Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Racer Armstrong na start w Polsce

John Armstrong pojawi się w najbliższy weekend w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy w Polsce.

Kierowca gotówki wykorzystuje to wydarzenie, aby zdobyć kilka kilometrów platformowych za pasem przed trzecią rundą Rajdowych Mistrzostw Świata Juniorów w Estonii i poprowadzi nowiutkim Fordem Fiesta Rally 3 M-Sport Polska.

Drugi zawodnik Fermanagh również podróżuje do Polski, nawigując Brian Hoy z Ketanem McCartneyem podczas ich Ford Fiesta Rally 2.

Armstrong skupia się na walce o tytuł JWRC i uważa, że ​​jego wizyta w Polsce byłaby doskonałym przygotowaniem na luźną nawierzchnię w Estonii.

„Skorzystanie z tej okazji miało sens, ponieważ mogłem zdobyć trochę doświadczenia na szybkich, szutrowych drogach przed Estonią” – powiedział.

„Jestem bardzo wdzięczny Thrustmaster, Seagan UK i Women; ich wsparcie z osobami za kulisami umożliwiło to doświadczenie.

„Bardzo podobał mi się Rajd Polski w przeszłości – rajdowałem w 2016 roku, widziałem go na imprezie w 2017 roku. To spora część świata, więc starałem się wykorzystać okazję obiema rękami, na szczęście udało nam się żeby to zrobić.”

Rajd był częścią Rajdowych Mistrzostw Polski Świata, w których Armstrong startował pięć lat temu. Wydarzenie to dało Armstrongowi swoje pierwsze zwycięstwo w WRC Drive Dimec Cup, ale tym razem jedzie na rajd z niewielkim doświadczeniem w prowadzeniu samochodu.

„Do tej pory jeździłem samochodem Rally 3 po torze wyścigowym. Jeździłem pasażerem po szutrze z Kenem Dornem. Obudzi mnie w Polsce. Wygląda na niezły zestaw, ma dobry potencjał” – powiedział.

„Ken, Grupa Chciałbym zobaczyć, jak mierzymy się z moimi samochodami i jak blisko możemy zbliżyć się do samochodów Rajdu 2.

„Z niecierpliwością czekam na kolejny marsz samochodem z napędem na cztery koła. Niewiele zrobiłem. To będzie mój pierwszy pełny szutrowy rajd na napędzie na cztery koła. Ponieważ wciąż mam ograniczone doświadczenie, jest to świetny możliwość dalszego rozwoju jako kierowca. Zdałem sobie sprawę, że mam więcej czasu na jazdę.”

READ  Pierwsza w Polsce Curio Collection by Hilton debiutuje w sercu Krakowa

Samochód za mistrzem juniorów ERC3 Dornem, Armstrong zajął 42. miejsce w Rajdzie Polski. Brian Hoy wystartuje 34. w wejściu do High Quality Rally 2.