Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Raport: Limitowana edycja Toyoty GRMN86 zaplanowana na 2025 rok

Raport: Limitowana edycja Toyoty GRMN86 zaplanowana na 2025 rok

Toyota GR86 przygotowuje się do ostrzejszej, skoncentrowanej na torze edycji specjalnej o mniejszej masie, ale być może nie większej mocy.


Według nowego raportu z Japonii, szybsza, limitowana edycja GRMN sportowego samochodu Toyoty GR86 może zostać zaprezentowana w przyszłym roku i wprowadzona na rynek w 2025 roku.

Prestiżowa publikacja japońska Dziesiąty Magazyn Z raportów wynika, że ​​„GRMN86” – jak się go nazywa – ma pojawić się w 2025 roku jako najszybsza i najbardziej zorientowana na tor wersja dotychczasowej wersji GR86 drugiej generacji.

GRMN (Gazoo Racing Tuned by the Meisters of the Nurburgring) to najwyższy poziom odznak w gamie Gazoo Racing Toyoty, przewyższający zwykłe, wyczynowe samochody GR i pakiety GR Sport, które zazwyczaj dodają bardziej sportowe zawieszenie i stylizację.

Toyota 86 GR MN z 2016 roku.

Najnowsze doniesienia pojawiają się rok po tym, jak magazyn po raz pierwszy przedstawił plany dotyczące atrakcyjniejszej wersji sportowego coupe, choć nie była wówczas znana żadna data premiery, oraz osiem lat po premierze oryginalnego, wysokiej jakości modelu 86 GRMN, dostępnego wyłącznie w Japonii. Ceny edycji specjalnych.

Czas pokaże, czy nowy model będzie dostępny wyłącznie w Japonii, jak ma to miejsce w przypadku większości modeli Toyoty GRMN, w tym GRMN Yaris.

według Dziesiąty MagazynGRMN86 ma stracić na wadze dzięki masce i dachowi z włókna węglowego, a także dodać wydłużony przedni splitter, wysoki tylny spojler i nowy układ wydechowy z centralnymi wylotami.

Czterocylindrowy „boxer” o pojemności 2,4 litra pozostanie jednak bez turbodoładowania Dziesiąty Magazyn Mówi, że ma „niewiele miejsca na rozwój” i „nie oczekuje się radykalnej poprawy wydajności”.

Dziesiąty Magazyn Spekuluje, że niewielki wzrost mocy wynika z „zmniejszenia masy części i zmniejszonego tarcia” – czemu może towarzyszyć wzmocniona sześciobiegowa manualna skrzynia biegów.

Twierdzi, że Toyota doda wsporniki nadwozia pod podłogą samochodu i zwiększy ilość kleju strukturalnego stosowanego w celu poprawy sztywności nadwozia.

Według doniesień Toyota rozważa zastosowanie tylnej szyby z poliwęglanu w celu dalszego zmniejszenia masy Dziesiąty Magazyn Twierdzi, że ma trudności ze znalezieniem dostawcy komponentów, który byłby skłonny wyprodukować część wymagającą gorących przewodów, aby umożliwić funkcję odszraniania.

„Chociaż jeden konkretny dostawca jako pierwszy na świecie to osiągnął, wskaźnik zwrotów, przy którym produkt mógł zostać wysłany jako produkt tranzytowy, był tak niski, że jedna osoba stwierdziła: „Wygląda na to, że nie chcą tego zaakceptować” Ponownie,'” Dziesiąty Magazyn Mówi w swoim raporcie opublikowanym w jej drukowanym czasopiśmie.

„Na przykład, jeśli Toyota, monter, zapewni wsparcie finansowe dostawcom, może to ostatecznie doprowadzić do przełomu”. [which would make it cheaper] „I będzie można je zastosować w samochodach produkowanych masowo”.

Mówi się, że oryginalny 86 GRMN to pierwszy masowo produkowany pojazd z tylną szybą z poliwęglanu zawierającą odmrażacz.

Według magazynu Toyota GRMN86 trafi do japońskich salonów dopiero w 2025 roku – chociaż prototyp może zostać zaprezentowany wcześniej, już podczas targów motoryzacyjnych Tokyo Auto Salon w styczniu 2024 roku.

Toyota GR Yaris została zaprezentowana na Salonie Samochodowym w Tokio w 2020 r., natomiast GRMN Yaris (powyżej) została zaprezentowana podczas wydarzenia w 2022 r.

Alexa Misoyiannisa

Alex Misoyannis pisze o samochodach od 2017 roku, kiedy stworzył własną stronę internetową Redline. Współpracował z Drive w 2018 r., zanim dołączył do CarAdvice w 2019 r., a w 2020 r. został stałym dziennikarzem zespołu informacyjnego. Samochody odgrywały ważną rolę w życiu Alexa, od przeglądania magazynów motoryzacyjnych w młodym wieku po dorastanie wokół wydajności . Pojazdy w rodzinie kochającej samochody.

Przeczytaj więcej o Alexie Misoyiannisieikona łącza