Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Przyszłość Covid w Australii? Niesamowite zdjęcia pokazują rozległy chiński obiekt kwarantanny o wartości 360 milionów dolarów

Wewnątrz chińskiego „Camp Covid”: Niesamowite zdjęcia pokazują rozległe centrum kwarantanny w tym kraju zbudowane w ciągu trzech miesięcy

  • Zdjęcia przedstawiały oszałamiający obiekt kwarantanny Covid o wartości 360 milionów dolarów w południowych Chinach
  • Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou z 5000 pokoi jest zaledwie kilka dni od przyjęcia pierwszych gości
  • Powracający pasażerowie będą zdalnie meldować się i opuszczać miejsce, a wszystkie posiłki będą dostarczane przez roboty
  • To wyprzedza planowane otwarcie miejsc kwarantanny z 1000 łóżek w Queensland i Victoria

Reklamy


Oszałamiające obrazy chińskiego obiektu kwarantanny Covid o wartości 360 milionów dolarów dały Australijczykom okno na przyszłość walki tego kraju z wirusem.

Mieszcząca 5000 pokoi Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou w południowych Chinach została zbudowana w zaledwie trzy miesiące, aby zatrzymać powracających podróżnych z dala od gęsto zaludnionych miast, w których pandemia koronawirusa wybuchła po raz pierwszy na początku 2020 roku.

Tysiące gości, którzy połączą się z rozległym kompleksem domu na 14 dni, zdalnie zameldują się i wymeldują, a posiłki zostaną im dostarczone przez roboty.

Chiny planują powitać swoje pierwsze zagraniczne przyjazdy do tego miejsca w ciągu kilku dni, dając rządowi australijskiemu wgląd w to, jak mogą wyglądać podróże międzynarodowe, gdy wyznaczone centra kwarantanny zostaną oddane do użytku w przyszłym roku.

Oszałamiające zdjęcia wartego 360 milionów dolarów obiektu kwarantanny Covid w Guangzhou w południowych Chinach dały wgląd w to, jak mogą wyglądać specjalnie zbudowane australijskie wersje.

Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou z 5000 pomieszczeń została zbudowana na południu kraju azjatyckiego w zaledwie trzy miesiące

Międzynarodowa Stacja Zdrowia Guangzhou z 5000 pomieszczeń została zbudowana na południu kraju azjatyckiego w zaledwie trzy miesiące

Pasażerowie w nowym chińskim obiekcie będą przewożeni autobusem na lotnisko w Kantonie i będą mieli dostęp do Wi-Fi, wbudowaną kamerę do czatu wideo i termometr AI do monitorowania objawów.

W południowo-wschodniej prowincji Fujian, gdzie siły komunistyczne dokładają wszelkich starań, aby wirus nie zainfekował swoich obywateli, budowany jest również ośrodek izolacji z 1000 tymczasowymi pomieszczeniami kwarantanny.

Rząd Queensland wciąż kładzie fundamenty pod 1000-łóżkowy obiekt poza Toowoomba i ma nadzieję, że będzie on działał do końca 2021 roku.

Zgodnie z podobnym harmonogramem w Mickleham w Północnym Melbourne powstaje również miejsce kwarantanny w tym celu.

Epidemiolodzy i urzędnicy ds. zdrowia w Australii od dawna promują samodzielne obiekty jako odpowiedź na częste przecieki hotelowej kwarantanny.

Przywódcy Wiktorii i Australii Zachodniej w ostatnich miesiącach zwolnili rząd federalny z powodu tego, ile czasu zajęło zbudowanie specjalnie wybudowanych miejsc kwarantanny.

„To było idealne 12 miesięcy temu – kwarantanna jest konstytucyjnym obowiązkiem Wspólnoty Narodów” – powiedział w czerwcu wiktoriański minister zdrowia Martin Foley.

Na zdjęciu widok wnętrza pokoju w Międzynarodowej Stacji Zdrowia Guangzhou.  Chiny planują otrzymać pierwsze przyjazdy z zagranicy na stronę w ciągu kilku dni

Na zdjęciu widok wnętrza pokoju w Międzynarodowej Stacji Zdrowia Guangzhou. Chiny planują otrzymać pierwsze przyjazdy z zagranicy na stronę w ciągu kilku dni

Sprzęt do transportu personelu w Międzynarodowej Stacji Zdrowia Guangzhou w dystrykcie Baiyun, miasto Guangzhou

Sprzęt do transportu personelu w Międzynarodowej Stacji Zdrowia Guangzhou w dystrykcie Baiyun, miasto Guangzhou

Na zdjęciu: odbitka artystyczna obiektu kwarantanny w Mickleham, który ma pomieścić powracających podróżnych w północnym Melbourne

Na zdjęciu: odbitka artystyczna obiektu kwarantanny w Mickleham, który ma pomieścić powracających podróżnych w północnym Melbourne

„Wszyscy znamy historię – jedynym rozwiązaniem jest zminimalizowanie wiktoriańskiego ryzyka poprzez grupy wysokiego ryzyka, które mają dedykowane, samowystarczalne obiekty” – powiedział.

„Jesteśmy pewni, że będzie to nieskończenie bezpieczniejsze niż kwarantanna w hotelu”.

Tymczasem premier Waszyngtonu, Mark McGowan w kwietniu skrytykował krajowy system kwarantanny hoteli jako „nieprzydatny do celu” i zażądał, aby Wspólnota zamiast tego używała baz obronnych i obiektów imigracyjnych.

Na zdjęciu: wiktoriańskie plany osi Mickleham.  Queensland kładzie również fundamenty pod 1000-łóżkowy obiekt poza Toowoomba i ma nadzieję, że zacznie działać do końca 2021 r.

Na zdjęciu: wiktoriańskie plany osi Mickleham. Queensland kładzie również fundamenty pod 1000-łóżkowy obiekt poza Toowoomba i ma nadzieję, że zacznie działać do końca 2021 r.

McGowan powiedział, że jest „u kresu swojej więzi” z premierem w tej sprawie.

„Myślę, że staje się to coraz bardziej pilne i myślę, że wszystkie stany mają naprawdę dość tego, że te obiekty są dostępne i odmawiają ich korzystania, więc mówimy Wspólnocie Narodów, że nadszedł czas, aby przyspieszyć” – powiedział McGowan.

„Doszedłem do końca więzi mojego kraju ze Wspólnotą, przekazując odpowiedzialność państwom i nie pomagając w tej odpowiedzialności”.