Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rolnicy ostrzegają, że „emu może łamać kości”: przestań kupować gigantyczne ptaki dla kaprysu |  ptaki

Rolnicy ostrzegają, że „emu może łamać kości”: przestań kupować gigantyczne ptaki dla kaprysu | ptaki

TWujek Chul, właściciel Farmy w Dolinie Księżyca W Aspers w Pensylwanii zarabia na życie, sprzedając pisklęta emu w całym kraju. Nielotny ptak, pochodzący z Australii, kosztuje około 200 USD za „standardową” czarno-brązową odmianę, podczas gdy rzadka biała odmiana może kosztować nawet 850 USD. Emus to ogromna część życia Shulla. Ale wysłuchaj jej prośby: ludzie, przestańcie je kupować, ponieważ są urocze w mediach społecznościowych.

„Ostatnie wirusowe filmy zwiększyły świadomość na temat emo i ich zachowania” – powiedział Schul. „Odkryliśmy, że wiele osób dostaje emu dla kaprysu i nie przeprowadza odpowiednich badań przed zdobyciem tych dużych ptaków”.

W szczególności jeden duży ptak, opierzony chłopiec o imieniu Emmanuel Todd Lopez, mierzący 5 stóp i 8 cali, stał się twarzą rosnącej obsesji TikTok na punkcie zwierzęcia. Mieszka z Taylor Blake, właścicielem Knuckle Bumps Farms na Florydzie i ma za sobą cały rok. Po pierwsze, jego „pragnienie chaosu”, jak nazwała to Blake w swoim biografii na Instagramie, przyniosło mu ponad 2,4 miliona obserwujących.

Emmanuel jest znana z tego, że strzela do Blake’a filmem, gdy próbowała kręcić filmy edukacyjne na farmie. Para ma motto: „Emmanuel! Nie!”, które Blake mówi ostrym cięciem. Wystarczyło na The Tonight Show z Jimmym Fallonem, że Blake poleciał na część do Nowego Jorku. narysuj je Zawierała lalkę dzikiego emu, która zwinęła się w poprzek ekranu, coś w rodzaju wersji Gen Z słynnej (choć mniej zainteresowanej) części lalkarza Roda Hulla. Próba molestowania seksualnego na scenie).

Zdjęcia: Christopher Barth/@warbirdsfarm przez TikTok

Ale bardziej zielone pastwiska Emmanuela nie przetrwały długo. Wkrótce pojawiły się stare tweety, w tym zawierające rasistowski język. To był New York Times Nie można zweryfikować Że Blake napisał tweety, nie odpowiedział na zarzuty ani prośbę o komentarz ze strony Guardiana.

READ  Drugi delegat Eurowizji ma pozytywny wynik dla Covid-19

I wtedy doszło do tragedii: ptasia grypa uderzyła w farmy Knuckle Bump. Według Blake’aTen śmiertelny szczep zabił „99%” ptaków na farmie, w tym „każdego kurczaka i kaczki” z Knuckle Bump, wszystkie gęsi, dwa czarne łabędzie i oba indyki. Emmanuel przeżył, chociaż Blake udostępnił zdjęcia, na których wyglądał na wychudłego i chorego. Kochała i całowała swojego cennego ptaka bez maski, alarmując zwolenników, którzy nie chcieli, by choroba przeniosła się na gatunek. Wreszcie Blake otwarty W zeszłym tygodniu Emmanuel uzyskał negatywny wynik testu na wszystkie główne choroby. Mowa: Wydawał się być zdenerwowany.

Niesamowity epicki, ale hodowcy emu twierdzą, że to część pracy. „Zdecydowanie ostrzegam ludzi przed zdobywaniem piskląt emu tylko po to, aby zwiększyć swoją obecność w mediach społecznościowych” – mówi Schul. Powodów jest wiele: Emus może żyć w niewoli do 40 lat i jest znany ze swojego rtęciowego temperamentu, zwłaszcza w okresie lęgowym.

„Niedawno zaobserwowaliśmy wzrost liczby emu w wieku od sześciu miesięcy do dwóch lat, które są przemieszczane z powodu braku odpowiedniej przestrzeni lub ogrodzenia dla nich” – dodał Schull. „Niektóre emo odciskają się na ludziach i zachowują się dobrze, gdy osiągną dojrzałość… Jednak niektóre hormony emo powodują, że zmieniają się dosłownie z dnia na dzień, pozostawiając właścicieli zastanawiających się: „Co się stało z moim słodkim i okropnym sposobem?” „

Chris Barth jest właścicielem Farma emu Warbirds w Denilon na Florydzie i często publikuje na swojej (prywatnej) stronie na TikTok. Jest właścicielem 39 emu, które mieszkają na ponad pięciu akrach i sprzedają pisklęta rolnikom w 48 stanach – nie może włamać się na rynek na Alasce, gdzie posiadanie jednego z nich jest nielegalne, oraz na Hawajach, gdzie żegluga stwarza wiele komplikacji logistycznych. Barth mówi, że komercyjna maskotka firmy ubezpieczeniowej Liberty Mutual, The LiMu Emu (właściwie połączenie prawdziwych ptaków i efektów CGI), przyczyniło się również do wzrostu popularności.

