Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Prawdziwy zamek Drakuli” wabi odwiedzających strajkami COVID-19

Odwiedzający zamek Draculi z większym prawdopodobieństwem znajdą w tym miesiącu ślady nakłuć na ramionach niż na szyi, po tym, jak lekarze założyli centrum szczepień przeciwko COVID-19 w regionie Transylwanii.

Pracownicy zamku mają nadzieję, że usługa przyciągnie więcej osób na miejsce w rumuńskich Karpatach, gdzie liczba turystów zmniejszyła się od początku epidemii.

Zamek Bran, ciekawa i erotyczna budowla po transylwańskiej stronie historycznej granicy z Wołoszczyzną, był reklamowany jako dom tytułowego bohatera w gotyckiej powieści grozy Dracula z 1897 roku autorstwa Brama Stokera.

Powszechnie uważa się, że hrabia Dracula wywodzi się z rzymskiego bohatera narodowego i XV-wiecznego władcy Wołoszczyzny Włada III Draculi, znanego jako Vlad the Impaler (po rumuńsku Vlad epéș), ponieważ miał zwyczaj zabijania wrogów przez umieszczanie ich na drewnianych słupach.

Chociaż nie ma dowodów na to, że Stalker wiedział o zamku Bran i niewiele dowodów na to, że wiedział dużo o Vladzie Palowniku – i było niewiele dowodów na to, że Vlad Dracula wszedł do zamku Bran, który nie był pod jego rządami – rzymski rząd sprzedaje budynek na To był PRAWDZIWY Zamek Draculi.

Jest teraz sprzedawany jako ośrodek szczepień, a ratownicy medyczni noszą naklejki z kłami na fartuchach, będą uderzać każdego, kto się pojawi – bez konieczności umawiania się – w każdy weekend maja.

Zwiedzający otrzymują również bezpłatny wstęp do galerii zamkowej z 52 średniowiecznymi narzędziami tortur.

Widok przedstawiający ścieżki i balkony wewnątrz zamku Bran w hrabstwie Brasov w Rumunii, 8 maja 2021 r.
Korytarze i tarasy w zamku Bran w Rumunii.

W sobotę gościem był Fernando Orozco, 37-letni deweloper rynku energii odnawialnej z siedzibą w Berlinie i pracujący zdalnie poza Rumunią.

READ  Airbnb wpada w panikę, gdy spada liczba rezerwacji: czy bańka pękła?

„Już planowałem przyjechać do zamku i pomyślałem, że to gra dwuosobowa” – powiedział.

Rząd powiedział, że chce zaszczepić 10 milionów ludzi do września, ale sondaż opublikowany w kwietniu przez centrum badawcze Globsec z siedzibą w Bratysławie wykazał, że Rumuni są najmniej podatni na szczepienia spośród krajów Unii Europejskiej.

ABC / Reuters