Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przyjrzyj się wyścigówce Maserati GT2, zanim wyruszy na tor

Maserati zaprezentowało wstępne zdjęcia i szczegóły nowego wyścigowca MC20 GT2 przed jego oficjalnym debiutem pod koniec czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Spa w Belgii.

the Maserati MC20 GT2 Oznacza to powrót włoskiego producenta samochodów do mistrzostw FIA GT2 od czasu ścigania się MC12 GT2 w latach 2004-2010.

Maserati potwierdziło, że MC20 GT2 będzie napędzane wersją 3,0-litrowego silnika V6 z podwójnym turbodoładowaniem Nettuno.

Aby uzyskać więcej wiadomości i filmów z branży motoryzacyjnej, sprawdź Motoryzacja >>

dostarczone kredyt: Carberta

Chociaż moce wyjściowe nie były szczegółowe, włoski producent samochodów twierdzi, że zostanie przeniesiony „na wyższy poziom”. Szosowy model generuje obecnie 463 kW mocy i 730 Nm momentu obrotowego.

Podwójnie turbodoładowany V6 tego Nettuno będzie współpracował z sześciobiegową sekwencyjną skrzynią biegów z łopatkami zmiany biegów zamontowanymi na kierownicy.

MC20 GT2 ma ultralekką centralną skorupę z włókna węglowego z lekkim, całkowicie kompozytowym korpusem o szybkim uwalnianiu, zapewniającym „dobry stosunek masy do wytrzymałości”.

dostarczone kredyt: Carberta

Masa własna nie jest szczegółowo określona, ​​ale drogowe MC20 Coupe waży 1500 kg.

Elementy aerodynamiczne MC20 GT2 zostały „wyeksploatowane do granic możliwości” dzięki regulowanemu przedniemu splitterowi i tylnemu spojlerowi.

Wszystkie elementy zawieszenia są zorientowane na wyścigi, z regulowanymi amortyzatorami i stabilizatorami.

dostarczone kredyt: Carberta

Wewnątrz znajduje się pojedyncze siedzenie, a także 10,0-calowy ekran zintegrowany z deską rozdzielczą z włókna węglowego.

Samochód drogowy Maserati MC20 został po raz pierwszy zaprezentowany we wrześniu 2020 r., a wersja kabriolet została ujawniona w maju ubiegłego roku.

tak jak szczegółowo z góryMaserati potwierdziło, że pojawi się całkowicie elektryczna wersja MC20, która zostanie ujawniona „w przyszłości”.

dostarczone kredyt: Carberta

Maserati zobowiązało się już do przejścia w pełni na elektryczność do 2030 roku i będzie mieć co najmniej jedną opcję elektryczną w każdym oferowanym przez siebie modelu do 2025 roku.

Kliknij obraz, aby wyświetlić pełną galerię.

więcej: Wszystkie rzeczy związane z Maserati MC20

READ  Microsoft Office 2021 zostanie uruchomiony 5 października