Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przygotuj się na noc – 2022 nowe telefony – STACK

Przygotuj się na noc – 2022 nowe telefony – STACK

Uchwycenie przyzwoitego i rozpoznawalnego zdjęcia w nocy było wyzwaniem dla osób z doświadczeniem fotograficznym lub profesjonalnym aparatem. Ale już nie. Dzisiaj każdy może to zrobić przy minimalnym sprycie — i bez lampy błyskowej — za pomocą aparatu w smartfonie, dzięki zaawansowanej technologii przetwarzania obrazu i przydatnej funkcji znanej jako tryb nocny.

Ile razy próbowałeś uchwycić chwałę księżyca w pełni, błyszczącą panoramę miasta lub galaktykę gwiazd nad tobą, by skończyć z czarną smugą w swojej galerii? Albo zrobiłeś zdjęcie w nocy, a potem zastanawiałeś się: „Kto to jest?”

Aparaty wymagają oświetlenia, aby zrobić zdjęcie, a gdy jest go niewiele, zdjęcia oczywiście nie będą dobrze wyglądać.

Robienie zdjęć w nocy wymaga lampy błyskowej, aby oświetlić obiekt. Podczas gdy smartfony mają jeden, wiele z nich ma teraz duży czujnik obrazu, który może przechwycić więcej światła bez migotania.

Co więcej, aparaty telefoniczne obsługujące funkcję trybu nocnego (lub podobny opis) umożliwiają użytkownikom robienie szczegółowych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, a niektóre modele premium automatycznie dostosowują się do dostępnych poziomów oświetlenia, aby uzyskać najlepsze ujęcie.

W trybie nocnym aparat szybko wykonuje wiele zdjęć tego samego obiektu z różnymi poziomami ekspozycji i szybkościami migawki. Oprogramowanie do przetwarzania obrazu łączy je następnie, aby rozszerzyć zakres dynamiczny obrazu w taki sam sposób, w jaki technologia HDR w telewizorach Smart TV poprawia szczegóły w filmie, zachowując odpowiednią równowagę między obszarami jasnych i ciemnych cieni. W zależności od urządzenia (iOS lub Android) aparat użyje specjalnego algorytmu do poprawnej kompozycji obrazu.

Niektóre aparaty smartfonów wykorzystują również powłokę antyrefleksyjną na obiektywie, aby zredukować odblaski, które mogą wystąpić podczas korzystania z trybu nocnego.

Wskazówki dotyczące robienia najlepszych zdjęć po zmroku

1. Wybierz telefon z aparatem, który ma duży przetwornik obrazu.

2. Podczas robienia zdjęcia trzymaj aparat możliwie stabilnie – jeśli to możliwe, używaj statywu.

READ  Lista tanich telefonów komórkowych: oszczędzaj na rachunku telefonicznym dzięki smartfonowi „średniej klasy” | Zrecenzowane przez Trevora Longa

3. Do robienia świetnych zdjęć w nocy wymagane jest minimalne oświetlenie. Skorzystaj z dostępnych źródeł światła, takich jak latarnie uliczne, neony, samochody, a nawet światło księżyca.

4. Tryb automatyczny zrobi dobre zdjęcie przy słabym oświetleniu, ale tryb ręczny zapewni lepsze zdjęcie. Włącz go w aplikacji aparatu, aby mieć pełną kontrolę nad czasem otwarcia migawki, przysłoną i ISO.

5. Gdy wszystko inne zawiedzie i jeśli jest czarny, użyj lampy błyskowej aparatu.

noc
To aktualne, zrozumiałe hasło dla smartfona pojawiło się po raz pierwszy wraz z wprowadzeniem na rynek Flagowy telefon Samsung Galaxy S22. Jest to w zasadzie zaawansowana wersja trybu nocnego, która wykorzystuje duży czujnik pikseli i automatyczną liczbę klatek na sekundę, aby przezwyciężyć ograniczenia światła.

Duży czujnik wykryje słabe światło, a następnie połączy ze sobą megapiksele, tworząc bloki, aby zwiększyć rozmiar i przyciągnąć więcej światła. Przetwarzanie o niskim poziomie szumów usuwa następnie ziarno i rozmycie z obrazu, zapewniając ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz.

Podobnie jak w przypadku trybu nocnego, rozwiązanie nocne umożliwia aparatowi wykrywanie, kiedy należy robić zdjęcia w warunkach słabego oświetlenia i robienie wielu ujęć, aby połączyć najlepsze obrazy w ostateczny obraz.

Podczas nagrywania wideo automatyczna liczba klatek na sekundę wykryje warunki oświetlenia i poprawi szybkość klatek na sekundę. Night Solution usuwa następnie hałas w każdej klatce i może być używany o każdej porze dnia. Co więcej, HDR dostraja ujęcia, aby zwiększyć szczegółowość i kolory, utrzymując ostre ujęcia nawet przy trudnych cieniach i podświetleniu.

Sprawdź wszystkie najgorętsze nowe telefony 2022 roku!