Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rewolucja AI już niedługo wybuchnie w kolejnym rozdziale historii Polski

Rewolucja AI już niedługo wybuchnie w kolejnym rozdziale historii Polski

Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autora i w żaden sposób nie reprezentują stanowiska redakcyjnego Euronews.

Polscy przedsiębiorcy po cichu napędzali rewolucję AI, która wstrząsnęła światem w zeszłym roku. Naszym obecnym celem jest, aby do 2050 roku Polska znalazła się w gronie 10 najbogatszych krajów świata – pisze Miron Mironiuk.

Reklama

Historia rewolucji przemysłowych ma jasną narrację, w której prosperują kraje napędzające innowacje i rozwój nowych technologii.

Podczas pierwszej rewolucji przemysłowej maszyna parowa znacząco wpłynęła na losy Wielkiej Brytanii. Później wynalezienie elektryczności podobnie wpłynęło na Amerykę, wyprzedzając Wielką Brytanię jako najbogatszy kraj na świecie.

Dziś, dzięki niezrównanej platformie inżynierskiej, Polska ma szansę wykorzystać rewolucję sztucznej inteligencji, aby już w połowie tego stulecia stać się jednym z dziesięciu najbogatszych krajów świata.

Gwiazdorski zespół AI wprowadza Polskę w nową erę

Polscy przedsiębiorcy po cichu napędzali rewolucję AI, która wstrząsnęła światem w zeszłym roku.

Weźmy na przykład Camilę Staricę, która stworzyła produkty łączące technologię z naukami przyrodniczymi dla Google X, najpopularniejszego na świecie narzędzia do śledzenia okresu i Flow Health. Teraz skupił się na wprowadzaniu metod leczenia niepłodności w erę sztucznej inteligencji za pośrednictwem swojej firmy Rita Health.

Albo Marek Cygan, profesor Instytutu Informatyki Uniwersytetu Warszawskiego i mistrz świata w programowaniu, którego robotyczny start-up Nomagic zwiększa produkcję w sektorze retail.

Carol Kurach rozwija głębokie sieci neuronowe od ponad 14 lat i, jak sama mówi, „to było już modne”. Jego praca jako współzałożyciela prestiżowego Centrum Badań nad Mózgiem Google w Zurychu położyła podwaliny pod szybki wpływ sztucznej inteligencji, który świat zobaczył w zeszłym roku.

To tylko kilka przykładów, które dadzą jasny obraz: polscy inżynierowie pracowali za kulisami, a teraz czas wyjść na światło dzienne.

READ  Prawicowy rząd Polski zwalnia dyrektora wiodącego muzeum sztuki współczesnej jako kolejny cios w scenę kulturalną

W zeszłym roku kluczowe wybory krajowe sprawiły, że Polska znalazła się na rozdrożu. Jak w przypadku każdego nowego początku, jest to właściwy czas na poszukiwanie nowych podejść i włączenie wiedzy specjalistycznej, którą polscy inżynierowie zgromadzili na całym świecie, do krajowego planu rozwoju gospodarczego.

Dlatego tworzymy specjalny zespół o nazwie PL/AI, doradzający polskiemu Ministerstwu Cyfryzacji, skupiający wiedzę Kamili, Karola, Marka oraz czołowych światowych przedsiębiorców i mistrzów świata w programowaniu i badaczach, aby rozwijać myślenie i innowacje. Umiejętności rozwiązywania problemów w sercu polskiego życia.

Co możemy zrobić dla naszego kraju?

Polska znajduje się w wyjątkowej sytuacji, a ponieważ znajdujemy się w środku czwartej rewolucji przemysłowej, niewykorzystana szansa byłaby niewykorzystaną wiedzą i doświadczeniem sił napędowych rewolucji sztucznej inteligencji.

Nasza praktyczna wiedza może pomóc w rozwiązaniu niektórych z najbardziej palących problemów kraju. Chociaż sztuczna inteligencja jest narzędziem o niewyobrażalnych możliwościach i możliwościach rozwoju, należy ją stosować przy zastosowaniu odpowiednich zabezpieczeń, aby utrzymać ją pod kontrolą.

Podejście grupy polega na rozpoznaniu zagrożeń związanych ze sztuczną inteligencją, wykorzystaniu jej potencjału i wdrażaniu go poprzez praktyczne rozwiązania, które przygotowują Polskę na kolejną rewolucję przemysłową.

Edukacja to paląca kwestia, która ilustruje zarówno zagrożenia, jak i możliwości związane z technologią.

Wiele osób wciąż stara się nie myśleć o tym, że sztuczna inteligencja wyeliminuje wiele stanowisk pracy. Od analityków danych po urzędników ubezpieczeniowych – nowa technologia będzie miała ogromny wpływ na każdego.

Musimy zadbać o to, aby następne pokolenie było gotowe na ten zmieniający się rynek branżowy.

Możliwości są nieskończone

Z jednej strony narzędzia sztucznej inteligencji mogą pomóc w wyrównaniu szans poprzez określenie lepszych programów i metod nauczania oraz udostępnienie ich gminom o niskich wynikach testów.

Z drugiej strony musimy zadbać o to, aby dzisiejsi uczniowie rozumieli podstawy technologii, która otacza ich na każdym etapie życia.

Reklama

Dlatego jako jedno z pierwszych praktycznych rozwiązań pracujemy nad tym, aby każdemu uczniowi w Polsce zapewnić wysokiej jakości edukację programistyczną.

READ  Rosja, Polska i Litwa przyspieszają połączenie gazowe w związku z obawami o dostawy

Możliwości są nieograniczone i nie mogę się doczekać, aż zacznę wykorzystywać moc sztucznej inteligencji, aby zaistnieć w kolejnym rozdziale historii Polski.

Nasz cel? Do 2050 roku możesz stać się jednym z 10 najbogatszych krajów świata.

Miron Mironiuk jest założycielem i dyrektorem generalnym Cosmos AI and Code with Pope.

W Euronews wierzymy, że wszystkie poglądy mają znaczenie. Skontaktuj się z nami pod adresem [email protected], aby przesłać propozycje lub zgłoszenia i wziąć udział w rozmowie.

Reklama