Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rodzina Miriam i Arne Notkin twierdzi, że odbierają telefony z telefonu stacjonarnego tej pary

Rodzina dziadków z Florydy zaginęła w wyniku zawalenia się budynku Surfside powiedziała The Post Tuesday, że wciąż odbierają tajemnicze telefony z linii stacjonarnej pary – co najmniej 20 od czasu katastrofy.

Poczta w Nowym Jorku Diane O’Hayun podobno powiedziała, że ​​ostatni promyk nadziei rodziny pojawił się wcześnie w poniedziałek, kiedy jej młodsza siostra otrzymała telefon od rodziców, Miriam i Arne Notkin.

„Przychodzą codziennie” – powiedział 56-letni O’Hayun o przerażających telefonach.

„Ostatnio dowiedziałem się, że był poniedziałek rano, telefon przyszedł około 5:30 rano. To było spójne. Za każdym razem jest tak samo. „

O’Hayun powiedziała, że ​​jej bratanek, Jake Samuelson, zadzwonił do detektywa policji w Surfside, aby dowiedzieć się, jak telefony na telefon jej siostry mogły się odbyć pięć dni po zawaleniu się bloku mieszkalnego pary.

„Nikt nie jest na linii i jest po prostu stały”, wspomina Ohayun, która powiedziała, że ​​​​odebrała jeden z tych telefonów późną niedzielę. „A my czekamy i rozłączamy się, bo nic się nie zmieniło”.

O’Hayun powiedziała, że ​​moduł identyfikacji dzwoniącego w telefonie jej 48-letniej siostry wskazywał, że telefony pochodziły z linii jej rodziców w ich mieszkaniu 302 w Champlain Towers South, gdzie telefon znajdował się obok ich łóżka.

„Mój siostrzeniec podszedł do kamery, aby spróbować znaleźć odpowiedzi, podnieść świadomość i być może sprawdzić, czy inni członkowie rodziny w budynku również odbierają telefony” – powiedział Ohayon, odnosząc się do wywiadu, którego jej udzielił. WPLG. „Nie rozumieliśmy, co oznaczały te telefony. Mogli prosić o pomoc. Nie wiemy, co mają na myśli”.

O’Hayun powiedział, że nie jest jasne, gdzie jest śledztwo w sprawie wtorkowych telefonów.

„Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi” – powiedziała. „Po prostu czekamy, aby usłyszeć, nie wiemy”.

READ  Białoruska aktorka opozycyjna Maria Kolesnikova skazana na 11 lat więzienia, opisując to jako „atak na demokrację”

Stało się tak, gdy prezes stowarzyszenia condo w bloku mieszkalnym przy plaży, który częściowo zawalił się w zeszłym tygodniu na Florydzie, opisał „przyspieszające” niszczenie budynku w liście do mieszkańców w kwietniu.

Budynek został oceniony w 2018 roku przez inżynierów, którzy znaleźli problemy, w tym znaczne uszkodzenia konstrukcji pod pokładem basenu, mówi list Jana Wodneckiego.

Ale Wodnicki pisze w liście uzyskanym przez CNN i inne media, że ​​postrzegane pogorszenie od tego czasu przyspiesza.

„Sytuacja na dachu znacznie się pogorszyła, więc trzeba było przeprowadzić rozległe naprawy dachu”, mówi.

Potwierdzona liczba ofiar śmiertelnych z powodu zawalenia się budynku South Champlain Tower w czwartek wyniosła 11. Nadal brakuje 150 osób.

Prezydent USA Joe Biden powiedział dziś rano, że planuje odwiedzić miejsce katastrofy budynku mieszkalnego.

„Miejmy nadzieję, że już w czwartek”, powiedział Biden dziennikarzom, opuszczając Biały Dom, by udać się do Wisconsin, aby promować ponadpartyjny plan infrastruktury.

Biuro prasowe Białego Domu potwierdziło chwilę później, że Biden i pierwsza dama Jill Biden odbędą podróż w czwartek.

Narastają pytania o to, jak budynek mieszkalny w Miami zawalił się tak szybko i gwałtownie.

Raport inżynieryjny Morabito Consultants z 2018 r. nie powiedział, czy budynek był zagrożony zawaleniem.

Firma ta przedstawiła stowarzyszeniu mieszkań szacunkowych kwotę 9,1 miliona dolarów za „kompleksowe i niezbędne naprawy”. Liczba ta wzrosła, gdy stało się jasne, że w ramach 40-letniego procesu renowacji hrabstwa potrzeba więcej napraw, a w kwietniu Stowarzyszenie Champlain Towers South zatwierdziło wycenę na 15,5 miliona dolarów (20 milionów AU), według CNN.

Sieć podała, że ​​płatności mają rozpocząć się tydzień po upadku. Przyjaciele i sąsiedzi mieszkańców budynku urządzili czuwanie na pobliskiej plaży w poniedziałek wieczorem, ściskając białe róże i szlochając, gdy grupa paliła kadzidła i grała na dzwonku.

READ  Kazachski oficer został ścięty, a protestujący zabici jako cel urzędów państwowych wśród niepokojów

Na piasku leżały świecące kije i ziemia z napisem „NADZIEJA”, podczas gdy na wybrzeżu w ruinach budynku dźwięk elektrycznych narzędzi ratowniczych trwał przez całą noc bez żadnych oznak, że ktoś niedawno został znaleziony żywy.