Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Nepalu stoi w obliczu wotum nieufności dla narodu „ wpatrującego się w otchłań Covid ”

Kryzys COVID-19, który ogarnął górzysty kraj Nepalu, mógł się zacząć gdzieś na wzór przygranicznego miasta Birgung.

Tętniące życiem Bergung nazywane jest „Bramą Nepalu” i jest głównym łącznikiem między stolicą Katmandu a Kalkutą, trzecim co do wielkości miastem w Indiach, liczącym 14 milionów mieszkańców.

Te dwa kraje mają otwarte granice; Paszporty nie są potrzebne, a obywatele każdego kraju codziennie spacerują lub przejeżdżają swobodnie przez granice.

Możliwe, że kilka tygodni temu Nowa i bardziej zaraźliwa indyjska wersja COVID-19 wywołała lot transgraniczny A białka kolczaste utonęły w narodzie liczącym 30 milionów ludzi.

„Jeden z moich bliskich przyjaciół ma COVID; moi krewni w Katmandu są zarażeni koronawirusem. Shamim Anwar, którego rodzice mieszkają w Bergung, powiedział news.com.au.

Jego matka i ojciec nie uzyskali jeszcze wyniku pozytywnego, ale pan Anwar obawia się, że to tylko kwestia czasu.

Pod względem liczby ludności sytuacja jest gorsza niż w Indiach. Większość osób, które znam w Nepalu, zostało zarażonych COVID. To druzgocące ”.

Nepal wpatruje się w otchłań

W niedzielę Nepal odnotował 8777 nowych przypadków koronawirusa. To może nie wydawać się dużo w porównaniu z 400 000 zakażeń dziennie w Indiach, ale populacja Indii, licząca 1,3 miliarda, jest znacznie większa niż 29 milionów mieszkańców Himalajów.

Łóżka intensywnej terapii są wyłączone, brak tlenu, a czas premiera może wkrótce się skończyć, a lider KP Sharma Oli ma dziś do czynienia z wnioskiem o wycofanie zaufania z parlamentu tego kraju.

Porównywany jest do cesarza Nerona, od „absurdu, gdy Rzym płonie”.

Wcześniej w kryzysie zalecał Nepalczyk Płucz gardło liśćmi guawy, aby zapobiec infekcji. Nie działał.

W marcu w Nepalu codziennie diagnozowano mniej niż 100 osób. Pod koniec kwietnia codzienne przypadki przekroczyły granicę 1000. Obecny wskaźnik rotacji trwający siedem dni wynosi 8100. Ciała są masowo poddawane kremacji.

READ  Wiadomość o masowym mordercy do mojej matki przed masakrą

„Nepal wpatruje się w otchłań COVID, a liczba przypadków wzrosła o 1200 procent w ciągu kilku tygodni”, Indian Express Gazeta.

W gazecie napisano: „Eksperci uważają, że to tylko wierzchołek góry lodowej, ponieważ wysoki wskaźnik pozytywnych wyników wskazuje, że Nepal nie wykrywa prawie wystarczającej liczby przypadków”.

Nepalgunj znajduje się około 500 km na zachód od Birgung. Kolejne miasto graniczne, jest teraz drugim epicentrum COVID-19 w kraju poza Katmandu.

Szpital jest przeciążony, a pacjentów leczymy w każdym zakątku budynkuPowiedział Badri Chabaghine, lekarz w szpitalu.

Związane z: „Jak strefa wojny”: obawy, że kryzys koronawirusa może ogarnąć Indie

Przypadki zostały ukryte

Ostatnie wybory stanowe w Indiach przyniosły masowe wiece. Odbył się również duży festiwal religijny, w którym uczestniczyło również wielu Nepalczyków. Uważa się, że oba są idealnymi warunkami do rozprzestrzeniania się wirusa.

Nepal podjął kroki w celu ograniczenia przekraczania granic, ale czyniąc to, dziesiątki tysięcy Nepalczyków pracujących w Indiach pośpieszyły do ​​domu i mogły przywieźć ze sobą COVID-19.

„Kiedy przyszło do Nepalu, nie mogli tego kontrolować” – powiedział pan Anwar.

Początkowo wszystkie przypadki były ukryte w Nepalu i nie były omawiane przez główne media. Ale kiedy ludzie umierali, ludzie zaczęli rozpowszechniać informacje o tym w mediach społecznościowych ”.

Kryzys został zaostrzony przez kilka czynników.

System opieki zdrowotnej w Nepalu jest słaby z 1595 łóżkami samochodowymi i 480 wentylatorami. Według danych Banku Światowego na 100 000 osób przypada tylko 0,7 lekarzy. W Indiach jest to mniej niż 0,9 procent.

8 maja w 22 okręgach zdrowotnych w kraju brakowało łóżek, według Centrum Operacji Ratunkowych Nepalu.

