Przecław News

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej w Wiadomościach Przecławia.

Rosja zakazuje posiadania na terenie Polski zachodnioeuropejskich bloków i gazociągów Gaspromu

Rosja nałożyła sankcje na niemieckie jednostki Gaspromu, w których zrzekła się własności swojego producenta gazu Gasprom, oraz na EuRoPol GAZ SA, właściciela polskiego rejonu gazociągu Jamał-Europa.

Opublikowana w środę przez rosyjski rząd na swojej stronie internetowej lista licencjonowanych firm obejmuje 31 firm z krajów, które nałożyły na Rosję sankcje w odpowiedzi na okupację Ukrainy.

Dotyczy to w szczególności lokalnych filii Caspromu, dostawcy ponad jednej trzeciej gazu w Europie, za pośrednictwem gazociągu Jamał-Europa.

Aby uzyskać najnowsze nagłówki, śledź nasz kanał Google News w Internecie lub za pośrednictwem Aplikacji.

Z aktywami i spółkami zależnymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii, Czechach i poza Europą, różne operacje Gasprom są niezbędne do zaopatrywania europejskiego rynku gazowego, przemysłu i gospodarstw domowych.

Działalność Gosprom Germany, oparta na rosyjskiej produkcji, dostawach, magazynowaniu i dostarczaniu gazu do hurtowni i detalistów, obejmująca cały łańcuch wartości gazu.

Wśród jej działalności znajduje się największy magazyn gazu w Rehdon w Dolnej Saksonii w Niemczech o pojemności 4 miliardów metrów sześciennych.
Opublikowana w środę lista nie zawiera szczegółów dotyczących sankcji.

Jednak zgodnie z dekretem wydanym 3 maja przez prezydenta Władimira Putina żadnemu rosyjskiemu przedsiębiorstwu nie zezwolono na zawieranie porozumień z firmami objętymi sankcjami ani wypełnianie zobowiązań wynikających z istniejących porozumień.

Nakaz wyraźnie zabrania eksportu towarów i surowców do osób i firm znajdujących się na liście sankcyjnej.

Putin opracował dekret w odpowiedzi na to, co nazwał „nielegalnymi działaniami Stanów Zjednoczonych i ich sojuszników w celu przejęcia lub ograniczenia praw własności obywateli Federacji Rosyjskiej, Federacji Rosyjskiej i rosyjskich firm prawniczych”.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy nałożyli na elitę biznesową Rosji i Moskwy najsurowsze w historii nowożytnej sankcje, takie jak wypowiadający wojnę gospodarczą Putin.

Do zeszłego tygodnia ostrą reakcją gospodarczą Kremla było odcięcie dostaw gazu do Polski i Bułgarii oraz żądanie nowego planu taryfowego dla europejskich odbiorców gazu.

READ  Polska popiera działania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa gazowego w przypadku wybuchu kryzysu energetycznego

Gazprom, niemiecki kontroler sieci energetycznej, przejął kontrolę nad Gazpromem po tym, jak w zeszłym miesiącu zaprzestał on działalności w Niemczech.

Gazprom poinformował, że Wingas, spółka zależna Germanii, oraz Wingas, jeden z największych niemieckich handlowców gazowych, po przejęciu będą działać ze zmienionymi parametrami.

Czytaj więcej:

Gasprom niemiecki regulator energetyczny ustabilizuje niemieckie operacje

Grecja przyspiesza poszukiwania gazu, by zmniejszyć wiarygodność Rosji

Ceny ropy ponownie wzrosły, ponieważ Unia Europejska zakazała dostaw z Rosji