Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Qld naciska na zwiększenie wskaźnika szczepień | Przegląd północnych plaż

Przygraniczne miasto w Queensland jest ponownie w pogotowiu po przejściu kierowcy ciężarówki z Nowej Południowej Walii, który zaraził się COVID-19.

Goondiwindi miało spory udział w obawach związanych z narażeniem na ryzyko w ostatnich miesiącach, a kolejny został dodany do listy w środę, a władze ostrzegają, że kierowca ciężarówki z NSW zatrzymał się na postoju ciężarówek BP w mieście po południu 8 września.

Każdy, kto był w firmie między 13:51 a 14:21 tego dnia, jest uważany za bliski kontakt i natychmiast otrzymuje polecenie odizolowania i przetestowania.

Kierowca uzyskał wynik pozytywny w NSW i jest liczony w numerach przypadków tego stanu.

Tymczasem władze monitorują czterech uczniów z Runcorn Government High School w Brisbane, którzy są w izolacji od swoich rodzin po tym, jak zostali zidentyfikowani przez czujniki kontaktowe.

Queensland Health odmówiło potwierdzenia doniesień, że studenci Runcorn mogli wziąć udział w imprezie ze studentami z St Thomas More College w Sunnybank, którzy po pozytywnych przypadkach powinni przejść ścisłą kwarantannę domową.

Departament Edukacji powiedział, że dotychczasowe wyniki testów uczniów Runcorn są negatywne.

„Szkoła pozostanie otwarta i będzie nadal ściśle współpracować z Queensland Health i postępować zgodnie z ich radami dotyczącymi wszelkich potencjalnych środków, które mogą być konieczne do zminimalizowania ryzyka dla uczniów i personelu” – powiedział departament.

Wcześniej w środę rząd stanowy poinformował, że rozszerzy wydawanie szczepionki, gdy nadejdzie więcej dostaw Pfizera.

Zasięg szczepień w Queensland jest najniższy w kraju, 57,63 procent kwalifikujących się osób otrzymuje pojedynczą dawkę, a 39,35 procent jest w pełni zaszczepionych.

Premier Anastasia Pallaschuk desperacko stara się szybko zwiększyć te liczby, biorąc pod uwagę ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się z Nowej Południowej Walii, która ma 14 333 aktywnych spraw.

Ogłoszono „Wielki Weekend Szczepień”, ponieważ wszystkie 80 państwowych lokalnych ośrodków szczepień akceptuje szczepienia bezpośrednie w soboty i niedziele.

W miarę zwiększania się podaży firmy Pfizer ze Wspólnoty Narodów, pani Palaszczuk powiedziała, że ​​ośrodki stanowe zaczną oferować tę szczepionkę osobom powyżej 60. roku życia w ten weekend.

Do tej pory tej grupie wiekowej oferowano jedynie szczepionkę Vaxzevria, wcześniej znaną jako AstraZeneca.

Posunięcie wprowadzenia Pfizera do Queenslanders w wieku powyżej 60 lat następuje po podobnych krokach w Australii Zachodniej, Australii Południowej i Terytorium Północnym.

Australijska prasa stowarzyszona