Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja inteligentnego routera D-Link R15 AX1500: potężna opcja dla początkujących

Nowa seria routerów Eagle Pro AI firmy D-Link chce wstrząsnąć sytuacją po obu stronach rynku, od routerów klasy podstawowej po systemy sieciowe klasy premium. R15 AX1500 Eagle Pro AI to opcja podstawowa, ale oferuje świetną wartość dzięki kompaktowej konstrukcji, funkcjonalności Wi-Fi 6 i kilku inteligentnym funkcjom, w tym polecenia Google Assistant i polecenia głosowe Amazon Alexa, które sprawiają, że ta strona rynku zaginął ostatnio. Ostatni. Może nie wyskoczyć na użytkowników w żaden szczególny sposób, ale nadal jest to warta ulepszenia, aby szukać łączności Wi-Fi 6 lub jako podstawowa aktualizacja routerów oferowanych przez większość dostawców Internetu i komunikacji.

projekt

Podobnie jak jego rodzeństwo, inteligentny router G415 4G, R15 jest dość kompaktowy, ma płaskie białe wykończenie i cztery boczne anteny. W przeciwieństwie do G415, R15 leży płasko na plecach, a nie stoi prosto, co oznacza, że ​​w niektórych miejscach może zajmować nieco więcej miejsca. Jednak R15 jest jednym z najmniejszych routerów, jakich kiedykolwiek używałem, więc nie wyobrażam sobie, aby rozmiar i orientacja były ogromnym problemem dla większości użytkowników.

Z tyłu routera znajdują się również trzy porty Gigabit Ethernet LAN i jeden port Gigabit Ethernet zapewniający szybsze transfery, które są obecnie standardem dla wszystkich poziomów i poziomów routerów internetowych. Co więcej, trzeba przyznać, że z routerem niewiele się dzieje, co niekoniecznie jest złe. Jego mniejszy rozmiar pozwala na ukrycie go, podczas gdy jedyną rzeczą, na którą mogę zwrócić uwagę, jeśli chodzi o ogólny wygląd i projekt takiego routera, jest to, że płaski biały kolor może się wyróżniać, zwłaszcza jeśli twoja konfiguracja internetowa jest w w środku sytuacji w domu.

wydajność

Pod względem osiągów R15 gra stosunkowo prosto. Dzięki możliwości osiągnięcia prędkości do 1201 Mb/s w paśmie 5 GHz i 300 Mb/s w tradycyjnym paśmie 2,4 GHz, większość australijskich użytkowników znajdzie router zdolny do transmisji z najszybszymi prędkościami oferowanymi przez nasze firmy internetowe i dostawców usług telekomunikacyjnych. W przeciwieństwie do większości podstawowych routerów i routerów oferowanych przez wspomnianych operatorów internetowych i operatorów, R15 może pokryć ogromny obszar 230 metrów kwadratowych, dzięki czemu jest oczywistym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i większych gospodarstw domowych, bez konieczności zakupu dowolne zewnętrzne lub dodatkowe przedłużacze.

READ  Pokémon Unite dodaje subskrypcję z miesięcznymi nagrodami

Jednak R15 jest przyjazny dla grupy Eagle Pro AI, co oznacza, że ​​takie przedłużacze, a nawet dodatkowe routery można łatwo sparować z R15 za pośrednictwem aplikacji Eagle Pro AI. Podobnie jak inteligentny router G415 4G, silnik Eagle Pro AI zapewnia użytkownikom najbardziej niezawodne pasmo w dowolnym momencie, niezależnie od tego, czy jest to 2,4 GHz, czy 5 GHz, umożliwiając wiele zastosowań, aby uzyskać stały dostęp do najbardziej wydajnego i niezawodnego sposobu połączenia.

Programowanie

Na szczęście aplikacja Eagle Pro AI jest niezwykle łatwa w użyciu. Ponieważ omówiliśmy większość funkcji i funkcji aplikacji w Przegląd inteligentnego routera D-Link G415 AX1500 4Gponiżej zamieściliśmy odpowiedni fragment, przedstawiając prawie identyczny eksperyment w odniesieniu do R15:

„Jest niezwykle łatwy w nawigacji i odpowiada za dodatkowe funkcje, w tym wspomniany wcześniej optymalizator sieci AI i pomocną kontrolę rodzicielską AI. Jak sama nazwa wskazuje, AI Parental Control pozwala użytkownikom monitorować i zarządzać aktywnością online ich dzieci. Stąd możesz może utworzyć profil dla indywidualnych użytkowników, aby blokować i ograniczać dostęp do Internetu.Poza rozprzestrzenianiem się wirusa, który może być problemem dla niektórych rodziców, niektóre witryny mogą być nawet blokowane dzięki filtrowi sieciowemu.

Aplikacja Eagle Pro AI umożliwia również sterowanie głosowe za pośrednictwem wielu platform, w tym Asystenta Google i Amazon Alexa. Niektórym może się to wydawać niepotrzebne, ale jest to mile widziane włączenie dla tych, którzy chcą zmienić swój dom w inteligentny, połączony wypoczynek. Wbudowany AI Assistant może również generować cotygodniowe raporty motywujące aktywność użytkowników i ogólny ruch w Internecie, z zaleceniami dotyczącymi rozwiązywania problemów, które mogą się pojawić. Ogólnie rzecz biorąc, aplikacja jest niezwykle łatwa w nawigacji i dostarcza informacji na każdym kroku”.

Osąd i wartość

Ogólnie rzecz biorąc, inteligentny router D-Link R15 AX1500 to niezawodny router w przystępnej cenie. Dzięki kompatybilności z Wi-Fi 6, implementacji Eagle Pro AI i kompaktowej konstrukcji jest to z pewnością trudne do ominięcia, jeśli przeprowadzasz aktualizację z podstawowego routera dostarczonego przez dostawcę Internetu lub nie możesz się doczekać obsługi Wi-Fi 6, która może być oferowane Tutaj w jednym z najtańszych punktów cenowych na rynku. Imponujący zasięg wyeliminowałby potrzebę stosowania przedłużaczy w większości domów, a takie rozwiązanie jest niezwykle łatwe w konfiguracji ze względu na bezproblemową funkcjonalność aplikacji Eagle Pro AI. Jeśli szukasz potężnego, wielofunkcyjnego narzędzia za przystępną cenę, być może nie będziesz musiał szukać dalej.

READ  Asus ogłasza pierwszy na świecie monitor do gier Nvidia G-Sync 500 Hz

cztery gwiazdki na pięć)

Przegląd najważniejszych wydarzeń:
światła: Biały może się wyróżniać, zwłaszcza jeśli internet znajduje się w centralnej lokalizacji
twórca: D-Link
Cena £: 199 dolarów australijskich
Do dyspozycji: W tej chwili

Recenzja na podstawie jednostki dostarczonej przez D-Link.