Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Prawdziwy „Jurajski Świat” może istnieć na innej planecie

Prawdziwy „Jurajski Świat” może istnieć na innej planecie

Nowe badanie mówi, że prawdziwe życie „Świat Jurajski” Mógłby istnieć obecnie, tylko na innej planecie.

Jak wynika z nowego badania opublikowanego w Monthly Notices of the Journal of the Royal Astronomical Society, planety położone dalej od Ziemi mogą być siedliskiem gatunków przypominających ziemskie dinozaury, a ludzie mogą teraz mieć potencjał do ich odnalezienia.

„Świetny odcisk palca współczesnej Ziemi był naszym modelem do identyfikacji planet potencjalnie nadających się do zamieszkania, ale był czas, kiedy ten odcisk palca był znacznie wyraźniejszy i lepiej wskazywał oznaki życia” – stwierdziła autorka badania Lisa Kaltenegger w oświadczeniu dla The Sun.

Dinozaury mogły zostać zabite przez „apokaliptyczny pióropusz pyłu”: badanie

Nowe badanie sugeruje, że prawdziwy „Jurassic World” może obecnie istnieć na innej planecie.

Jak wynika z badań, badacze na Ziemi mogą odkryć takie życie, poszukując związków, które obecnie nie istnieją na naszej planecie, ale istniały w epoce dinozaurów. Dzieje się tak dlatego, że w czasach dinozaurów na Ziemi występował wyższy poziom tlenu, około 30%, co umożliwiało wzrost złożonych stworzeń. Obecnie poziom tlenu na Ziemi ustabilizował się na poziomie 21%.

Tak wysoki poziom tlenu może świadczyć o tym, jakie życie istnieje na planecie Odległa planetaNaukowcy argumentują, że do wykrywania warunków podobnych do tych, jakie spotkały dinozaury miliony lat temu, można by użyć specjalnych teleskopów, zauważając, że za pomocą specjalnych teleskopów można by wykryć warunki podobne do tych, jakie dinozaury spotkały miliony lat temu.

Przeczytaj w aplikacji FOX NEWS

Pięć galaktyk

To zdjęcie opublikowane przez NASA 12 lipca 2022 roku przedstawia Kwintet Stefana, grupę pięciu galaktyk widziany przez Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej wiadomości ze Stanów Zjednoczonych

READ  Uniwersytet Zatoki Perskiej ostrzega, że ​​koniec stulecia może przynieść coroczne powodzie przez 100 lat

Jeden przewodnik Naukowcy mogą go szukać Zależy to od tego, czy planeta znajduje się w fazie fanerozoiku, która pozwala na występowanie na niej dużych i złożonych form życia.

„Fanerozoik to mniej więcej 12% najnowszej historii Ziemi, ale obejmuje prawie wszystkie okresy, w których życie było bardziej złożone niż mikroby i gąbki” – powiedziała The Sun Rebecca Payne, naukowiec z Cornell University. „To daje nam nadzieję, że znalezienie oznak życia – nawet dużego i złożonego – gdzie indziej we wszechświecie może być nieco łatwiejsze”.

Według Kalteneggera poszukiwanie planet o wyższej zawartości tlenu mogłoby doprowadzić do odkrycia interesujących form życia, a jednocześnie ułatwić badania.

„Mamy nadzieję znaleźć obecnie planety, które mają więcej tlenu niż Ziemia, ponieważ dzięki temu poszukiwania życia będą nieco łatwiejsze” – powiedział Kaltenegger. „I kto wie, może na odkrycie czekają jeszcze inne dinozaury.”

Oryginalne źródło artykułu: Prawdziwy „Jurajski Świat” może istnieć na innej planecie