Związane z: Niepokojący wzrost zjadliwej infekcji grzybiczej u pacjentów z COVID w Indiach

Rutyna tak naprawdę nie pomaga w przedłużonym reżimie zdrowotnym

Krytycy uważają, że rząd w Katmandu powstrzymuje coś więcej niż tylko pomoc.

READ  Trzy osoby zginęły w pociągu w Stanach Zjednoczonych po tym, jak mężczyzna próbował wyciągnąć kobiety z samochodu

Wskazują na dyktanda Ministerstwa Zdrowia, które nakazało szpitalom prosić o oficjalne pozwolenie, zanim będą mogły napełnić i tak już niewielką liczbę butli z tlenem, co stworzyło więcej rutyny w środku kryzysu.

Lokalne media podały, że wiele szpitali dzwoni obecnie do rodzin pacjentów z prośbą o zabranie ich do domu, ponieważ nie mogą zapewnić im tlenu. Cztery główne szpitale oświadczyły rządowi, że nie będą w stanie przyjmować pacjentów, jeśli odcięty zostanie dopływ tlenu.

W szpitalach rządowych nie ma łóżek. Prywatne szpitale, w których łóżka są dostępne, nie były w stanie świadczyć usług z powodu braku tlenu z powodu decyzji rządu „- powiedziała Federacja Prywatnych Instytucji Zdrowia Nepalu. Kathmandu Post.

W stolicy jest teraz zamknięty.

Pan Anwar robi, co w jego mocy, z Sydney, aby pomóc Nepalowi. Za pośrednictwem Himani Koch, australijskiego ramienia Hemani Fund, organizacji charytatywnej założonej przez byłą nepalską księżniczkę, Uruchomiono stronę GoFundMe. Ma nadzieję zebrać 50 000 dolarów na zakup żywności, lekarstw, sprzętu i tlenu.

Związane z: Australijski mieszkaniec Indii zmarł po zarażeniu się COVID-19

Niedobory szczepień dotkliwie dotknęły również Nepal. Tylko 7,2 procent populacji zostało zaszczepionych, większość z nich z fiolek AstraZeneca produkowanych w Indiach. Ale kryzys tego samego kraju skłonił go do zaprzestania eksportu zastrzyków, aby mógł zintensyfikować swoją kampanię szczepień.

Sytuacja w Nepalu mocno kontrastuje z sąsiednim Bhutanem, który również graniczy z Indiami. Ten 800-tysięczny kraj zaszczepił 93 procent swoich obywateli w kwietniu w nieco ponad dwa tygodnie. Zanim Indie przestały wysyłać szczepionki, Bhutan się skończył.

Wczoraj zgłosiłem tylko 15 przypadków COVID-19; Przez całą epidemię był świadkiem jednej śmierci.

„Bhutan był dobrze zarządzany, ale patrzysz na Nepal i masz problemy z otrzymaniem szczepionki z Indii” – powiedział Anwar.

Premier to „Nero głupcy, podczas gdy Rzym płonie”

READ  Wyścig o miejsce Borisa Johnsona: Wszyscy (wiemy) są oficjalnie w wyścigu o stanowisko nowego premiera Wielkiej Brytanii

Przed wotum nieufności w parlamencie w Katmandu w poniedziałek premier Oli przegrywa.

Artykuł opinii na temat Kathmandu Post Kpił ze swojego harmonogramu.

„Jest zajętym człowiekiem. Jego dzień zaczyna się czasami o ósmej lub dziewiątej.

„(Ale jest) tak zajęty, że przegapił szalejącą pandemię koronawirusa, która pochłonęła 54 ofiar śmiertelnych w czwartek”.

Niektórzy lokalni analitycy twierdzą, że przepaść między frakcjami w rządzącej koalicji odwróciła jego uwagę od obecnego kryzysu.

W artykule redakcyjnym napisano: „Może to doprowadzić do dalszej eskalacji kryzysu politycznego, a tym samym wyprowadzić kryzys epidemiczny z centrum uwagi”.

Inni byli bardziej żrący.

Rajendra Maharjan, komentator polityczny, powiedział: „Premiera Olli można porównać do Nerona, piątego cesarza rzymskiego, który zasłynął z bałaganu, gdy Rzym płonął… z obojętności na los ludzi”.

„To nie jest trochę niepokojące, chociaż ludzie umierają z powodu braku łóżka i tlenu”.

Nepalczycy rozpaczliwie potrzebują rządu, który skupi się na wirusie, który opanował naród, a nie na walkach wewnętrznych.

Jeśli chodzi o pana Anwara, on po prostu chce pomóc swoim rodzicom i innym osobom w zarażeniu się COVID-19 w kraju, który nie jest przygotowany do zaspokojenia ich potrzeb zdrowotnych, gdyby zachorowali.

„Naprawdę boli świadomość, że moi przyjaciele i rodzina mają lub zarazili się wirusem COVID.

„W tej chwili jest to bolesne i wyczerpujące emocjonalnie i psychicznie. Po prostu staram się im pomóc wszelkimi możliwymi sposobami”.