Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

USA rozpoczynają naloty na wspierane przez Iran milicje w Iraku i Syrii po atakach dronów

Stany Zjednoczone rozpoczęły kolejną rundę nalotów na wspierane przez Iran milicje w Iraku i Syrii w odpowiedzi na ataki dronów.

Wojsko amerykańskie poinformowało w niedzielnym oświadczeniu, że zaatakowało obiekty operacyjne i magazyny broni w dwóch lokalizacjach w Syrii i jednym w Iraku.

Nie powiedziała, czy wierzyła, że ​​ktoś został zabity lub ranny.

Sekretarz prasowy Pentagonu John Kirby powiedział, że grupy zbrojne wykorzystują obiekty do przeprowadzania bezzałogowych ataków powietrznych na siły amerykańskie w Iraku.

Opisał naloty jako „obronne”, mówiąc, że zostały rozpoczęte w odpowiedzi na „trwającą serię ataków wspieranych przez Iran grup wymierzonych w interesy USA w Iraku”.

„Stany Zjednoczone podjęły konieczne, odpowiednie i celowe działania, aby zmniejszyć ryzyko eskalacji, ale także wysłać jasny i jednoznaczny komunikat odstraszający” – powiedział Kirby.

Uderzenia odbyły się pod kierunkiem prezydenta USA Joe Bidena, który po raz drugi nakazał uderzenia odwetowe przeciwko wspieranym przez Iran grupom milicji od czasu przejęcia władzy pięć miesięcy temu.

Biden ostatnio nakazał ograniczone ataki na cel w Syrii w lutym w odpowiedzi na ataki rakietowe w Iraku.

Amerykański Departament Obrony (Pentagon) poinformował, że docelowe obiekty były wykorzystywane przez wspierane przez Iran milicje, w tym Kata’ib Hezbollah i Kata’ib Sayyid al-Shuhada.

ABC / drut

READ  Shepherd pochwalił bohatera za uratowanie sześciu biegaczy podczas śmiertelnego ultramaratonu w Chinach