Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Profesor NC uważa, że ​​Apple Watch wyratował życie podczas zawału serca – WSOC TV

Profesor NC uważa, że ​​Apple Watch wyratował życie podczas zawału serca – WSOC TV

ASHEVILLE, Karolina Północna — Wiele osób co roku umieszcza Apple Watch na swojej świątecznej liście, ale dla profesora college'u smartwatch to nie tylko prezent; Dlatego wciąż żyje, Według naszych partnerów prasowych z WLOS w Asheville.

Christopher Oakley (61 l.) to były animator Disneya i DreamWorks, który mieszka w Asheville od 2007 roku i dobrze pamięta 20 sierpnia 2021 roku.

„Pamiętam, jak stałem tutaj (w łazience) i patrzyłem na tę Marilyn Monroe na ścianie, i pamiętam, jak na to patrzyłem i mówiłem: «Dlaczego jest mi niedobrze?». Mała alkowa.

„Nie było ostrzeżenia” – powiedział Oakley. WLOS„Nie było żadnego ostrzeżenia”.

Dla Oakleya był drugi tydzień jesieni i spędził poranek na sprzątaniu podwórka, zanim udał się do środka, żeby posprzątać łazienkę. Raporty WLOS.

– twierdzi WLOS Oakleyowi udało się wstać i udać do sypialni w piwnicy, ale serce biło mu mocno.

„Czułem się, jakbym właśnie przebiegł maraton” – powiedział.

– powiedział Oakley WLOS Siedział przez kilka minut, po czym wszedł po schodach do swojej sypialni, gdzie powiedział, że albo zasnął, albo stracił przytomność.

„Nie pamiętam. Pamiętam tylko, że obudziłem się rano, a wyścig wciąż trwał” – powiedział.

Następnego ranka, 21 sierpnia, mąż Oakley obmacał jego klatkę piersiową i natychmiast zabrał go na izbę przyjęć, ale zanim przyszedł na wizytę lekarz, jego serce się uspokoiło. Raporty WLOS.

„Patrzą na mnie jak: «Dlaczego tu jesteś?» Powiedział.

Kiedy lekarze przygotowywali się do wysłania Oakleya do domu, przypomniał sobie, że Apple Watch rejestrował jego tętno. – twierdzi WLOS.

„Poszedłem: «Poczekaj chwilę, poczekaj chwilę; „Mam zegarek, który rejestruje moje tętno” – powiedział Oakley. „Wykazało, że przez całą noc moje serce biło 121-151 lub coś w tym stylu. Więc wzięli tę informację pod uwagę, co uratowało mi życie, ponieważ dwa dni później, albo dwa lub trzy dni później, miałem operację zmień „Operacja podwójnego bajpasu. Operacja podwójnego bajpasu w trybie nagłym.”

READ  Zapowiedziano przenośny zestaw do gier Lenovo Legion Go z wyświetlaczem LCD 144 Hz, odłączanymi kontrolerami i chipsetami z serii Ryzen Z1

W szpitalu lekarze sklasyfikowali ostatni atak Oakleya jako zwykły atak serca, ale Oakley określił go jako strzał ostrzegawczy. Raporty WLOS.

„Od tego czasu głoszę każdemu, kto chce słuchać i kupić jeden z nich (Apple Watch)” – powiedział.

Teraz, dwa lata później, Oakley zdecydował, że nadszedł czas, aby wyrazić swoją wdzięczność dyrektorowi generalnemu Apple Timowi Cookowi, Raporty WLOS.

„Naprawdę doceniam całą pracę, jaką Ty i Twoi rodzice włożyliście w stworzenie produktu, który nie tylko odmierza czas, ale także ratuje życie” – napisała Oakley w notatce dla Cooka.

„Cieszymy się, że u ciebie wszystko w porządku” – Cook odpisał Oakleyowi zaledwie trzy godziny później.

„Kiedyś kolekcjonowaliśmy zegarki i inne rzeczy, takie jak zegarki Disneya i tym podobne, ale nie nosiłem ich od lat, bo to mój wybawiciel” – Oakley powiedział o swoim Apple Watchu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat monitorowania tętna na Apple Watch, Kliknij tutaj.

(ZOBACZ PONIŻEJ: Społeczność wspiera strażaka z hrabstwa Union, który doznał zawału serca)

Ta przeglądarka nie obsługuje komponentu wideo.