Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Zwolennicy Juliana Assange’a piszą do Scotta Morrisona o spisku CIA mającym na celu porwanie lub zabicie założyciela WikiLeaks

Grupa wybitnych Australijczyków napisała do premiera, pytając, co rząd wie o rzekomym spisku CIA mającym na celu zabicie lub porwanie założyciela WikiLeaks Juliana Assange w Londynie, ABC może ujawnić.

Członkowie grupy, którzy wszyscy odwiedzili Assange’a w Londynie, również zażądali od rządu ujawnienia, czy zostali wciągnięci w amerykański spisek i czy ich życie również jest zagrożone.

Grupa 21 prawników, dziennikarzy, naukowców i aktywistów napisała później do Scotta Morrisona. Amerykańskie media ujawniły w tym tygodniu, że CIA rozważała porwanie lub zabójstwo Assange i innych w 2017 roku, kiedy założyciel WikiLeaks mieszkał w ambasadzie Ekwadoru w Londynie.

Jeden z sygnatariuszy listu, adwokat Julian Burnside, który od 2012 roku negocjuje z Canberrą powrót Assange do Australii, powiedział, że nowe zarzuty dotyczące planowanego zabójstwa są niepokojące.

„To jedno. [for the government] Za zignorowanie Australijczyka z zagranicy, który jest w trudnej sytuacji”.

„Ignorowanie australijskiego za granicą, który może zostać zabity przez inny rząd, rzekomo sojuszniczy rząd, to zupełnie inna sprawa”.

Złożone zdjęcie adwokata Juliana Burnside'a i adwokat Lizzie O'Shea.
Adwokaci Julian Burnside i Lizzie O’Shea byli wśród tych, którzy podpisali list.(

ABC RN: Richard Jervan, dostawca

)

„Ostatnie wydarzenia wskazują, że jesteśmy w bliższych relacjach ze Stanami Zjednoczonymi niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedziała Lizzie O’Shea, inna prawniczka z Melbourne.

„Chciałbym wierzyć, że nie dzieje się to kosztem praw naszych obywateli, a to [letter] To jeden test, aby sprawdzić, czy to prawda”.

wiadomość Podpisany przez znanych Australijczyków, w tym Jennifer Robinson, Scotta Ludlama, Mary Kostakidis i Kathy Litt.

Wszyscy odwiedzili kiedyś Assange’a. Wszyscy obawiają się, że mogą zostać wplątani w amerykańskie operacje wywiadowcze.

„Chcielibyśmy wiedzieć, jakiej inwigilacji lub inwigilacji poddano nas agencje wywiadowcze naszych sojuszników, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych” – czytamy w liście wysłanym wczoraj po południu.

„Czy któryś z nas został umieszczony na spekulacyjnych listach zabójstw?

„Uważamy również, że mamy prawo wiedzieć, czy rząd australijski poinformował lub zgodził się śledzić nasze kontakty i ruchy”.

Uwagi wymaga Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Według amerykańskiego raportu spisek porwania lub zabicia Assange powstał niedługo po marcu 2017 roku, Kiedy WikiLeaks zaczęło udostępniać zbiór ściśle tajnych dokumentów CIA dotyczących swojej ofensywnej cyberbroni.

Wersja, którą WikiLeaks nazwała Vault 7, agencja przyznała później, była „Największa utrata danych w historii CIA”.

Miesiąc po rozpoczęciu przez WikiLeaks publikacji Krypty 7, Mike Pompeo został mianowany dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej.

Mike Pompeo drapie się po głowie
Wrogość rządu USA wobec WikiLeaks nasiliła się po tym, jak Mike Pompeo został dyrektorem Centralnej Agencji Wywiadowczej.(

Reuters: Leah Mills, zdjęcie pliku

)

Wykorzystał swoje pierwsze publiczne oświadczenia, aby radykalnie zaostrzyć wrogie spojrzenie rządu USA na WikiLeaks.

„Czas nazwać WikiLeaks tym, czym naprawdę jest: wrogimi niepaństwowymi służbami wywiadowczymi, często inspirowanymi przez podmioty państwowe, takie jak Rosja”, powiedział.

Raport Yahoo News powiedział, że Pompeo dało wtedy kierownictwu CIA więcej swobody przy rozważaniu, jak zaatakować Assange’a i WikiLeaks.

Ta szerokość geograficzna doprowadziła do planów porwania lub zamordowania Assange i innych „członków WikiLeaks mieszkających w Europie”, zgodnie z artykułem.

Ten raport jest najnowszym z serii artykułów na temat inwigilacji ludzi w USA i Wielkiej Brytanii, w tym Australijczyków, którzy odwiedzili Assange’a w ekwadorskiej ambasadzie w ciągu ośmiu lat jego pobytu, od 2012 do 2019 roku.

ABC wcześniej zgłaszało zarzuty, że Stany Zjednoczone mogą stać za nielegalną operacją nadzoru, której celem jest Assange i inne osoby w ambasadzie Ekwadoru.

Motocykliści policyjni zatrzymali się na krótko przed ambasadą Ekwadoru w Londynie.
Assange wezwał ekwadorską ambasadę w Londynie na lata 2012-2019.(

AP: Aleister Grant, plik ze zdjęciami

)

Pan Pompeo odpowiedział również na zarzuty zabójstwa i porwania, Grupa amerykańskich studentów zgłosiła się we wtorek: „Nie wierz we wszystko, co czytasz w Yahoo News”.

Assange jest przetrzymywany w więzieniu Belmarsh w Londynie od kwietnia 2019 roku po tym, jak został uznany za winnego złamania kaucji w związku ze szwedzkimi zarzutami napaści na tle seksualnym, które od tego czasu zostały wycofane.

Waszyngton nadal stara się o ekstradycję do Stanów Zjednoczonych, gdzie na mocy ustawy o szpiegostwie ma do czynienia z 17 zarzutami.

READ  Rosjanie zaczynają głosować w wyborach parlamentarnych po historycznych represjach