Australijskie Towarzystwo Badań Medycznych (ASMR) ogłosiło, że profesor Matt Dunne z Uniwersytetu w Newcastle i Hunter Medical Research Institute został uhonorowany prestiżową nagrodą ASMR 2024.


Profesor Matt Dunn

Kariera naukowa profesora Dunna w dziedzinie nowotworów u dzieci nabrała głęboko osobistego charakteru, gdy w 2018 r. u jego młodej córki Josephine zdiagnozowano nieuleczalnego guza mózgu. Stając twarzą w twarz z diagnozą rozlanego glejaka błony środkowej mostu (DIPG), najbardziej agresywnego typu raka u dzieci, profesor Dunn poświęcił swoją karierę poszukiwaniu skutecznych metod leczenia. Niestety, Josephine zmarła prawie dwa lata po postawieniu diagnozy, co wzmocniło jego misję nieustannej walki z DIPG.

Ku pamięci Josephine i kierując się pełną pasji determinacją, profesor Don niestrudzenie dokonywał przełomów w badaniach DIPG, wspierając pacjentów i ich rodziny, a także wraz ze swoją żoną dr Phoebe Hindley oraz ich rodzinami i przyjaciółmi założył Fundację Charytatywną RUN DIPG. RUN DIPG jest światełkiem nadziei wspierającym rodziny zmagające się z tragedią związaną z diagnozą DIPG.

Znany ze swoich wciągających przemówień profesor Dunne łączy osobiste doświadczenie z głęboką wiedzą zawodową, podkreślając kluczową rolę rzecznictwa pacjentów w badaniach medycznych. Jego wzruszająca relacja przypomina w samą porę o pilnej potrzebie stałych inwestycji w australijskie badania w zakresie zdrowia i medycyny, aby rozwiązać palące problemy zdrowotne dziś i w przyszłości.

Profesor Don podzieli się swoimi spostrzeżeniami i wiedzą specjalistyczną podczas wydarzeń ASMR w całym kraju podczas ASMR Medical Research Week® 2024, zaplanowanego na od 21 do 28 października 2024 r. ASMR to szczyt społeczności zawodowej reprezentującej australijskie badania w dziedzinie zdrowia i medycyny.


Powiązane wiadomości