Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prace nad hybrydą Porsche 911 Turbo S 2025 dobiegają końca

Prace nad hybrydą Porsche 911 Turbo S 2025 dobiegają końca

Porsche przynajmniej na razie wykluczyło elektryczne 911, ale technologia hybrydowa z pewnością istnieje, począwszy od 992 obecnej generacji.

Kiedy 992 911 zostanie poddane liftingowi w połowie cyklu w ciągu najbliższych sześciu do 12 miesięcy, niektóre modele otrzymają silniki elektryczne.

Oczekuje się, że jednym z nich będzie 911 Turbo S, a odnowioną wersję ponownie zauważono w formie prototypu. Testowane prototypy mogą wyglądać jak obecne 911 Turbo S, ale żółta naklejka na niektórych z nich jest wymogiem branżowym dotyczącym zelektryfikowanych samochodów koncepcyjnych w niektórych krajach, w tym w Niemczech, ojczyźnie Porsche.

Dyrektor generalny Porsche, Oliver Blume, powiedział w zeszłym roku, że nadchodzi zelektryfikowane 911. Powiedział, że będzie to hybryda podobna do poprzedniego samochodu wyścigowego 919 Hybrid LMP1, a nie hybryda jak 918 Spyder Hypercar. Oznacza to, że nie będzie wtyczki, a wszelkie alternatory silnika elektrycznego będą wykorzystywane wyłącznie do wspomagania silnika spalinowego i odzyskiwania energii podczas hamowania.

Według naszego źródła hybrydowe 911 Turbo S będzie korzystać z układu elektrycznego o napięciu 400 V zamiast 800 V, jak ma to miejsce w samochodzie elektrycznym Taycan. Układ wysokiego napięcia bardziej nadaje się do szybkiego ładowania, które nie jest konieczne w przypadku samochodów hybrydowych, których akumulator jest znacznie mniejszy niż w samochodzie elektrycznym.

Można się spodziewać, że silnik elektryczny będzie połączony ze skrzynią biegów. Były szef 911, August Achleitner, powiedział Auto Authority w wywiadzie udzielonym w 2019 r., że 8-biegowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów generacji 992 to ta sama jednostka, którą zastosowano w hybrydowych wersjach Panamery, która również integruje silnik elektryczny ze skrzynią biegów.

Testom przechodzi także zmodyfikowana wersja zwykłego 911 Turbo. Plotki sugerują, że w modelu tym pominięto technologię hybrydową.

Zmodyfikowane 911 Turbo S również otrzyma pewne zmiany konstrukcyjne. Prototypy ujawniają nowe projekty tylnych świateł i końcówek wydechu. Oczekuje się, że przedni zderzak również zostanie odnowiony i zaplanowano nowe wnętrza reflektorów z jaśniejszymi i bardziej precyzyjnymi wiązkami światła. Możliwe jest również zintegrowanie kierunkowskazów z reflektorami, zamiast umieszczania ich w przednim pasie, jak ma to miejsce w obecnym projekcie.

Wypatrujcie zaktualizowanego 911 Turbo S, które zadebiutuje pod koniec tego roku lub na początku przyszłego. Ma pojawić się wraz ze zmodernizowanym 911 Carrerą, które ma również oferować opcję hybrydową. Powinny pojawić się w USA jako modele 2025

Bądź na bieżąco z aktualizacjami w miarę ciągłego rozwoju.