Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Pytania postawione po wyjeździe bokserów marokańskich do Polski

Rabat – Dwóch marokańskich bokserów zniknęło po przyjeździe do Polski, aby wziąć udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata AIBA 2021 w Giles w Polsce w dniach 13-23 kwietnia.

Zawodnicy Rita El Boyhoi i Elias Belmley opuścili marokański obóz treningowy wkrótce po przyjeździe.

Z wyjątkiem El Bou Yahoo i Belmlih, mężczyźni są obywatelami Drużyna bokserska W mistrzostwach międzynarodowych rywalizują Hamza Saati (49 kg), Yasin Nithri (52 kg), Aymane Kanchaf (64 kg), Zuhir Kroi (69 kg) i Mohammad Bahmata (91 kg).

W drużynie kobiet znajdują się Salma Lerlali (51 kg) i Hajar Bahti (57 kg).

Trenerem drużyny jest Abdelhawk Aschik, który zdobył brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku.

Odejście dwóch sportowców przypomina incydent z 2019 roku, kiedy to dwaj Marokańczycy, Yassin Pentada i Abtologis El Madini, uciekli podczas udziału w tym samym wydarzeniu.

El Boyhoy i Belmley znajdują się na długiej liście sportowców, którzy opuścili kraj w nadziei na lepszą przyszłość.

23 października 2019 r. Marokański sportowiec taekwondo Anwar P karsa, Udokumentował swoją nielegalną podróż migracyjną do Hiszpanii w filmie, który stał się wirusowy w mediach społecznościowych.

W ciągu dwóch miesięcy od jego przybycia, po dołączeniu do lokalnego klubu sztuk walki, internauci udostępnili zdjęcie karty uczestnictwa Bacchusa w mistrzostwach Hiszpanii.

Przed Pakarza wielu marokańskich sportowców wyjechało do Europy, w tym A.S. Sail and Atlas Lions Youth Team, Hisham Kelluch, Atlas Lions Marim Bouhit, zawodnik OC Safi Football Club Ali Hababa, wszyscy to niezapisane wycieczki do Europy, w tym mistrz Bettank Hisham Pallas.

Te incydenty rodzą wiele pytań, dlaczego tak wielu sportowców odchodzi kraje europejskie, Albo poprzez nielegalną migrację morską, albo po przybyciu na granicę europejską.

Marokańscy sportowcy zwykle muszą szukać pracy po zakończeniu życia lub po przebytych kontuzjach zagrażających karierze zawodowej, aby sfinansować swoje produkty sportowe lub codzienne życie.

READ  Lider polskiej opozycji Donald Tusk ogłosił zwycięstwo wyborcze Wiadomości ze świata

Mimo to należy pamiętać, że marokański system sportowy nie zapewnia niezbędnego sprzętu i materiałów do rozwijania młodych marokańskich umiejętności i wypychania ich na arenę międzynarodową.