Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern pozytywnie testuje Covid-19 | Nowa Zelandia

premier Nowej Zelandii, Jacinda ArdernOtrzymali pozytywny wynik testu na Covid-19 i będą musieli izolować się przez kolejny tydzień w tym, co opisała jako „bardzo kiwi doświadczenie”.

Dni po ogłoszeniu zrelaksowane Ścisłe kontrole graniczne w kraju, W oświadczeniu jej biuro podało, że u Ardern pojawiły się objawy w piątek wieczorem i ponownie uzyskała wynik pozytywny przed kolejnym pozytywnym wynikiem szybkiego testu antygenowego w sobotę. Mówi się, że jej objawy są łagodne.

Jej partner, Clark Gifford, Testy wypadły pozytywnie w ostatnią niedzielę Od tego czasu Ardern jest na kwarantannie.

Będzie musiała izolować się do rana w sobotę 21 maja i nie będzie w parlamencie w przyszłym tygodniu, kiedy jej rząd ma dwa ustalone wydarzenia w planie redukcji emisji w poniedziałek i budżecie w czwartek.

Ardern będzie wykonywać niektóre zadania zdalnie, ale jej zastępca, Grant Robertson, weźmie udział w zwyczajowej konferencji prasowej po posiedzeniu w poniedziałek.

„To ważny tydzień dla rządu i jestem zdruzgotany, że nie mogę tam być” – powiedział Ardern.

„Nasz plan redukcji emisji stanowi podstawę do osiągnięcia naszego celu zerowej emisji dwutlenku węgla, a budżet dotyczy długoterminowej przyszłości i bezpieczeństwa systemu opieki zdrowotnej Nowej Zelandii.

„Ale jak powiedziałem wcześniej w tym tygodniu, izolacja z Covid-19 jest w tym roku bardzo kiwi i moja rodzina nie jest inna”.

READ  Królowa jest zła na księcia Andrzeja za obrazę rodziny królewskiej