Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Recenzja Withings ScanWatch 2/Light Smart Watch

Recenzja Withings ScanWatch 2/Light Smart Watch

Bardzo podobał mi się czas spędzony w zeszłym roku z Withings Scanwatch. Chociaż jestem wielkim fanem Apple i posiadaczem Apple Watch od jego premiery w zeszłym roku, noszenie komputera na nadgarstku może czasami być kłopotliwe, co w rzeczywistości oznacza, że ​​nie można odłączyć się od niego, gdy jest on online, a nawet więcej dlatego, że stał się narzędziem do śledzenia snu, przeznaczonym do ostrzegania 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

To właśnie sprawia, że ​​Withings Scanwatch jest tak świetny i tak samo jest w przypadku Scanwatch 2. Pozwala śledzić wszystkie ważne wskaźniki zdrowotne i oferuje najlepsze części smartwatcha bez poczucia konieczności codziennego ładowania. Lub ostrzega Cię przy każdym powiadomieniu (chociaż możesz to zrobić, jeśli chcesz).

ScanWatch 2 wygląda bardzo podobnie do oryginału i jest dostępny w wersjach 38 i 42 mm. Nadal wolę wygląd 38 mm ze względu na to, jak minimalnie jest wokół krawędzi wyświetlacza, ale nadal podoba mi się 42 mm pokazane na zdjęciu na moim nadgarstku poniżej. Wyświetlacz OLED nie ma najwyższej rozdzielczości skali szarości, a mimo to podoba mi się jego klasyczny wygląd. Zegarek wydaje się ciężki, ale pomimo swoich rozmiarów jest bardzo wygodny w noszeniu, nawet podczas spania.

Największą zaletą Scanwatch 2 jest niewątpliwie 30-dniowa żywotność baterii. Nie potrafię nawet opisać słowami, jak przydatny jest mieć smartwatch, którego nie trzeba ładować codziennie, martwić się o ładowanie go przed snem, a potem zapomnieć o ponownym włączeniu. Scanwatch 2 będzie Ci towarzyszyć przez długi czas i rzadko będziesz musiał myśleć o jego ładowaniu, co zapewnia lepsze śledzenie stanu zdrowia, które przypomina rzeczywiste śledzenie 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, ponieważ pozostaje na nadgarstku przez dłuższy czas.

Podobnie jak w oryginale, możesz śledzić swój sen, który jest podzielony na różne części i daje ocenę na podstawie tego, jak dobrze śpisz, a także istnieje możliwość śledzenia twoich kroków, w tym komplikacji na tarczy zegarka, która informuje, jak blisko masz zasnąć. Osiągniesz swój cel, świętując od razu po tym, jak to zrobisz, co moim zdaniem jest bardziej motywujące niż w przypadku innych zegarków.

READ  Mapowanie ukrytych rezerw litu w Australii

Nadal masz także czujnik tętna, który mierzy tętno i wykonuje elektrokardiogram (EKG), chociaż czujniki te zostały ulepszone, aby były dokładniejsze, szybsze i zapewniały pomiar, a także wykrywały, kiedy zegarek nie jest na nadgarstku, więc nie zużywa baterii. Podobnie jak w przypadku oryginału, nadal możesz mierzyć poziom tlenu. Nowością w zegarku ScanWatch 2 jest śledzenie tętna (dostępne w tym roku w aktualizacji oprogramowania), które będzie mierzyć częstość oddechów w nocy, podczas snu.

Najtańsze ceny

Nowością i wyłącznością w Scanwatch 2 jest śledzenie temperatury, które nie służy do monitorowania rzeczywistej temperatury w czasie rzeczywistym, ale raczej do określenia wartości bazowej, a następnie pomiaru wzrostu lub spadku temperatury w ciągu dnia, aby wykryć początek choroby i zmierzyć podczas snu, a także mierz podczas ćwiczeń, aby mieć pewność, że temperatura nie wzrasta.Twoja temperatura i skutecznie reguluj swoją temperaturę. Podczas gdy oryginalny Scanwatch był w stanie śledzić cykle menstruacyjne, Scanwatch 2 może je śledzić za pomocą wbudowanego czujnika temperatury skóry.

Nowością jest także automatyczne śledzenie, które oprócz śledzenia ćwiczeń, które możesz wykonać ręcznie dla 50 aktywności, automatycznie śledzi aktywności takie jak chodzenie, jazda na rowerze i pływanie. Byłem nieco zaskoczony, jak często moje ćwiczenia były prawidłowo mierzone, niezależnie od tego, czy był to szybki marsz, czy gra w tenisa stołowego z partnerem. Były tam wszystkie, nawet jeśli nie zawsze były poprawnie rejestrowane jako prawidłowe treningi, mogłem ręcznie wejść i dodać je, jeśli było to konieczne.

W zestawie znajduje się nowa ładowarka, co jest nie tylko ogromnym ulepszeniem, ale także najlepszą ładowarką do smartwatcha, jakiej używałem, co oznacza, że ​​blokuje się i ładuje inteligentnie za pomocą pokrętła. Rozszerza się nieco, dzięki czemu można włożyć zegarek, i blokuje się, aby się nie poluzował, co często się zdarza, gdy korzystam z innych ładowarek do smartwatchów.

READ  Wycieczka przeglądowa Kingdom Tears

Warto zauważyć, że podobnie jak inne produkty Withings, otrzymujesz wynik Health Optimization, który mierzy Twoją aktywność, ciało, serce, sen i zdrowie menstruacyjne, ale jest to dodatkowa miesięczna opłata w przypadku subskrypcji Withings+, co mi się nie podoba.

Wraz ze Scanwatch 2 firma Withings porzuciła także Scanwatch Light, który ma mniejszą tarczę o średnicy 37 mm i oferuje wiele takich samych funkcji, aby stać się mniejszym, lżejszym zegarkiem dla początkujących, przeznaczonym dla codziennych klientów, którzy chcą trochę zadbać o zdrowie śledzenie. . Czujniki zostały ulepszone, aby uzyskać dokładniejsze odczyty niż oryginalny Scanwatch, ale są nieco bardziej podstawowe niż Scanwatch 2, chociaż zachowują najważniejsze 30 dni pracy na baterii. Warto zauważyć, że nie ma zawiłości kroków na dole, ale ma to cyfrowo na górze, więc nie jest to wielka sprawa.

Może monitorować oddech, sen i ćwiczenia, śledzić podstawowe tętno, a także mierzyć oddech i częstość menstruacji, ale traci śledzenie temperatury i automatyczne śledzenie ćwiczeń, które dodano w Scanwatch 2. Świetny, lekki zegarek, ale możesz chcieć kupić oryginał Scanwatch, jeśli możesz go znaleźć ze zniżką (jak obecnie JB HI-FI).

Ogólnie rzecz biorąc, bardzo podoba mi się zarówno ScanWatch 2, jak i ScanWatch Light za to, co oferują w porównaniu z innymi smartwatchami takimi jak Apple i Google. Zachowuje klasyczny wygląd zegarka na nadgarstku, a żywotność baterii znacznie zapewnia, że ​​pozostanie na nadgarstku niemal 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, aż do wyczerpania się baterii miesiąc później.

Wniosek

Withings ScanWatch 2 oferuje ogromne postępy w zakresie zdrowia w stosunku do oryginału, zachowując jednocześnie imponującą 30-dniową żywotność baterii, podczas gdy ScanWatch Light oferuje wiele takich samych ulepszeń w mniejszej, tańszej obudowie.