Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Profesor Michael Burke, Researcher in Endoscopy w szpitalu Westmead, otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę – thepulse.org.au

Profesor Michael Burke, Researcher in Endoscopy w szpitalu Westmead, otrzymał prestiżową międzynarodową nagrodę – thepulse.org.au

Profesor Michael Burke (po lewej) z Nagrodą Basila Hirschowitza i Profesor Douglas Rex, Prezes Amerykańskiego Towarzystwa Endoskopii Przewodu Pokarmowego (po prawej)

Westmead’s Western Sydney Local Health District (WSLHD) Zespół Badawczy Endoskopii Gastrointestinal (GI) Westmead został doceniony za doskonały międzynarodowy profil badawczy.

Profesor Michael Burke, dyrektor ds. endoskopii w szpitalu Westmead, niedawno otrzymał ceniony wykład Basila Hershwitza podczas Amerykańskiego Tygodnia Gastroenterologii w San Diego.

Michael powiedział: „Jestem bardzo zadowolony i pokorny przyjmując tę ​​nagrodę w imieniu wielu oddanych i utalentowanych członków zespołu, pielęgniarek, lekarzy i asystentów badawczych w Oddziale Endoskopii w Westmead”.

Nagroda ta jest przyznawana osobom, które wniosły wybitne badania naukowe lub wkład kliniczny w praktykę endoskopii przewodu pokarmowego na skalę światową.

Michael jest pierwszym nieamerykańskim lekarzem, który otrzymał tę nagrodę.

Nagroda została wręczona przez Amerykańskie Towarzystwo Endoskopii Przewodu Pokarmowego (ASGE) i nazwana na cześć dr Basila Hershwitza, który zmontował prototyp elastycznego endoskopu światłowodowego.

Profesor Douglas Rex, prezes ASGE, wręczył nagrodę Michaelowi, mówiąc: „Michael i jego zespół przepisali podręczniki na temat kolektomii laparoskopowej. Zespół Michaela jest autorem imponującej serii kluczowych artykułów naukowych na temat wykonywania laparoskopowych resekcji błony śluzowej, które zmieniło sposób oceny gastroenterologów we wszystkich krajach na całym świecie i ich klasyfikację dużych zmian w okrężnicy i odbytnicy oraz w innych miejscach przewodu pokarmowego, jak eliminować te zmiany, jak zapobiegać, klasyfikować i leczyć powikłania oraz jak zapobiegać nawrotom.

„Wiele wyzwań i problemów związanych z laparoskopowymi resekcjami okrężnicy i odbytnicy zostało skategoryzowanych w pracy Michaela i nikt nie był bardziej wpływowy w tej dziedzinie. Ponadto Michael jest głównym nauczycielem, a jego praca na kursach endoskopii na żywo a nagrania wideo doprowadziły do ​​pomyślnego rozpowszechnienia jego technik na całym świecie”.

Jednostka badawcza Endoskopii w Westmead kontynuuje produkcję wysokiej jakości badań z ostatnimi randomizowanymi kontrolowanymi badaniami i dużymi badaniami prospektywnymi dotyczącymi usuwania dużych polipów, endoskopowej resekcji wczesnych nowotworów przełyku i żołądka oraz endoskopowej miomektomii jamy ustnej (POEM) i polipów dwunastnicy usuwanie.

READ  Proteolityczna maszyneria mózgu znalazła nową rolę w synapsach

Jednostka otrzymała na badania grant od National Health and Medical Research Council (NHMRC) oraz Cancer Institute of New South Wales (CINSW).

Skupiamy się na zwiększeniu bezpieczeństwa i skuteczności praktyki endoskopowej poprzez coraz bardziej systematyczne, oparte na dowodach badania.”

Michael Burke

„Zabiegi endoskopowe są mniej inwazyjne i tańsze niż resekcje chirurgiczne, a nasza jednostka jest w czołówce rozwoju tych minimalnie inwazyjnych i unikających narządowych technik”.