa przypadki, które zostały ogłoszone w sobotę rano, nadal znajdują się w kwarantannie w hotelu. Obecnie w całej Wiktorii są 23 aktywne sprawy.

Otrzymano 13 079 wyników piątkowego testu, podczas gdy podano nieco ponad 3100 dawek szczepionki.

READ  Kiedy zobaczysz „truskawkowy księżyc”, ostatni superksiężyc 2021 roku?

Australia Zachodnia nie odnotowała żadnych przypadków przeniesienia wirusa w społeczności z dnia na dzień, ponieważ weszła w trzecią blokadę od początku pandemii.

Pobierz nasz biuletyn dotyczący aktualizacji koronawirusa

Bądź na bieżąco z wiadomościami, które chcesz wiedzieć o pandemii. Wysłane w poniedziałek i czwartek. Rejestracja tutaj.