Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Radykalny plan radzenia sobie z COVID-19 w Singapurze

Kraj, który odniósł jeden z największych sukcesów w zwalczaniu Covid-19, ogłosił, że wkrótce radykalnie zmieni sposób, w jaki zarządza pandemią.

Miasto Singapur oświadczyło, że Covid będzie traktowany jak inne choroby endemiczne, takie jak grypa.

tam będzie Nie ma celów dla transferu zerowego. Podróżni będą zalewani kwarantanną, a bliski kontakt z przypadkami nie będzie musiał być izolowany. Planuje również zaprzestać ogłaszania codziennych numerów spraw.

Ale być może będziesz musiał przejść testy, aby udać się do sklepów lub iść do pracy.

Najlepsi ministrowie Singapuru powiedzieli, że jest to „nowa norma” dla „współistnienia z COVID”.

„Zła wiadomość jest taka, że ​​Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobrą wiadomością jest to, że możemy z nim normalnie żyć” – powiedzieli singapurski minister handlu Gan Kim Young, minister finansów Lawrence Wong i minister zdrowia Aung Yi Kung w artykule wstępnym Opiekun. pośród nas.” Cieśniny Czasy w tym tygodniu.

„Oznacza to, że wirus będzie nadal mutował, dzięki czemu przetrwa w naszej społeczności”.

Związane z: Singapur planuje kolejną bańkę podróżniczą

Singapur nie osiągnął zera, a teraz nie chce

Podobnie jak większość krajów, Singapur odnotował początkowy szczyt przypadków w zeszłym roku, przekraczając 600 przypadków dziennie w połowie kwietnia. Po mniejszej fali w sierpniu, Covid-19 od tego czasu nie eksplodował.

Jednak kraj, w którym mieszka 5,7 miliona ludzi, nieco większy niż Sydney, ma stałą podatność na około 20-30 przypadków każdego dnia. Naród odnotował łącznie 35 zgonów.

Singapur ma ścisłe kontrole graniczne z większością krajów, w tym testy przy przyjeździe, kwarantannę hotelową i prośby o pobyt w domu.

Nie różni się to od Australii, ale Singapur różni się pod względem wymagań dla podróżnych w zależności od ryzyka w miejscu, które ostatnio odwiedzili.

Ale wszystko to zostanie ostatecznie złomowane zgodnie z planem przedstawionym przez ministrów Konga i Younga Wonga, którzy tworzą wieloministerialną grupę zadaniową Covid-19 w Singapurze.

READ  Wewnątrz rosyjskiego oporu przeciwko inwazji prezydenta Władimira Putina na Ukrainę

Każdego roku wiele osób choruje na grypę. Zdecydowana większość wraca do zdrowia bez konieczności hospitalizacji, z niewielką ilością leków lub bez leków. Jednak mniejszość, zwłaszcza osoby starsze i cierpiące na choroby współistniejące, może bardzo zachorować, a niektórzy się poddają.

„Nie możemy tego wyeliminować, ale możemy zmienić epidemię w coś mniej groźnego, jak grypa lub ospa wietrzna, i żyć dalej” – powiedziało trio.

Związane z: Zero przypadków: statystyki dotyczące Covid-19 w Australii muszą się odzwyczaić

Najpierw zaszczep się, a potem zmniejsz ograniczenia

Kluczem były szczepienia. Mapa drogowa wyjścia z obecnych procedur nie może się rozpocząć, dopóki nie zostanie zakwestionowana większa liczba osób.

Singapur ma dać dwóm trzecim populacji przynajmniej jeden zastrzyk w ciągu kilku tygodni, a dwie trzecie populacji zostanie w pełni zaszczepionych do początku sierpnia.

Singapur poinformował, że niektórzy mieszkańcy, którzy zostali w pełni zaszczepieni, zachorowali na Covid-19, ale u żadnego z nich nie wystąpiły poważne objawy.

Ministrowie twierdzą, że prawdopodobnie będzie to kontynuowane i konieczne mogą być zastrzyki przypominające.

Testowanie również powinno być łatwiejsze i szybsze. Testy wykonywane samodzielnie, takie jak analizatory oddechu, powinny zastąpić niewygodną wkładkę douszną poniżej tylnej części gardła.

Nowa norma koronawirusa w Singapurze

Ministrowie powiedzieli, że Covid-19 można „oswoić”, jeśli nie zostanie pokonany.

Ustanowili to, co nazwali „nową normalnością”.

„Z czasem lotniska, porty, biurowce, centra handlowe, szpitale i instytucje edukacyjne mogą używać tych zestawów do sprawdzania pracowników i gości”.

Osoby zakażone Covid wyzdrowieją w domu, ponieważ objawy często będą łagodne, a osoby z bliskimi osobami zostaną zaszczepione.

Ponieważ większość przypadków będzie stanowiła mniejszy problem, potrzeba śledzenia i izolacji kontaktów będzie niewielka.

Dużą zmianą byłoby zaniżanie dziennych numerów spraw.

Zamiast codziennie monitorować liczbę zakażeń Covid-19, skupimy się na wynikach: ilu ciężko chorych pacjentów, ile osób przebywa na oddziale intensywnej terapii, ile osób należy zaintubować, aby uzyskać tlen itd. .

READ  Silna burza uderza w Kalifornię wśród ostrzeżeń o „potencjalnym historycznym deszczu” | Kalifornia

„To jest podobne do tego, jak teraz monitorujemy grypę”.

Ministrowie napisali w Cieśniny Czasy Że byłby to dla Singapuru sposób na wyjście z Covid-19, wznowienie ważnych wydarzeń i podróżowanie za granicę.

Mapa drogowa kontrastuje z australijskim premierem Scottem Morrisonem, który nie określił szczegółowo, w jaki sposób podróże międzynarodowe mogą powrócić.

na kanale 7′ wschód słońca Powiedział, że otwarcie granic to duże niebezpieczeństwo.

„Kiedy go wpuścisz, nie możesz go usunąć. Jeśli podejmiemy inne kroki, które sugerują inni, powinniśmy czuć się komfortowo z 5000 spraw dziennie. Nie sądzę, aby Australijczycy byli szczęśliwi”.

Chociaż, dodał, Australia bacznie przygląda się mocno zaszczepionym krajom.

„Kluczową liczbą w przyszłości jest liczba osób, które są w stanie krytycznym, i to właśnie uważnie obserwujemy w Wielkiej Brytanii”.

Ministrowie Singapuru powiedzieli, że kraj w żadnym wypadku nie znajduje się w punkcie, w którym mógłby rozpocząć się plan post-Covid. Na razie obecne ograniczenia muszą pozostać w mocy.

W rzeczywistości kraj właśnie zaostrzył wpis dla osób z Nowej Południowej Walii z powodu obecnej epidemii w Sydney.

Ale „mapa drogowa przejścia do nowej normy” nabierała tempa.

„Historia pokazała, że ​​każda pandemia będzie miała swój bieg”.