Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Program statku kosmicznego SpaceX: Przygotowania do trzeciego lotu

Program statku kosmicznego SpaceX: Przygotowania do trzeciego lotu

Program statków kosmicznych SpaceX: Booster 10 i Ship 28 przygotowują się do trzecich lotów

SpaceX jest ambitne Program statku kosmicznego Idź naprzód z ważnymi kamieniami milowymi. Booster 10 i Ship 28 przygotowują się do trzeciej podróży, która będzie kluczowym momentem w eksploracji gwiazd. Sekwencyjny rozwój każdego modułu ukazuje niezachwiane zaangażowanie SpaceX w uczynienie człowieka gatunkiem wieloplanetarnym.

Booster 10: Gigant przygotowujący się do lotu

Booster 10, stanowiący kolosalne świadectwo geniuszu inżynierii, wrócił do Booster Bay 2 stycznia 2024 r. w celu ostatecznych modyfikacji i kontroli. Decyzja ta jest następstwem imponującej serii testów, w tym pożaru statycznego 33 silników, który zakończył się pomyślnie 29 grudnia 2023 r. Test ten potwierdził poprawę prędkości załadunku i rozładunku paliwa oraz stanowi dowód wydajności nowych pomp i dochładzaczy które zostały zainstalowane.Po locie 2.

Statek 28: Przygotuj się na Niebo

Statek 28, druga połowa duetu statków kosmicznych, również zakończyła testy silników, z pełnym pożarem statycznym sześciu silników w dniu 20 grudnia 2023 r. i pożarem statycznym jednego silnika w dniu 29 grudnia 2023 r. Test końcowy nazwano „rozruch podobny do lotu” w „Wskazanie możliwych planów lotu orbitalnego Statku 28 lub symulowanego spalenia orbity”. Ten pokaz gotowości pokazuje staranne przygotowania do zbliżającego się trzeciego lotu.

Możliwa zapaść na Oceanie Indyjskim

Niedawna zgoda FCC sugeruje możliwe lądowanie statku kosmicznego na Oceanie Indyjskim. To potencjalne miejsce lądowania daje wgląd w zakres ambicji SpaceX i daje obraz globalnego zasięgu tego przedsięwzięcia w zakresie eksploracji kosmosu. Oba pojazdy przechodzą ostatnie prace w swoich kapsułach, zanim powrócą na miejsce startu w celu zintegrowanych testów startowych. Zwłaszcza statek 28 ma do wykonania dodatkowe zadania, takie jak demontaż haków dźwigów, naprawę osłon termicznych i rozładunek zbiorników przed przygotowaniem go do lotu.

READ  Ta niesamowita wycieczka po stacji kosmicznej w 4K ujawnia jej rozmiary

Przyspieszenie Program statku kosmicznego Nie chodzi tylko o sprawność technologiczną; Chodzi o ucieleśnienie śmiałości ludzkich ambicji. Gdy Booster 10 i Statek 28 przygotowują się do trzeciej podróży, dźwigają na swoich metalowych ramionach ciężar tego marzenia, które ma na celu przedefiniowanie granic ludzkiego potencjału.