Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Wzrost przypadków COVID w NSW, wzrost przypadków koronawirusa w Victorii, wzrost przypadków ACT COVID, organ nadzoru medycznego rozważa szybkie testowanie antygenu w miejscach pracy i domach, zablokowanie ACT przedłuża się, zablokowanie NSW trwa, zablokowanie Melbourne trwa

Nowa Południowa Walia zgłosiła 1259 nowych lokalnych przypadków koronawirusa i 12 zgonów, a premier Gladys Berejiklian ogłosiła, że ​​80 procent osób powyżej 16 roku życia w stanie otrzymało pierwszą dawkę szczepionki.

„Do 47,5% naszej dorosłej populacji zostało w pełni zaszczepionych i jest to liczba, na którą patrzymy, aby zapewnić nam 70 procent wolności przy podwójnej dawce” – powiedziała Berejiklian.

Premier Nowej Południowej Walii Gladys Berejiklian w środę.przypisane mu:Janie Barrett

Godziny policyjne zostaną zniesione dziś wieczorem od 21:00 do 5:00 w 12 obszarach samorządowych w zachodnim i południowym Sydney.
Premier powiedział, że decyzja została podjęta za radą policji i służb zdrowia.

„Jest to decyzja całkowicie rządowa, która zależy od wielu czynników, ale chcę wysłać ten mocny komunikat: nie możemy teraz przejść do niczego innego, musimy wszyscy przestrzegać” – dodała.

„Upewnij się, że jeśli mieszkasz w obszarach zainteresowania władz lokalnych, przestrzegasz wszystkich innych obowiązujących przepisów.

W środę zgłoszono dwanaście nowych zgonów. Wszystkie przypadki, w wieku od 30 do 90 lat, zmarły w szpitalu.

– Rodzinom tych bliskich składamy najgłębsze kondolencje – powiedział premier.

Wśród zgonów była 30-letnia kobieta z południowo-zachodniego Sydney, która zmarła w Royal North Shore Hospital oraz 60-letnia kobieta z południowo-wschodniego Sydney, która zmarła w domu. Kolejne 10 osób w wieku od 50 do 90 lat zmarło w szpitalach w Sydney.

Dr Kerry Chant, dyrektor ds. zdrowia NSW, powiedział: „Spośród 12 osób, które zmarły na COVID, 10 nie było zaszczepionych, 1 osoba otrzymała 1 dawkę szczepionki COVID, a 1 osoba otrzymała 2 dawki.

„Ten dżentelmen miał ponad 90 lat, z podstawowymi schorzeniami, zmarł w szpitalu Westmead i doznał kontuzji w Hardy Guilford Hospice Care”.

READ  Naukowcy uniwersyteccy zdobywają trzy nagrody od Królewskiego Towarzystwa Chemicznego