Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Raport CDC mówi, że wariant delta jest tak zaraźliwy jak ospa wietrzna i może być bardziej niebezpieczny niż inne szczepy

Nowe dowody pokazujące, że wariant delta jest tak zaraźliwy jak ospa wietrzna i prawdopodobnie bardziej niebezpieczny niż inne szczepy, skłoniły amerykańskich urzędników ds. zdrowia do rozważenia zmiany porad na temat tego, jak naród zwalcza koronawirusa, pokazują wewnętrzne dokumenty.

Jak wynika z dokumentów uzyskanych przez The Washington Post, zalecanie masek dla wszystkich oraz zamawianie szczepień dla lekarzy i innych pracowników służby zdrowia to jedne z działań, które rozważają amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC).

Zgodnie z notatkami informacyjnymi personelu cytowanymi przez gazetę, wariant ten może powodować infekcje, które są bardziej zaraźliwe niż grypa, ospa i wirus Ebola.

Oddzielne nowe badanie przeprowadzone przez Centrum Kontroli Chorób (CDC) wykazało również, że trzy czwarte osób, które zaraziły się COVID-19 podczas wydarzeń publicznych w amerykańskim stanie Massachusetts, zostało w pełni zaszczepionych.

Badanie, opublikowane w piątek (czasu lokalnego), zidentyfikowało 469 osób z COVID-19, z których 74 procent zostało w pełni zaszczepionych, po dużych wydarzeniach publicznych w hrabstwie Barnstable.

Test zidentyfikował wariant delta w 90 procentach próbek wirusa pobranych od 133 osób.

CDC stwierdziło, że miano wirusa było podobne u osób w pełni zaszczepionych i nieszczepionych.

Dodała, że ​​wyższe miano wirusa wskazuje na zwiększone ryzyko transmisji i wzbudza obawy, że w przeciwieństwie do innych wariantów, zaszczepione osoby z chorobą Delta mogą przenosić wirusa.

Wiele krajów jest pogrążonych w delcie

W Japonii widziano około 10 osób idących ulicą w maseczkach w różnych kolorach.
CDC poleca maski dla wszystkich.(

Reuters: Kim Kyung-Hoon

)

Światowa Organizacja Zdrowia stwierdziła, że ​​szczepionki zatwierdzone przez WHO pozostają skuteczne, ale ostrzegła, że ​​świat jest zagrożony utratą ciężko zarobionych zysków w walce z wirusem w miarę rozprzestrzeniania się Delta.

Dyrektor generalny Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus powiedział, że infekcje wirusem Covid-19 wzrosły o 80 procent w ciągu ostatnich czterech tygodni w większości regionów świata.

Zgony w Afryce – gdzie tylko 1,5 procent populacji zostało zaszczepionych – wzrosły o 80 procent w tym samym okresie.

„Ciężko wypracowane zyski są zagrożone [of] „Zgubione, a systemy opieki zdrowotnej w wielu krajach są przytłoczone” – powiedział Tedros na konferencji prasowej.

Według Światowej Organizacji Zdrowia wariant delta wykryto w 132 krajach, stając się dominującym szczepem na świecie.

„Szczepionki obecnie zatwierdzone przez WHO zapewniają znaczną ochronę przed ciężkimi chorobami i hospitalizacją wszystkich wariantów, w tym wariantu delta”, powiedział Mike Ryan, główny ekspert WHO ds. nagłych wypadków.

Wariant delta był do tej pory najłatwiejszy do rozprzestrzenienia, powiedziała Maria Van Kerkhove, kierownik techniczny WHO ds. COVID-19, ponieważ jest o 50 procent bardziej zakaźny niż rodowe szczepy SARS-CoV-2, które po raz pierwszy pojawiły się w Chinach pod koniec 2019 roku.

Powiedziała, że ​​kilka krajów zgłosiło zwiększone wskaźniki hospitalizacji, ale nie wyższe wskaźniki zgonów z powodu wariantu delta.

Japonia poinformowała w piątek (czasu lokalnego), że rozszerzy swój stan wyjątkowy na trzy prefektury w pobliżu miasta-gospodarza olimpijskiego Tokio i zachodniej prefektury Osaka, ponieważ liczba przypadków COVID-19 wzrasta w stolicy i całym kraju, rzucając cień na Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Dr Ryan zauważył, że Tokio zarejestrowało ponad 3000 przypadków w ciągu ostatnich 24 godzin, wśród około 10 000 nowych infekcji w Japonii.

Reuters/Associated Press

Pobierz formularz…

READ  Jak Thomas Pesquet świętował 14 lipca na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej?