Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

RACGP: szczepionki przeciw grypie są nadal niezbędne

Royal Australian College of General Practitioners (RACGP) przypomina pacjentom, że w tym roku szczepienie przeciw grypie jest nadal ważne.

Pacjentom zwykle zaleca się coroczne szczepienie przeciw grypie przed rozpoczęciem sezonu grypowego, który w większości części Australii zwykle trwa od czerwca do września.

Jednak tegoroczna szczepionka przeciw grypie musi być podawana wraz ze stopniowym wprowadzaniem szczepionek COVID-19 w Australii.

Pierwszeństwo nadano osobom starszym i bardziej podatnym na szczepienia przeciwko pojawiającemu się koronawirusowi, które otrzymają te szczepionki w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Z drugiej strony, większość młodszych i zdrowszych ludzi otrzyma szczepionki COVID-19 dopiero w dalszej części roku, dlatego też zdecydowanie zachęca się ich do szczepienia przeciw grypie, kiedy to nastąpi. Będzie dostępny w kwietniu.

Prezes RACGP dr Karen Price powiedział, że wprowadzenie podwójnych szczepionek przeciwko COVID-19 i szczepionce przeciw grypie było ogromnym przedsięwzięciem logistycznym, zwłaszcza że nie zaleca się podawania obu szczepionek w tym samym czasie.

„Mamy do czynienia z podwójnym zagrożeniem grypą i COVID-19, ponieważ dwa ogólnopolskie programy szczepień zostaną uruchomione w tym samym czasie – nasz system opieki zdrowotnej musi dużo zarządzać, a to dużo dla pacjentów.

„Jestem całkowicie przekonany, że praktyka ogólna sprosta zadaniu. Szczepionki działają jak zwykle w przypadku lekarzy pierwszego kontaktu.

„Potrzebujemy jednak innego podejścia, aby wykonać tę pracę. Dlatego zachęcamy pacjentów na późniejszych etapach, aby otrzymali szczepionkę COVID-19, gdy tylko będzie dostępna, a następnie otrzymają szczepionkę COVID-19, kiedy tylko będzie to możliwe”.

Pomoże to zmniejszyć stres w systemie opieki zdrowotnej i ułatwi doświadczenie pacjentom.

„Jeśli jesteś młody i zdrowy, możesz pomyśleć, że powinieneś cofnąć się i poczekać, aż najbardziej wrażliwi pacjenci zostaną zaszczepieni w pierwszej kolejności.

„W rzeczywistości chcemy, aby ci pacjenci postąpili odwrotnie. Umów się na wizytę u swojego lekarza rodzinnego w celu szczepienia przeciw grypie, gdy tylko będzie to możliwe, a następnie zaszczep się przeciwko COVID-19, kiedy tylko możesz.

READ  Jest to odpowiedzialne za największą liczbę przypadków stłuszczenia wątroby: Czy jesteś narażony na ryzyko?

Najbardziej wrażliwi pacjenci, w tym osoby starsze, powinni traktować priorytetowo otrzymanie szczepionki COVID-19, gdy zostanie im zaoferowana.

„W przypadku pacjentów, którzy mają pytania lub wątpliwości dotyczące którejkolwiek ze szczepionek, zachęcam do umówienia się na rozmowę z lekarzem rodzinnym – jesteśmy tutaj, aby pomóc”.

Ponad 4500 publicznych praktyk zostało zatwierdzonych jako kliniki szczepień w fazie 1B wprowadzenia szczepionki na COVID-19, z czego ponad 1000 od tygodnia rozpoczynającego się 22 marca 2021 r. Program ma szybko się rozszerzyć i przejść do większej liczby praktyk.

Pacjenci mogą sprawdzić, czy kwalifikują się do szczepionki i sprawdzić, czy ich zwykła ogólna praktyka oferuje szczepionki COVID-19 w rządowym narzędziu sprawdzania kwalifikacji do szczepień, dostępnym online tutaj: https://covid-vaccine.healthdirect.gov.au/

Pacjenci powinni skontaktować się z ich zwykłą ogólną praktyką przyjmowania szczepionki przeciw grypie, gdy będzie ona dostępna w kwietniu. Wiele gabinetów ostrzega pacjentów o dostępności szczepionek przeciw grypie, a pacjenci powinni zapoznać się ze zwykłą witryną internetową kliniki.

W celu zapobiegania grypie wszystkim pacjentom w wieku powyżej 6 miesięcy zaleca się coroczne szczepienie przeciw grypie. W przypadku osób powyżej 65 roku życia zalecana jest adiuwantowa szczepionka przeciw grypie, Fluad® Quad, zamiast standardowej szczepionki przeciw grypie.

Szczepionkę przeciw grypie i COVID-19 należy podawać przez co najmniej 14 dni, zgodnie z zaleceniami klinicznymi.

Szczepionkę AstraZeneca należy podawać w dwóch dawkach, co 12 tygodni.

~

/ Ogólne wydanie. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności.