Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

„Chroń się”: NSW Health twierdzi, że wraz ze zbliżaniem się zimy liczba przypadków grypy i Covid-19 rośnie

„Chroń się”: NSW Health twierdzi, że wraz ze zbliżaniem się zimy liczba przypadków grypy i Covid-19 rośnie

NSW Health wezwała mieszkańców do podjęcia kroków w celu zapobiegania chorobom wraz z rozpoczęciem tegorocznego sezonu grypowego.

Dyrektor stanu ds. zdrowia, dr Kerry Chant, powiedziała, że ​​w ciągu najbliższych kilku tygodni liczba przypadków grypy prawdopodobnie wzrośnie.

„Teraz oficjalnie wkraczamy w sezon grypowy i oczekuje się, że liczba przypadków szybko wzrośnie w ciągu najbliższych sześciu do ośmiu tygodni” – stwierdziła w oświadczeniu.

„Teraz nadszedł czas, aby zapisać się na szczepionkę przeciw grypie, aby chronić siebie i swoich bliskich”.

Według najnowszego raportu NSW Respiratory Health Surveillance Report, przenoszenie grypy i Covid-19 wzrasta, a wirus syncytialny układu oddechowego, znany jako RSV, utrzymuje się na „wysokim poziomie”.

„Widzimy również wzrost aktywności wirusa Covid-19 z niskiego do umiarkowanego i spodziewamy się, że liczba zachorowań na Covid-19 również będzie się nadal zwiększać, dlatego zachęcamy społeczność, aby upewniła się, że jest na bieżąco ze swoimi szczepionkami przeciwko Covid-19 .” Powiedział doktor Chant.

„W związku z rozprzestrzenianiem się wszystkich trzech wirusów chcemy również przypomnieć społeczności, że osoby z objawami powinny pozostać w domu i nosić maskę, jeśli muszą wyjść.

„Powinni unikać odwiedzania miejsc wysokiego ryzyka, takich jak szpitale oraz placówki opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi”.

NSW Health twierdzi, że osoby chcące zmniejszyć ryzyko zachorowania tej zimy mogą wykonać kilka prostych kroków.

Wszystkim chorym zaleca się pozostanie w domu lub noszenie maseczki, gdy muszą wyjść.

Osoby rozważające wizytę u osób z grupy wysokiego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby powinny wcześniej rozważyć wykonanie szybkiego testu antygenowego (RAT).

„Porozmawiaj teraz ze swoim lekarzem, jeśli jesteś w grupie zwiększonego ryzyka ciężkiego zachorowania na Covid-19 lub grypę, aby ustalić plan, co zrobić, jeśli zachorujesz, w tym jakie badania wykonać i omówić, czy kwalifikujesz się do leczenia przeciwwirusowego leki” – oznajmił.

Ogólne objawy grypy obejmują kaszel, ból gardła, zatkany lub katar, ból głowy i gorączkę.

READ  Dziadek jako niewolnik kuchenny? Oddanie osób starszych do pracy dla własnego dobra

Oczekuje się, że w najbliższy weekend w niektórych częściach południowo-wschodniej Australii wystąpi mroźna i wietrzna pogoda.

Alison Osborne, meteorolog ze Sky News Australia, powiedziała: „Po silnym wietrze nadejdzie zimno z temperaturami poniżej średniej w sobotę i niedzielę, które prawdopodobnie będą najzimniejszymi w roku w wielu miastach”.

„Niedzielny poranek będzie zimny dla milionów, ponieważ temperatura w Sydney po raz pierwszy od września spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza”.