READ  Polska drużyna wspiera Ukrainę żółtymi i niebieskimi wstążkami na ceremonii rozdania Oscarów 2023

„Od około 10 lat co roku mówię mojej żonie, że rynek wkrótce się załamie” – powiedział Barth. „To nie może trwać. Ale co roku mnie to zaskakuje. Mam coraz więcej klientów zewsząd. Co roku hoduję i sortuję 100 emu, a każdej wiosny sprzedaję.”

Barth mówi, że dostrzega niechętnego potencjalnego nabywcę i nie ma problemu z odmową ich sprzedaży. „Jeśli nie mają podstawowej wiedzy, każę im się kształcić” – powiedział. „Odrzucałem ludzi z różnych powodów. Chociaż sprzedaję emu, chcę, aby mieli dobry dom.” (Barth nie ma nic przeciwko sprzedawaniu mięsa przez emu. Zjadłem je i nadal będę to robił – powiedział.)

Emu TikTok, podobnie jak większość uroczych zakątków internetu, nie zawsze pokazuje pełne wrażenia. „Moje filmy nie pokazują brzydoty posiadania jednego, jak wtedy, gdy ktoś skacze z ogrodzenia i muszę go wytropić w lesie, uderzyć go na ziemię i odłożyć” – wyjaśnił Barth.

Dwa emu z głowami blisko siebie
Zwierzęta muszą być uzdrowione; Nie zamierzają uczestniczyć w żadnym dramacie. Zdjęcie: Kymara Loneran/Farma Thunderhorse Hollow

Możesz porównać szaleństwo związane z emu do historii ludzi, którzy kupili małego aligatora, nie zdając sobie sprawy, że wyrosną na pucołowatych, mówi Todd Green, pracownik naukowy z podoktoranckim wykładowcą w New York Institute of Technology, który bada emu i kiedyś był właścicielem jednego psa o imieniu Pies. . rozmiar.

„Większość gildii emo nie chce być dotykana ani przytulana” – powiedział. „Niektóre z nich są bardzo posłuszne i przyjazne, ale nie wszystkie. Są bardzo silnymi zwierzętami i jeśli nie będziesz ostrożny, mogą je kopać i łamać kości.”

Kimara Luniran jest wiceprezesem American Emu Association i właścicielem Farma Thunderhorse Hollow W Ulster Park w Nowym Jorku. „Zaangażowałam się i jestem bardzo oddana Towarzystwu Emu, aby edukować ludzi o tych wspaniałych zwierzętach i ich zastosowaniach” – powiedziała. „Ale kiedy ludzie w TikTok podświetlają ptaka zza kamery, aby był agresywny i przyciągający uwagę, wysyła to złą wiadomość”.

READ  Jest wiele do ulepszenia wszystkich kabin w aktualizacji Dreamlinera

Loneran powiedział, że pęd pandemii do naturalnych ziem spowodował, że rolnictwo znów stało się zimne, co doprowadziło do napływu amatorskich właścicieli domów, którzy kupują ziemię. Kerhonkson, mała wioska w hrabstwie Ulster, jest obecnie znana jako „Ker-hamptons”, nawiązując do mieszczan, którzy przenieśli się na północ stanu.

„Nie byli rolnikami z pokolenia, więc informacje nie zostały im przekazane” – powiedziała. „Posiadanie kogoś zbliżonego do twarzy [sick] Niepokój budzi unia gospodarcza i walutowa. Nie chcę, aby choroby rozprzestrzeniały się i powodowały złe samopoczucie społeczności rolniczej emu”.

Podczas gdy Loneran, jak wszyscy inni, cieszy się, że Emmanuel czuje się lepiej, nie chce, aby jego szczęśliwe zakończenie odwracało uwagę od faktu, że ptasia grypa to nie żart. „Wystąpiła ogromna ilość hałasu, a potem wiedzieliśmy, że to tylko presja” – powiedziała. „Więc to sprawia, że ​​ludzie nie biorą [the virus] na serio. To dla mnie problem, bo to sprawia, że ​​moja praca [to educate] trudniej. Mamy to z powrotem.”

Ale to nie wina ptaków. „Zwierzęta muszą zostać wyleczone” – powiedział Loneran – „Nie chcą brać udziału w żadnym dramacie. „Dramat stworzony przez człowieka”.