Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

DuckDuckGo zablokuje więcej skryptów śledzących firmy Microsoft

KaczkaKaczkaGowyszukiwarka ukierunkowana na prywatność Zapowiedziany 5 sierpnia Że zacznie blokować skrypty śledzące firmy Microsoft innych firm w swoich aplikacjach do przeglądania i Rozszerzenia przeglądarki W następnym tygodniu. DuckDuckGo powiedział, że jego aplikacje beta zaczną również blokować skrypty śledzące innych firm w przyszłym miesiącu.

Czytaj więcej: DuckDuckGo uruchomiło swoją pierwszą przeglądarkę dla komputerów Mac w wersji beta

Wyszukiwarka ustawiła się jako plik alternatywny W przypadku innych wyszukiwarek, takich jak wyszukiwarka Google. Duża różnica między nimi polega na tym, że DuckDuckGo blokuje skrypty śledzące i pliki cookie innych firm przed śledzeniem Cię w sieci.

Jednak w maju DuckDuckGo znalazło się pod ostrzałem po tym, jak podczas korzystania z przeglądarek DuckDuckGo znaleziono skrypty śledzące Microsoft.

Gabriel Weinberg, dyrektor generalny DuckDuckGo, napisał w Post na blogu. „Cieszymy się, że już tak nie jest. Nie mamy i nie mamy żadnych podobnych ograniczeń z żadną inną firmą”.

KaczkaKaczkaGo Ochrona pobierania przez oprogramowanie śledzące innych firm Skrypty śledzące firm takich jak Facebook i Google są już zablokowane. DuckDuckGo powiedział, że blokuje już większość skryptów śledzących Microsoft i ogranicza śledzenie Microsoft poprzez inne zabezpieczenia, w tym blokowanie plików cookie innych firm Microsoft w przeglądarkach DuckDuckGo.

DuckDuckGo ogłosił również, że Microsoft ma zaangażowany Brak profili użytkowników DuckDuckGo po kliknięciu reklamy. Reklama na DuckDuckGo jest częścią partnerstwa firmy z Microsoft.

DuckDuckGo napisał na swojej stronie internetowej: „Kiedy klikasz reklamę dostarczoną przez Microsoft, która pojawia się na DuckDuckGo, Microsoft Advertising nie kojarzy zachowania kliknięcia reklamy z profilem użytkownika”. Nie przechowuje również ani nie udostępnia tych informacji w celach innych niż księgowe.

DuckDuckGo zauważa, że ​​niektórzy reklamodawcy używają skryptów Microsoft, aby dowiedzieć się, ile razy kliknięcie reklamy prowadzi do zakupu w Microsoft Advertising. Chociaż ochrona przesyłania zewnętrznego modułu śledzącego nie uniemożliwia przesyłania tych żądań do witryny reklamodawcy, jest zabroniona we wszystkich innych kontekstach. Możesz wyłączyć reklamy w DuckDuckGo w ustawieniach wyszukiwania i anonimowo wyświetlać reklamy w DuckDuckGo.

READ  Dlatego Sony odłożyło premierę nowej kamery Vloging

DuckDuckGo również zaprezentował plik Nowa strona internetowa To wyjaśnia ochronę, jaką DuckDuckGo oferuje we wszystkich swoich produktach. DuckDuckGo opublikowane publicznie katalogi Za to, co jest zabronione i nie jest zabronione również podczas korzystania z przeglądarek. Użytkownicy mogą zgłaszać wszelkie problemy, które widzą w katalogach, na adres [email protected]

Możesz pobrać aplikacje mobilne DuckDuckGo na Androida i iOS z Sklep Google Play albo Sklep z aplikacjami.

Aby uzyskać więcej prywatności, sprawdź Co wiesz o DuckDuckGo A Dlaczego powinieneś przejść na DuckDuckGo.


Teraz graj:
Patrz na to:

Apple aktualizuje ustawienia prywatności w iOS 16


2:11