Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Precyzyjna kontrola temperatury — wiadomości dotyczące kontroli klimatu

Precyzyjna kontrola temperatury — wiadomości dotyczące kontroli klimatu

Każdy chce mieć idealną temperaturę w domu lub biurze, ale w przypadku większości systemów klimatyzacji i sterowników kanałowych jest to rzadko osiągane.

AirTouch 5 firmy Polyaire otwiera nowe możliwości dzięki technologii inteligentnego czujnika temperatury (ITS), przeprojektowanej w 2022 r., w celu dokładniejszej kontroli temperatury w każdym pomieszczeniu lub obszarze budynku.

Adam Connell z firm Polyaire i AirTouch wyjaśnił: „Doświadczeni instalatorzy klimatyzatorów wiedzą, że w przypadku większości kanałowych regulatorów obiegu odwróconego pojedynczy czujnik temperatury urządzenia znajduje się tylko w jednym miejscu, więc system nie może monitorować temperatury w całym budynku”.

„Dzięki możliwości dodania inteligentnych bezprzewodowych czujników temperatury AirTouch 5 pomaga rozwiązać ten problem i jest jednym z powodów, dla których uważamy, że jest to najlepszy inteligentny sterownik klimatyzacji w Australii”.

AirTouch 5 to najnowsze inteligentne kontrolery do rurowych systemów z odwróconym cyklem, oferujące oszałamiająco zaprojektowany interfejs użytkownika do sterowania maksymalnie 16 kanałami lub modułami VRF oraz 16 strefami.

Dzięki dodatkowej opcji bezprzewodowego czujnika temperatury w każdej strefie, AirTouch zapewnia najwyższą kontrolę komfortu.

Inteligentne bezprzewodowe czujniki temperatury pozwalają użytkownikom ustawić określony punkt dla każdej strefy, zamiast pojedynczej wartości zadanej dla całego budynku. Monitoruje również i dostarcza AirTouch informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na temat temperatur w każdym obszarze, dzięki czemu system może reagować i łagodzić wahania temperatury.

„Sprawia, że ​​wszyscy czują się bardziej komfortowo, ale oznacza to również, że AirTouch może dokładniej określać obszar, do którego wysyłasz klimatyzowane powietrze – pomaga to zaoszczędzić na rachunkach za prąd w gospodarstwie domowym, ponieważ nie wysyła klimatyzowanego powietrza do części domu które nie” – powiedział Connell.

Kolejną nowością są alerty o marnowaniu energii dla użytkowników. „Jeśli drzwi lub okno zostaną nagle otwarte w letni dzień, wykryty zostanie nagły wzrost temperatury, a AirTouch wyśle ​​ostrzeżenie do właściciela domu, aby mógł to sprawdzić” – powiedział.

READ  Potężne trzęsienie ziemi zarejestrowane na Marsie było równie potężne jak wszystkie inne razem wzięte: ScienceAlert

Instalator może z łatwością dodać bezprzewodowe czujniki temperatury AirTouch 5 i bezprzewodowo sparować je z kontrolerem AirTouch z baterią, która może działać do dwóch lat i którą może wymienić użytkownik. „Konfiguracja jest szybka, a zestaw czujników można sparować w ciągu kilku minut, a następnie podłączyć do ściany. Do działania nie są wymagane żadne dodatkowe kable” – powiedział Connell.

Instalator może łatwo włączyć AirTouch 5 i wymienić moduł sterujący klimatyzatora. Następnie współpracuje z przepustnicami Polyaire 24V w celu regulacji przepływu powietrza.