Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przypadek japońskiego zapalenia mózgu został odkryty u mężczyzny z Riverland, mówi SA Health

Przypadek japońskiego zapalenia mózgu został zidentyfikowany u mężczyzny z Riverland, gdzie trwa stan zagrożenia powodziowego.

SA Health powiedział, że mężczyzna, który ma 80 lat, miał pierwszy przypadek wirusa japońskiego zapalenia mózgu (JEV) w stanie w tym sezonie komarów i prawdopodobnie został zarażony „niedawno”.

SA Health powiedział, że mężczyzna dochodzi do siebie w domu po wypisaniu ze szpitala.

Władze zachęcają mieszkańców Australii Południowej do zachowania czujności, unikania narażenia na komary i szczepienia przeciwko japońskiemu zapaleniu mózgu, jeśli kwalifikują się.

Objawy japońskiego zapalenia mózgu obejmują splątanie, ból głowy, drżenie, senność, sztywność karku i drgawki.

SA Health powiedział, że chociaż większość zarażonych osób nie będzie miała żadnych objawów lub będzie miała łagodne objawy, u niewielkiego odsetka rozwinie się zapalenie mózgu (zapalenie mózgu), które może być śmiertelne lub powodować długotrwałe uszkodzenia neurologiczne.

SA Health poinformowało, że w tym roku w Australii Południowej potwierdzono 10 przypadków zapalenia wątroby typu C, z dwoma zgonami.

Łabędzie na ścieżce z drzewami
Władze wezwały mieszkańców Australii Południowej, aby uważali na kontakt z komarami, szczególnie w związku z powodzią w rzece Murray.(Wiadomości ABC: Brant Cumming)

Główny urzędnik ds. zdrowia publicznego, profesor Nicola Spurrier, wezwał mieszkańców Australii Południowej do podjęcia „dodatkowych środków ostrożności tego lata przeciwko komarom”, szczególnie biorąc pod uwagę powódź rzeki Murray i ciepłą pogodę.

„Ludzie planujący działania wokół rzeki Murray i niższych jezior powinni zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza między zmierzchem a świtem, kiedy komary są najbardziej aktywne” – powiedziała.

„Jeśli jesteś na zewnątrz, użyj środka odstraszającego owady, który zawiera DEET, pikarydynę lub cytrynowy olejek eukaliptusowy.

Sztandar mówi
Południowi Australijczycy zostali wezwani do podjęcia środków ostrożności przed narażeniem na komary, zwłaszcza biorąc pod uwagę powódź wzdłuż rzeki Murray.(wiadomości hv)

„Proste zmiany w domu mogą pomóc zredukować i wyeliminować komary, takie jak czyszczenie wody wokół domu, aby zapobiec rozmnażaniu się komarów, oraz instalowanie moskitier na drzwiach i oknach”.

READ  Zakrzywianie czasoprzestrzeni w sztuce i poezji

SA Health powiedział, że komary mogą również przenosić inne wirusy, takie jak wirus Ross River i wirus zapalenia mózgu Murray Valley, i należy podjąć kroki w celu ograniczenia ukąszeń „przez wszystkich mieszkańców Australii Południowej, bez względu na to, gdzie mieszkasz”.

Bezpłatny prom pasażerski do Mannum

W międzyczasie rząd Australii Południowej zlecił lokalnemu operatorowi rejsów wycieczkowych zapewnienie bezpłatnego promu pasażerskiego między Mannum i Kowera w Moraylands.

Tymczasowa usługa ma na celu pomóc mieszkańcom przeprawić się przez rzekę w celu uzyskania niezbędnych usług, podczas gdy regularne promy pozostają zamknięte.

Manum Ferries w górnym i dolnym biegu rzeki, wraz z wieloma innymi wzdłuż rzeki Murray, zostały zamknięte na początku tego miesiąca z powodu rosnących wód powodziowych.

Four Knots Murray River Cruises będzie obsługiwać 20-osobowy prom co 30 minut od wtorku.

Mężczyzna w niebieskiej koszulce i czapce baseballowej stoi przed promem na rzece
Właściciel Four Knots Murray River Cruises, Chad Blatchford, z zadowoleniem przyjął okazję po tym, jak musiał zamknąć swoją firmę z powodu podnoszącej się rzeki Murray.(Wiadomości ABC: Patrick Martin)

Operator rejsów wycieczkowych Chad Blatchford powiedział, że była to „fantastyczna linia ratunkowa dla małej, małej firmy” po tym, jak musiała zamknąć regularne usługi wycieczkowe z powodu podnoszącej się rzeki Murray.

„Ludzie jadą półtorej godziny do Murray Bridge iz powrotem, wiele osób nie ma tych pojazdów, aby się tam dostać i takie rzeczy… to wiele znaczy dla mieszkańców” – powiedział.

Sekretarz transportu Tom Koutsantonis powiedział, że usługi promowe są „niezbędne” i że jeśli to możliwe, rozważą wprowadzenie podobnych usług w innych społecznościach River Murray.

„Tam, gdzie możemy to zrobić, przyjrzymy się innym możliwościom, ale to jest pierwsza” – powiedział.

Pobierz formularz…