Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rafy koralowe toczą się za pomocą stempli – ScienceDaily

Nowe badanie sugeruje, że rafy koralowe mogą być w stanie poradzić sobie ze zmianami klimatu w nadchodzących dekadach lepiej niż wcześniej sądzono – ale nadal będą zmagać się z coraz szybszymi zmianami klimatu.

Główny autor Kevin Byros-Novak jest doktorantem w ARC Center of Excellence for Coral Reef Studies na James Cook University (Coral CoE w JCU). Powiedział, że tempo, w jakim koralowce mogą przystosować się do zmian klimatu, zależy od tego, co zostało przekazane ich rodzicom.

„Przyjrzeliśmy się wszystkim wcześniejszym badaniom koralowym badającym tak zwaną„ dziedziczność ”, a to pozwoliło nam przyjrzeć się, w jaki sposób przetrwanie rodzicielskich koralowców pod wpływem stresu środowiskowego prawdopodobnie przejdzie, poprzez geny, na ich potomstwo” – powiedział Pyros-Novak. .

„Odkryliśmy, że ich zdolność do przenoszenia cech adaptacyjnych utrzymuje się pomimo wyższych temperatur” – powiedział.

„W szczególności koralowce, które lepiej niż przeciętnie przetrwają, rosną i są odporne na stres związany z bieleniem w przyszłych warunkach oceanicznych, powinny dobrze przekazywać te zalety swojemu potomstwu”.

Jednak chociaż badanie jest dobrą wiadomością, autorzy ostrzegają, że maksymalne wykorzystanie tej zdolności adaptacyjnej będzie wymagało zmniejszenia obecnego tempa globalnego ocieplenia.

„Chociaż wzrost temperatury nie wydaje się wpływać na zdolność koralowców do nadawania cech adaptacyjnych, szkody, które już obserwujemy u koralowców w wyniku zmian klimatu, mówią nam, że obecne tempo zmian jest zbyt szybkie, aby koralowce mogły się przystosować, aby nadążyć”. autor powiedział współautor profesor Mia Hogenbaum, również z Coral CoE w JCU.

„Zmiany klimatyczne gwałtownie rosną na całym świecie” – powiedział współautor, profesor Sean Connolly ze Smithsonian Tropical Research Institute. Powiedział, że gdyby zmiany klimatyczne były zbyt gwałtowne, ewolucja nie miałaby wystarczająco dużo czasu na wygenerowanie nowych odmian, aby poradzić sobie z bardziej stresującymi warunkami.

READ  Badania wykazują bezpośredni związek między genem SUV39H2 a zaburzeniami ze spektrum autyzmu

„Adaptacja do zmian oznacza, że ​​gatunki mogą przetrwać w zmieniającym się środowisku przez dłuższy czas” – powiedział profesor Connolly. „Ale gdy pojawiają się nowe warunki, ewolucja potrzebuje czasu, aby wygenerować nowe odmiany cech koralowców, takich jak tolerancja temperaturowa, które mogą następnie rozprzestrzenić się na populacje, jeśli są korzystne”.

„Tak więc, jeśli uda nam się ograniczyć zmiany klimatyczne i ustabilizować temperatury, wiele gatunków koralowców będzie miało szansę przystosować się do wyższych temperatur”.

Badanie jest syntezą 95 miar cech 19 gatunków koralowców budujących rafy.

„Zapis kopalny mówi nam, że czasy szybkich zmian środowiskowych są bardzo trudne dla życia i mogą prowadzić do bardzo wysokiego tempa wymierania” – powiedział Pyros Novak. „To jest wyzwanie, przed którym stanęły wszystkie żywe istoty w takich czasach”.

„Jednak nasze odkrycia pokazują, że koralowce są wojownikami. Są dobre w przekazywaniu korzystnych cech następnemu pokoleniu i następnemu – pomagając im radzić sobie ze stresem, z którym się borykają”.

Może to pomóc im w nawigowaniu przez kilka następnych dziesięcioleci lepiej, niż wcześniej myśleliśmy. „