Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Premier RP mówi, że Big Tech musi przestrzegać zasad antycenzury

Polski premier Matzos Moravsky mówi, że rządy krajowe stracą kontrolę nad swoimi krajami, jeśli nie podejmą działań zmierzających do przełamania monopoli firm technologicznych, a ich administracja jest „zdeterminowana”, by je przejąć.

Polska jest jednym z krajów, które chcą odebrać władzę korporacyjnym firmom technologicznym, a prawodawcy na całym świecie ostrzegają, że mają teraz jawny i nieistotny wpływ na globalnego politycznego dżihadystę.

„Dzisiaj ten, kto ustala te zasady, jest tak naprawdę panem przeznaczenia dla społeczeństwa i państw narodowych” – powiedział Moravsky. Newsweek Podczas rozmowy kwalifikacyjnej w Warszawie W nim publikowany jest kompletny zapis.

„Dzisiaj więc miejsca i sieci komunikacyjne oraz własność intelektualna są ważniejsze niż grunty i budynki, techniczne linie montażowe i cały materiał, który jest wykorzystywany do tworzenia tych cyfrowych obszarów”.

Moraveki i jego rządy Prawa i Sprawiedliwości (PIS) proponują nowe przepisy dotyczące nierówności. Na początku tego roku polski rząd Zaproponował nowe prawo Umożliwi to władzom nakładanie grzywien na firmy zajmujące się mediami społecznościowymi za usuwanie z ich witryn postów uznanych za obraźliwe.

Projekt ustawy – który nadal obowiązuje w parlamencie – umożliwi użytkownikom odwoływanie się do rady wolności słowa, jeśli ich treść zostanie usunięta, powiedział Moraweki. Jeśli okaże się, że firmy z mediów społecznościowych usunęły posty, które nie naruszają polskiego prawa, mogą zostać ukarane grzywną do 13,35 mln dolarów.

Morawski powiedział Newsweek Potrzebne jest nowe podejście do ochrony władzy rządu i dobrobytu społecznego w zmienionym środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym przez internet i media społecznościowe.

„Ta dynamika nie ułatwia zrozumienia elementów ruchomych części złożonej nowoczesnej progospodarczej układanki, jak w naszej epoce” – mówił premier o sile, z której korzystają firmy technologiczne.

„Dlatego tak trudno jest zrozumieć, kto dzisiaj ustala zasady, ponieważ nie ma już rządów, które mogłyby mieć taką zdolność do ustanawiania zasad.

READ  Grayson rozszerza międzynarodowy zasięg metadanych na tętniący życiem polski rynek | 2021-05-25 | Informacje prasowe

„W szczególności duże międzynarodowe firmy w cyfrowym świecie bardzo często ustalają odpowiednie dla siebie zasady, które nie zawsze są korzyścią społeczną.

„To kolejna forma dominacji w innych sferach, w których działają, ale może też tworzyć dominację w innych obszarach życia obywatela w jednej społeczności.

„Dlatego państwa muszą teraz być bardzo aktywne w zniesieniu cenzury i zniesieniu monopolu tych instytucji. I to jest jeden z powodów, dla których zaczęliśmy pracować nad tym rozporządzeniem antykontrolnym”.

Ale krytycy Pice’a widzą inny cel. Przeciwnicy nacjonalistycznego rządu oskarżają Polskę o dążenie do tuszowania niezależnych mediów i krytykowania ich postępowania. Ze swojej strony Pies od dawna twierdzi, że zagraniczni właściciele i firmy mają większy wpływ na krajowe media.

Nowa ustawa o mediach społecznościowych została ogłoszona w styczniu po ogłoszeniu przez państwową rafinerię ropy naftowej PKN Arlon, że kupuje niemieckie wydawnictwo regionalne gazety Polska Press.

Krytycy twierdzą, że umowa była częścią wysiłków rządu zmierzających do rozszerzenia kontroli nad krajowymi mediami. W kwietniu sąd orzekł, że zatwierdzenie transakcji powinno zostać zawieszone.

Napęd mediów społecznościowych polskiego rządu jest powiązany z Partią Republikańską Stanów Zjednoczonych i byłym prezydentem Donald Trump, Od dawna skarga, że ​​głosy konserwatywne zostały stłumione przez gigantów technologicznych.

W innych częściach Europy prawicowy rząd węgierski kierowany przez premiera Viktora Orbana dąży do zmniejszenia potęgi baz technologicznych. W lutym minister sprawiedliwości Judith Varga zapowiedziała, że ​​wprowadzi przepisy, które „uregulują krajową działalność dużych firm technologicznych”.

Varga powiedział, że firmy zajmujące się mediami społecznościowymi „ograniczają widoczność chrześcijańskich, konserwatywnych, prawicowych poglądów” i zasugerował, że „grupy władzy stojące za globalnymi firmami technologicznymi” mają moc wpływania na wybory krajowe.

Węgierski rząd nadal karze George Soros, urodzony na Węgrzech żydowski miliarder, filantrop i działacz liberalny, który finansuje organizacje postępowe.

READ  Rekord Polski anty-LGBTQ + ukrywa zwycięstwo olimpijskie – Politico

Krytycy miejscy twierdzą, że jego koncentracja na Sorosie, podzielana przez konserwatystów w Stanach Zjednoczonych i Polsce, jest antysemicka, podczas gdy krytycy Sorosa na Węgrzech iw Polsce określają zewnętrzne wpływy milionera w ich polityce krajowej.

Polski wiceminister sprawiedliwości Sebastian Galetta powiedział na początku tego roku, że rząd chce chronić konserwatystów.

„Widzimy anonimowych komentatorów mediów społecznościowych, którzy często cenzurują komentarze, które naruszają prawo, ale są krytyczni wobec programu lewicy” – powiedział. Czasy finansowe. „Stwarza to znaczne ryzyko naruszenia wolności słowa”.

atut Facebook Zakaz — ostatnio Przedłużony na dwa lataChociaż powiedział, że nie wpłynie to na plany legislacyjne polskiego rządu, Galetta powiedział, że ruch ten jest „formą cenzury”.

Morawski powiedział Newsweek Polskie prawo „W polskim parlamencie wciąż gotuje go polski rząd działający za pośrednictwem lokalnego legislatury, ale jesteśmy zobowiązani do współpracy z Brukselą, a jeśli to konieczne, do współpracy”.

Kontynuował: „Prowadzimy rozmowy z Komisją Europejską na temat dwóch aspektów tego obszaru, jednym jest wolność słowa i zniesienie cenzury.

„Drugim jest opodatkowanie firm, z którymi prowadzą interesy – więc pozwalając im przejść do podatków takich jak Luksemburg, Cypr lub Szwajcaria, nie płacąc podatków lub bardzo niskich podatków płaconych w tych innych krajach będących rajami podatkowymi, ponieważ myślę, że duże firmy technologiczne obniżają swoje podatki obciążenie w ten sposób nie jest zrównoważone dla naszych gospodarek ”.

Premier Polski Matteo Moraveki rozmawia z mediami, wychodząc 24 maja 2021 r. w siedzibie Rady Europejskiej w Brukseli w Belgii na zakończenie pierwszego dnia szczytu UE.
Francisco Secco / Pool / AFP przez Getty Images